Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból brzucha / żołądka- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzecho



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w ferie zimowe (zeszłoroczne) miałem ten sam problem. wtedy brzuch mnie bolał bardziej i pod pępkiem, nasilał się z dotykiem. lekarz rodzinny podejrzewał wyrostek więc wysłali mnie do szpitala (wtedy jeszcze dziecięcego). tam miałem na starcie lewatywe, jakieś badania, mocz, kał.
Przez 2 dni nie podawali mi nic tylko kroplówka. Później dieta płynna i jakieś mleczko miętowe czy coś w tym stylu po posiłku dostawałem , i jakoś z tego wyszedłem (po wyjściu mama kupiła mi chyba takie same - gelatum aluminii phosphorici). Lekarz mówił że to prawdopodobnie nie koniec, i że kiedyś może się powtórzyć, ale na wrzody to powiedział że jestem za młody.
Do szpitala nie chcę aktualnie iść bo gdzieś za tydzień jadę do Niemiec na truskawki i szkoda by było to odwoływać gdy już sprawy z wyjazdem załatwiłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania88



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 8:16 pm    Temat postu: silne..ciagle bole zoladka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm.. od tygodnia mam silne bole zolodka, myslalam ze to tylko niestrawnosc ale po 1..2 .. 3.. dniach nie przechodzilo, bol jest coraz silniejszy i coraz bardziej uporczywy. Uniemozliwia mi to normalne funkcjonowanie, gdy jem po kilku minutach bol staje sie nie do zniesienia... nie zjem duzo a czuje sie pelna. przez ten problem wole nie jesc czesto zeby tak nie cierpiec. a najgorsze problemy sprawia mi noc, bol jest nie do wytrzymania w pozycji lezacej, juz 3 noc z rzedu nie moge przez to spac.
wszystkie inne objawy wyzej wymienionyc osob tez mi dokuczaja.
dodam ze wczesniej nie mialam problemow z zoladkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 8:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może przepuklina tzw. rozworu przełykowego? nie wiem, bóle brzucha są ciężkie bardzo do rozpoznawania ich przyczyny :/
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm. A po cyzm to występuje? Jeżeli po czymś ciężkim lub smazonym to kłopoty z żołądkiem Idea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania88



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie sie nad przepuchlina zastanawialam...ale przeciez to wystepuje gdy ktos dzwiga cos ciezkiego prawda??
ten bol juz jest nie do znisienia.Bylam dzis u lekarza rodzinnego, no i ku mojemu zdziwieniu lekarka mnie totalnie olala.Stwierdzila ze to wzdecia i zapisala mi najslabszy rodzaj "Ranigast'u". nie wytrzymam kolejnego dnia z tym bolem, a nocy ... poprostu koszmar.
dotego jeszcze goraczka 38... Confused Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amade



Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 10:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aniu88 idź do gastrologa! nawet prywatnie.Lekarz pierwszego kontaktu może tylko zgadywać co ci jest.Tu trzeba zrobić badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
isabella



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje męczące bóle żołądka jak na razie przeszły a to za sprawą wycięcia pęcherzyka żółciowego. Miałam złogi w pęcherzyku, ktorych wcześniejsze badanie USG nie wykazało, w czerwcu dostałam ostatniego ataku, ktory ostatecznie zadecydowal co jest grane, zrobiłam ponownie badania i okazało się, że to początek żółtaczki z powodu kamieni w woreczku żółciowym, ponowne USG w końcu je wykazało, to była przyczyna mojego bólu żołądka, zdecydowałam się na operacje laparoskopem, ale niestety nie powiodla się i musiałam być cięta, obecnie mam wycięty pęczerzyk, jestem na diecie. Mam nadzieję, że jak wrócę do normalnego jedzenia moje bóle już nie powrocą. Warto zatem ponownie zrobic sobie badania USG, krwi i moczu bo przyczyną tych boleści mogą być kamienie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania88



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze dzis zglaszam sie na pogotowie. ma nadzieje ze tam mi pomogom, a jesli nie to prywatnie trzeba bedzie szukac lekarza ktory mi pomoze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania88



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w szpitalu... lekarz stwierdzil ze to nerwobole.dali mi zaszczyk rozkurczowy, po kotrym zemdlalam niestety ale odespalam swoje i jest juz ok. mam nadzieje ze tak zostanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mycha1



Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 10:47 am    Temat postu: bóle żołądka - balsam szostakowskiego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idea Balszam Szostakowskiego (Vinilu-in) stary , sprawdzony i dosyć skuteczny w dolegliwościach żołądka spowodowanych nadkwasotą oraz zmianami śluzówki, tworzy warstwę ,,izolacyjną" na ścianach a tym samym chroni go, nie ma żadnych działań ubocznych, Może warto spróbować. (jedynie konsystencja i smak nienejlepsze)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group