Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej -możliwa?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wg mnie to nie ciąża.. a brałaś jakieś leki, które mogłyby obniżyć działanie? nie bylo żadnych wymiotów/biegunek itd? bo ciąża przy prawidlowym braniu jest prawie że niemożliwa
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gogogo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raz mialam biegunke po alkoholu, ale to jeszcze przed okresem, takze jakbym byla w ciazy to poprzedniego okresu bym nie dostala. a w czasie 7-dniowej przerwy (kiedy moglo dojsc do przypuszczalnego zaplodnienia) to zadnych ewenementow, ani lekow, ani biegunek, ani wymiotow, w sylwestra wypilam, ale to bylo 4h po polknieciu tabletki i potem tez bez wydalenia pigulki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie tez się wydaje ze to nie jest ciąża...Myslę że możesz być spokojna...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gogogo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 11:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrobilam test. negatywny. takze pewnie musze poczekac na okres, bo ciazy nie ma. dzieki za odpowiedzi dziewczyny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lovegood



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, Dziewczyny,

Piszę do Was z prośbą o radę. Niestety podczas mojej ostatniej wizyty u ginekologa (tuż przed świętami) okazało się, że mam nadżerkę i lekki stan zapalny. Lekarka przepisała mi wielokrotnie wspominany wcześniej w Waszych postach sterovag. Brałam go niedawno przez te 6 dni (oczywiście moje objawy podczas leczenia sterovagiem były podobne do powyższych - "wylatywały" ze mnie jakieś brązowawe strzępki, a poza tym normalnie miałam plamienia krwią w tym czasie). Ale zaaplikowałam sobie w kolejnych 6 dniach 6 globułek i było ok. Niestety przez jakiś czas te brunatno-brązowe strzępki nadal wylatywały. A potem przyszedł czas na krwawienie w czasie 7-dniowej przerwy (biorę pigułki) i ono nie przyszło. Nie wiem, co się dzieje, ciążę raczej wykluczam, bo w końcu brałam pigułki regularnie, na pewno nie obniżyłam ich skuteczności antykoncepcyjnej. Ale już sama nie wiem, co myśleć? Czy może nie mam krwawienia przez to, że brałam wcześniej sterovag, czy przyczyn może być więcej? Testu ciążowego jeszcze nie robiłam, w sumie uważam to zgoła bez sensu, skoro wydaje mi się, że nie pokręciłam nic z pigułkami... W ulotce sterovagu też nie wyczytałam nic niebezpiecznego i mającego szczególnie zły wpływ na zdrowie kobiety. Jednak bardzo się niepokoję, czy może brak krwawienia to jakieś komplikacje związane z nadżerką, którą przecież lekarka stwierdziła...

Proszę o pomoc i radę, oprócz tego jak najszybciej postaram się umówić do lekarza!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mada:)



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy moge być w ciąży jeśli brałam tabletki owszem zdażało mi sie wziąśc kilka godzin później ale o żadnej nie zapomniałam, w sumie dostałam okres w czasie przery ale dopireo piątego dnia a zawsze dostawałam ok 2-3 a miesiączka jest inna niż zawsze mniej obfita.mam dziwne objawy mdłości zawroty głowy i ból piersi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lovegood To może być związane z tymi plamieniami. Ciążę wykluczam. Idź do ginekologa.

mada:) Nie sądzę żeby doszło do ciąży jeśli opóźnienie nie było dłuższe niż 12 godzin.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mada, a jak dlugo bierzesz tabletki?
przy tablketkach, przewaznie @ jest mniej obfity niz zwykle, bo, piersi jest normalny w czasie okresu, i nie koniecznie swiadczy o ciazy, a i zawroty glowy sie zdarzaja.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mada:)



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tabletki biore 4 miesiąc,ale wcześniej było normalnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze dopiero teraz organizm zareagowal.
ja bralam tabsy przez 7 miesiecy, potem mialam dziwne plamienie w srodku cyklu,poszlam do ginekologa i mi powiedzial, ze mam bardzo silnie ukrwione "jajeczko" i mialam za slabe tabletki, przepisal mocniejsze i od tego czasu mialam mniej obfite okresy, ale za to i libido slabsze, wiec odstawilam Wink
najlepiej jakbys poszla do ginekologa, gdybanie nic tu nie da.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group