Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zaczerwienienie i sucha skora (okolice nosa i brwi)

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martinextra



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ah zapomnialem pomaga tez na to chlorochinaldin H

aha i ważne pytanie CZY NOSISZ OKULARY?


-----edited by emilka----
kurcze, chłopie staraj się nie pisać bezpośrednio pod sobą kilku postów. jak chcesz coś dodać, to korzystaj z opcji "zmień". znajduje się ona w prawym górnym rogu każdego Twojego postu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gene



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 12:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na miejsca na skórze które są suche używam takiego mleczka dardia. Jest bez recepty i uważam je za taki fajny środek do wielu rzeczy. Odpowiednik uniwersalnego kremiku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
endrjus



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam podobny problem co autor tematu. Przy nosie, między brwiami, na czole i w uszach mam suchą skórę. W tych miejscach pojawiają się również dość silne, swędzące zaczerwienienia. Stosowałem różne kremy i pomagają tylko doraźnie. Co może być przyczyną?
Tylko proszę bez odpowiedzi w stylu "udaj się do dermatologa". Na razie chcę spróbować czegoś samemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukluk



Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam bardzo podobny problem co kolega w poprzednim poście. Skóra jest zaczerwieniona w okolicy nosa, brwi, głowy, a także na klatce piersiowej. Mam to już od prawie 10 lat i chodzenie do dermatologa nie pomogło bo każdy przepisywał inną maść (żaden nie wspominał o testach alergicznych), która pomagała ale tylko doraźnie. Najgorzej jest po goleniu, skura bardzo szczypie i jest czerwona. Czy może jest jakaś kuracja "tabletkowa"? Wiem, że kolega miał dawno temu kurację opartą o tabletki na trądzik, może i w tym przypadku też stosuje się coś podobnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna i Jerzy



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 7:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wygląda jak łojotokowe zapalenie skóry, rzeczywiście trzeba lekarza. tymczasem możesz spróbować;
- toniki ziołowe, bezalkoholowe (wskazany kwas glikolowy),
- zioła wewnętrznie; nalewka z kosaćca różnobarwnego, echinacea, nagietek lekarski, herbata z pokrzywy, przytulii czepnej, uspokajająco; herbata z lawendy i rumianku.
Dieta lekkostrawna, bez ostrych przypraw, ciężkich tłuszczy (kurczak, żółty ser, pikle, grzyby w marynacie - wykluczone). Stosować zioła uspokajające, tonizujące układ nerwowy. Stosować zioła na przemianę materii, szczególnie wątrobę i regularne wypróżnianie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kolędra



Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 8:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama mam problem ze skórą.

Doradzicie jakiś gabinet w Rzeszowie do którego mozan się wybrać aby to skonsultować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 9:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepszym gabinetem jest moim zdaniem Artdermaclinic https://artdermaclinic.pl/ . Profesjonalny dermatolog, serdeczne podejście do klientów z problemami skórnymi, opieka , uśmiech i najwyższy standard zabiegów. Na miejscu na pewno powinni Ci doradzić jakiś dobry zabieg. Sama wykonywałam tam botoks na zmarszczki oraz regularnie co roku ( 2 razy do roku) chodzę tam na peelingi medyczne. Mam skłononść do przebarwień i te peeingi pozwalają mi się ich pozbyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneluna



Dołączył: 11 Wrz 2019
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 18, 2019 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A spróbuj zacząć używać emulsji atoperal idealnie się sprawdza przy atopowym zapaleniu, pomaga mojemu dziecku i mi także pomógł w podobnym problemie, teraz nie mam już żadnych suchych plamek ani na twarzy ani na ciele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group