Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Morfologia, analiza wyników krwi, part.2

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlikos



Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 8:34 pm    Temat postu: badanie krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam taki problem, zrobiłem sobie badanie krwi, własnie sobie odebrałem wynik. Wszystkie parametry sa w normie tylko dwa sa poniżej normy:
A mianowicie MPV, %MON, nigdzie nie moge znalaźć co oznaczaja te skróty.
Mógłby mi ktoś wyjaśnić co oznacza MPV oraz %MON i z czym związane jest to że są poniżej normy.
Oczywiście ide do lekarza ale dopiero za kilka dni a chciałbym wiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brytka



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,jezeli chodzi o prawidlowy wynik MPV to laboratorium podaje norme min: 9, a max. 13. A skrot ten oznacza srednia objetosc plytek krwi. Natomiast jezeli chodzi o skrot MON,to ja nieman pojecia. moze ktos inny udzieli pomocy,ja napisalam to co wiedzialam.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gal



Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 11:40 pm    Temat postu: Interpretacja wyników moczu! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Moje pytanie dotyczy wyników moczu dziewczyny lat. 24. Proszę powiedzieć co widać na poniższych wynikach moczu i co mogą one oznaczać?

Color: żółtawy
Clarity: klarowny

SG: 1.025
PH: 5
LEU: neg
NIT: neg
*PRO: 25 mg/dl
GLU: norm
*KET: 15 mg/dl
UBG: norm
BIL: neg
ERY: neg



Nabłonki: b. liczne 4-6 op.
Krwinki białe: 2-4 op
Śluz: niel. pasma
Bakterie: liczna


Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź!
Z uszanowaniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 12:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z wynikami badania to do lekarza trezba najlepiej Smile on powinien je zanalizowac.... moim zdaniem to zapalenie pecherza ale ja nie lekarz wiec moge sie mylic Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukaszra



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 3:09 pm    Temat postu: wynik ob Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajccie to moj pierwszy post ,,, dzis odebralem wyniki krwi i troche sie zdzwilem wysokoscia ob

wszystkie parametry krwi sa w normie bo mieszcza sie miedzy jedna wartoscia a druga natomiast ob pokazalo 11 troche duzo jak na 23 lata prawda ?? czy moze byc to spowodowane tym ze wlasnie zaczal sie dla mnie okres ciezki czylki alergia ?? zaczalem brac leki antyalergiczne ,,, plus torche strresu w ciagu ostatnich dni ?? czy raczej to cos innego ??

czy jesli powodem tego wyniku ob bylo by cos innego to czy w innych parametrach badania krwi tez nie powinno byc to widoczne ??


zdjecia pozostalych wynikow


pozdrawiam


-----edit by drapaka----
oj kolego ten plik jest za duży żeby go tak wklejać w posta:)

http://images21.fotosik.pl/191/226ef9a9827deecd.gif
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzrost Ob do 11 to naprawdę nic powaznego więc nie ma sie czym martwic. ja mam ob zazwyczaj 15-20 i jak narazie lekarze uważają to za normę:)Alergia tez moze powodowac wzrost OB:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukaszra



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 12:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

troche mnie uspokoilas:) dzieki bardzo..bo wlasnie jak tak patrzylem na te limity to pozostale wyniki wydawaly mi sie ok ,,.........?? czy moze sie myle ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aguson



Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 9:38 am    Temat postu: podwyzszone ob 58/82 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli może ktoś mi odpisać jak najszybciej to będe wdzięczna!
Zrobiła badania i wszystkie wyniki sa dobre oprócz limfocytów i ob
limfocyty 12 a ob 58/82 mam 24 lata co może być przyczyną?


Ostatnio zmieniony przez aguson dnia Sob Maj 12, 2007 7:24 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak. oprócz róznych chorób, to wzrost OB jest również spotykany u kobiet w okresie przedmenstuacyjnym i miesiączki, w okresie ciąży i okresu połogu (od 10-11 tygodnia ciąży do 6 tygodni po porodzie), w czasie stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

natomiast na limfocyty nie wiem, czy tabletki maja wpływ..
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 4:17 pm    Temat postu: Analiza wyników laboratoryjnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby mi ktoś pomóc w analizie wyników laboratoryjnych?

Co oznacza:
MCH 26 Pg (była przy tym *, więc pewnie jest jakaś nieprawdłowość)

Wzór krwinek białych:
Segm. pałeczek 3%
Segm. podziel. 42%
Kwasochłonne 1%
Zasadochłonne 1%
Limfocyty 51%
Monocyty 2%

AST 36 U/L
ALT 28 U/L
Bilirubina 0,5 mg %

Z góry dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Następny
Strona 2 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group