Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak karmić 4-miesięczne niemowlę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety ale Zuzia jest uczulona na wiele kosmetyków, z trudem udało mi się jakiekolwiek znaleźć, na które nie jest uczulona. Jedzie od początku na Nutramigenie, wszystko zaczęło się od dziwnej wysypki - która nie chciała zejść po robionej maści z witaminami, po maści z antybiotykiem, po maści ze sterydami, dopiero zeszła po maści ocznej.... ale co jakiś czas pojawiają się nowe krostki - zmieniliśmy proszek na inny - też źle - zmieniliśmy na płatki mydlane - jest w miarę ale ona nadal ma jakieś dziwne krostki, nic nie pomagają specjalistyczne kremy, płyny z oliwką. Wracając do tematu - po dzisiejszej wizycie u pediatry wiemy, że nie możemy dawać jej żadnych obiadków, marchewki, jabłuszka - nic !!! tylko trochę zagęszczać mleko kleikiem. Jutro mamy wizytę u Pani alergolog - ciekawe co ona wymyśli.... czasami można ręce załamać.... Confused
Po wizycie - Pani pulmonolog bez żadnych badań, prób alergologicznych podjęła decyzję, że Zuzia może pić mleczko Nutramigen zmieszane z kleikiem, natomiast nie wolno jej do 5 m-ca żadnych zupek, papek itp. i obowiązkowo usuwamy z jej pożywienia całą krowę, gdyż wg niej ma na nią uczulenie - dziwne, bo w tej chwili pije jedynie mleko dla alergików a krosty nadal występują !!! Bardziej mi to wygląda na zasadę "na wszelki wypadek, przezorny zawsze ubezpieczony". Trudno.... będzie paść Zuzkę kleikiem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magiczna_istota



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 6:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="AsiaF"]Niestety ale Zuzia jest uczulona na wiele kosmetyków, z trudem udało mi się jakiekolwiek znaleźć, na które nie jest uczulona.

Zrob jej kompiel z maka ziemniaczana. <moze smiesznie brzmi> ale mozesz spytac lekaza jesli chcesz. Poprostu daj pare lyzek maki ziemniaczanej rozrobionej z goraca woda i dodaj to do kompieli. Mozesz tez uzywac maki zamiast pudru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 9:56 am    Temat postu: Re: hej :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AsiaF napisał:
Witajcie, moja Zuzia tez właśnie skończyła 4 m-ce, w książce Bobovity dokładnie napisali, że dzieci karmione sztucznie powinny mieć podawany "rozszerzony pokarm" dopiero w 5 m-cu w 4ym dzieci karmione piersią, sorka ale komu wierzyć???


Dzieci karmione sztucznie powinny mieć rozszerzaną dietę dopiero po skończonym 4 miesiącu a dzieci karmione piersią dopiero po ukończeniu 6 miesiąca życia. Tak było od zawsze i każdy pediatra Ci to powie. Oczywiście sprawa wyglada zupełnie inaczej u dzieci z alergią...wtedy pediatra decyduje co i kiedy.
Jeśli chodzi o uczulenie na kosmetyki to moją uczulało emolium Wink co było nie do pomyslenia. JAk kapałam ją w zykłej samej wodzie bez żadnych środków myjących ( tylko wcześniej myłam na "sucho" mydełkiem i przegotowaną wodą) to Mała miała ciałko super. Teraz znalazłam złoty środek nivea i nie ma żadnych problemów. Niesttety dziecko to nasz królik doświadczalny i wszystko musimy na nim przetestować zanim znajdziemy odpowiedni kosmetyk

ella122 proponuję spróbować z jedzeniem słoiczkowym albo ugotować coś delikatnego i zmiksować. Spróbuj jednak tylko warzywka bo po owocach dziecko może jeszcze mniej jeść.Czasami takie niejadki się zdarzają. Przyjdzie czas to sama się upomni Wink Wink. Ja na noc daję zawsze 160ml i Zunia przesypia od 21 do 6 rano bez pobudki na jedzenie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group