Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Morfologia - analiza wyników badania

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia1985



Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 11:03 pm    Temat postu: morfologia - interpretacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy ktos mógłby zinterpretowac moja morfologie. Dodaje że mam 22 lata
WBC 6,4*10^3
RBC 4,5*10^6
HGB 12,2 g/dL
HCT 37,3%
MCV 82,9 fL
MCH 27,1 pg
MCHC 32,7g/dL
PLT 244*10^3
LYMPH% +42,2%
MXD% 8,2%
NEUT% 49,6%
LYMPH# 2,7 *10^3
MXD# 0,5 *10^3
NEUT# 3,2 *10^3
PDW 13,6 fL
MPV 10,8fL
P-LCR 32,7%
Z góry dziekuje za każdą odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 12:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinnaś mieć podane zakresy norm obok, ponieważ często laboratoria różnią się tym trochę.
ale ogólnie, jak tak patrzę, to leciusieńka niedokrwistość (ale taka piko piko i nie ma się czym przejmować) a reszta w normie. ale oczywiście to tak na pierwszy rzut oka. od interpretacji jest lekarz Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia1985



Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety zakresow norm nie mialam podanych obok i raczej u mnie w labolatorium tego nie praktykuja. Dzieki za szybka odpowiedz. pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chrupac



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Pińczów
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam moje badania sa bardzo zblizone do Twoich. Tez mam 22 lata i na moje oko jestes zdrowa jak ryba wiec nie ma sie czym martwic pozdrawiam wszystkich chorowitkow Very Happy Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia1985



Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamień z serca bo teraz w mojej rodzinie i wsród znajomych to co sie nie zapytam o zdrowie to jak nie nowotwór to jakas inna przypadlość. pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi1_23



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wodzisław Śl.
PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 8:23 pm    Temat postu: Wyniki krwi - Morfolofia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę, pomóżcie mi je zinterpretować.
Mam 3. podwyższone wskaźniki:
Średnia objętość krwinki (MCV) 93,7, norma: 77,0-93,0
Wskaźnik zróżnicowany objętości płytek (PDW) 11,5, norma: 6,1-11,0
Zawartość procentowa płytek dużych (P-LCR) 25,8, norma: 6,0-25,0

W rozmazie:
Seg. 62
Limf. 36
Kom. 2

Co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PDW i P-LCR to (juz gdzieś pisałam) dodatkowe parametry krwi i jak są lekko podwyższone, to nie jest to problem w momencie, gdy reszta wyników jest w normie.
natomiast poziom MCV dopiero jak jest wyraźnie podwyższony (tak koło 100-110 i wyżej), to jest coś nie tak.

wg mnie (jeżeli reszta jest w normie, bo morfologię trzeba w całości interpretować) wyniki masz ok Smile

rozmaz w normie (tylko nie wiem, co oznacza "kom"- po prostu komórki - tylko jeśli tak, to jakie? Confused )
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi1_23



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wodzisław Śl.
PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 9:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko, jak jestem bardzo wrażliwa i u mnie jest tak, ze jest trochę nie tak w wynikach i już są objawy.

Czytałam też, że MCV może być po bardzo długotrwałej chemii. A ja mnóstwo tego wzięłam. I jeszcze po zażyciu kolejnej tab. - źle się czułam (pisałam o tym na forum).


Muszę dodać, ze kiedyś, te 2. wyniki, 2. razy, jak robiłam Morfologię, miałam nieprawidłowe. Teraz wyskoczyło MCV. Proszę jeszcze o pomoc.


----edit by emilka----
jezeli chcesz coś dodać, użyj opcji "zmień", która znajduje sie w prawym górnym rogu kazdego Twojego posta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 6:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a powiedziałaś to lekarzowi?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
domi1_23



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wodzisław Śl.
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wizytę mam we wtorek. Więc powiem. Tak zastanawiałam się nad tym. I może to wszystko (reakcja na leki, wyniki, wrażliwość) mieć związek z czymś, co mnie męczy od wielu lat, a lekarze nie umieli postawić diagnozy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 3 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group