Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

krostki, pęcherzyki itp na wargach sromowych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napewno złapała jakas infekcje... Neutral powinna natychmiast isc do ginekologa i nie bagatelizowac tego...bo nieleczone moze spowodowac szkody w organizmie Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, jak to opisujesz, to wygląda to na opryszczkę narządów płciowych tak więc i Ty i Twoja partnerka koniecznie do lekarza!
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Nie jestem chora na tą opryszczkę typu drugiego, ale przyznam że bardzo się tego boję...
Czy badanie cytologiczne wykaże czy nie jestem np. nosicielem tego wirusa?? bo słyszałam że czasem ta opryszczka przebiega bezobjawowo ale powoduje dotkliwe zniszczenia w organizmie.
Chcemy sobie z moim chłopakiem zrobić testy na jej obecność, ja w najbliższym czasie wybieram się właśnie na cytologię i jestem ciekawa czy ona jest w stanie wykazać obecność tego świństwa Rolling Eyes
A jeśli chodzi o mojego chłopaka to gdzie powinien się udać?? Do urologa??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

opryszczka jest wywoływana przez wirus hsv, a cytologia może wykryć infekcje hpv. ale jakbyś chciała bardziej szczegółowo to musisz dodatkowe badania zrobić. a co do faceta, to do urologa Smile

poza tym zwykle rozpoznaje sie jednak po objawach. jak ich nie ma, to chyba badanie krwi może wykazać obecność wirusa i jego rodzaj.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"


Ostatnio zmieniony przez emilka dnia Sro Mar 19, 2008 4:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to że nie mam objawów opryszczki nie jest jednoznaczne z tym, że nie jestem nosicielem tego świństwa??
Co to za wirus ten hsv?? Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sorki, pokręciło mi się Razz
wirus opryszczki zwykłej (herpes simplex virus - hsv)
wirus brodawczaka ludzkiego (human papilloma virus - hpv)

już poprawiłam Smile

postać hsv-2 powoduje opryszczkę narządów płciowych
to że nie masz objawów nie oznacza, ze nie jestes nosicielem, bo oa się uaktywnia przy osłabieniu organizmu itd (tak jak opryszczka na wargach wywołana też przez hsv tylko postaci 1)

a jest w ogóle taki test apteczny (UroGin Pronatal), który też wykrywa wirusa opryszczki. ale szczerze mówiąc to nie wiem do końca jak to jest, jak się nie ma objawów, bo zwykle pobiera się wymaz z chorobowo zmienionego miejsca, więc chyba test z krwi byłby najodpowiedniejszy w Twoim przypadku.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka a ja sie uczylam ze hpv 1 to jest np. na ustach a hpv 2 na narzadach plciowych <mysli> czyzby nas zle uczyli Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze. tak napisalam Smile

Cytat:
postać hsv-2 powoduje opryszczkę narządów płciowych

_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oo faktycznie Smile a juz myslalam ze nam kity wciskaja heheh uff:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qiforp



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 5:58 pm    Temat postu: krostki w okolicach intymnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu na łechtaczce i dookoła niej pojawiły się dziwne krostki, zaczerwienione. Non stop czuję swędzenie i pieczenie w okolicach intymnych. Krostki te znajdują się tylko na zewnątrz i delikatnie wewnątrz łechtaczki, nie głębiej. Nie odczuwam bólu głęboko w pochwie, wyłącznie na zewnątrz przy wstawaniu, siadaniu a nawet chodzeniu. Najgorszym procesem jest oddawanie moczu; odczuwam wtedy niesamowity ból, pieczenie. Prawa strona wargi sromowej spuchła, jest wyraźnie zaczerwieniona i powiększona. Odczuwam również sporadyczny ból w podbrzuszu i prawej pachwinie. Lekarz zawęził możliwość potencjalnych chorób do grzybicy bądź opryszczki.

Konsultowałam się już z lekarzem i byłabym wdzięczna, gdyby ktoś podał nazwę jakiegoś leku przeciwbólowego bez recepty.

Przeniosłam do odpowiedniego działu
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group