Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża-wymiary,waga dziecka w poszczególnych tygodniach

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewit



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosiaczek84 dołączam się do gratulacji już potwierdzonych wspaniałym widokiem na USG - nieprawdaż?? Smile
mnie w końcu wypuścili ze szpitala... czas leciał niemiłosiernie powoli i rozbolały mnie plecy od tego leżenia Smile ...
a jakie wnioski...
przy przyjęciu na USG płód miał 6,2cm a dzień wcześniej 5,21cm - zatem nie ma co panikować i przejmować się niewłaściwą wielkością płodu bo to zależy od aparatury Smile
zamienili mi wcześnejszą luteinę na duphaston dorzucili nospę na ból brzucha i kwas foliowy w mocniejszej dawce niż można kupić w aptece,
nie ma co panikować samą koniecznością pobytu w szpitalu bo niektóre przyszłe mamy leżały tylko dlatego, że lekarzowi tylko coś się wydawało, niektóre mamy z krwawieniami, skurczami, odklejającymi się łożyskami itd (po leczeniu) wychodziły do domu by w spokoju oczekiwać narodzin dzieciątka... zatem medycyna potrafi pomóc tylko nie wolno bagatelizować objawów... poleżałam, zobaczyłam, rozmawiałam i nawet słyszałam ciężki poród - zaczynam się rozglądać za szkołą rodzenia i ewentualnie położną która jest nieodzowna przy porodzie...
no i ten szpital nie taki straszny jak o nim mówili... chyba że większość przede mną specjalnie ukryli Confused
Musi być dobrze bo dlaczego miałoby nie być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosiaczek84



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 8:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Ewit za życzenia:) Ja też gratuluję Very Happy Ja póki co dalej staram się nie przemęczać i niewiele robić a to wszystko dla dzidzi Smile W czwartek mam kolejne USG i zobaczymy co i jak mam nadzieję, że wszystko będzie ok trzymajcie kciuki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 8:26 pm    Temat postu: ciaza - tydzien po tygodniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie, proponuje poruszyc temat ciazy tydzien po tygodniu, co obserwowalyscie podczas ciazy jak z kazdym tygodniem sie zmienialycie tzn w ktorym tyg dowiedzialyscie sie o ciazy, w ktorym tyg zmierzono plod po raz pierwszy, w ktorym tyg rozpoznano plec dziecka itp sadze ze to dosc ciekawe dla kazdej ciezarnej chcacej dowiedziec sie conieco kiedy i czego moze sie spodziewac, pozdrawiam mysle ze temat sie ruszy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanahoria10



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 1:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oby temat sie ruszyl.

Ja mialam symptomy juz po kilku dniach po poczeciu. Zaczelo sie od bolu podbrzusza, przypominajacego bole przedmiesiaczkowe. W mniejwiecej 20 dniu cyklu zaczely mnie bolec piersi. W czasie gdy miala pojawic sie miesiaczka zaczelam plamic i trwalo to przez 3 dni.
Zapomnialam dodac, ze glowa nie przestawala mnie bolec i co chwile biegalam siusiu i ciagle chcialo mi sie spac .

Nie mam zadnych zachcianek, ani mdlosci Laughing . Wciaz jestem spiaca, wciaz biegam siusiu i wciaz bola mnie piersi.

Na pierwszym USG nie bylo widac maluszka, bo poza tym ze robiono je w 5 tygodniu, to przez powloki brzuszne. Mam nadzieje, ze juz niedlugo zobacze mojego kropka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 2:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi od poczecia do ok 7 tyg bolalo podbrzusze wlasnie i to jak bardzo az sie budzilam w nocy, w ok 10 tyg mialam pierwsze usg i bilo juz serduszko mojego malenstwa. a tak to jestem ciekawa w ktorym tyg u dziewczyn juz rozpoznano czy malenstwo ma wszystkie nozki raczki i odpowiednia dlugosc:) oraz w ktorym tyg mozna rozpoznac plec pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

płec...roznie..i w 18 i w 20...ale zdarza sie ze i w 14 tc widza co tam sie wykluje Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szkrab82



Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 11:11 am    Temat postu: ciaza - tydzien po tygodniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja czytałem tutaj czy objawy u żony są prawidłowe


Link usuwam!!! to nie miejsce na reklame... czytaj regulamin forum... ;/ ---edit by Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka92



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zanahoria10 napisał:


Ja mialam symptomy juz po kilku dniach po poczeciu. Zaczelo sie od bolu podbrzusza, przypominajacego bole przedmiesiaczkowe. W mniejwiecej 20 dniu cyklu zaczely mnie bolec piersi. W czasie gdy miala pojawic sie miesiaczka zaczelam plamic i trwalo to przez 3 dni.
Zapomnialam dodac, ze glowa nie przestawala mnie bolec i co chwile biegalam siusiu i ciagle chcialo mi sie spac .

Nie mam zadnych zachcianek, ani mdlosci Laughing . Wciaz jestem spiaca, wciaz biegam siusiu i wciaz bola mnie piersi.

Ja mam to samo maleńka ;D tylko ze co chwilę mam ochote na co innego ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zapytac w którym tygodniu ciąży ginekolog może zrobic dziecku zdjęcie przy badaniu usg??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 5:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy od sprzętu jakim dysponuje ginekolog i od samego lekarza.
Ja miałam zdjęcia robione od pierwszej wizyty czyli od 5-6 tygodnia. Na początku było to zdjęcie pęcherzyka ciążowego a juz na kolejnej wizycie po 4 tygodniach była już fotka maleństwa.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group