Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Wyniki toksoplazmoza - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iza



Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 11:03 am    Temat postu: toxo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do Gościa

Ja jestem w 15 tygodniu ciąży. Byłam już u lekarza a raczej lekarzy. Od mojego ginekologa dostałam od razu Rovamecynę w dawce 9 mln jed. na dobę. Wszystko wskazuje na to, że juz niedługo będę mogła przestać ją brać. Miałam robione dodatkowe badania między innymi awidność. Ta wyszła wysoka a to oznacza że zaraziłam się przed ciążą, bo jakieś 20 tygodni temu. Jestem pod stałą opieką lekarza od chorób zakaźnych. Jest tylko jedna rzecz, która mnie wyprowadza z równowagi a mianowicie podejście osób, które pracują w labolatorium, do swojej pracy. Bo co ja mam myśleć o tym jak:
17 marca miałam robione badania na toxo i w nich IgM był 5,1 a IgG 459, natomiast wyniki z 29 marca to IgM 0,95 a IgG 298

Ja na medycynie się dobrze nie znam, ale wydaje mi się że te pierwsze nie były zrobione rzetelnie...

Pozdrawiam
I napisz co się dzieje z Tobą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agn.pie
Gość









PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 10:48 am    Temat postu: toxo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do Izy

Masz rację z tymi wynikami ja też spotkałam się z dużymi rozbieżnościami. Lekarz polecił mi laboratorium przy szpitalu zakaźnym w Warszawie ul. Wolska. Zrobiłam sobie tam dodatkowo przzeciwciała IgA i wyszły ujemnie, ale lekarz kazał kontynuować leczenie Rovamycyną tylko że zmniejszył dawkę do 6 mln jed. na dobę. Zapowiedział także, że będę przyjnować antybiotyk do rozwiązania czyli planowo do 7 czerwca.

Chciałam powtórzyć badania po 3 tygodniach od przyjnowania Rovamycyny, ale ginekolog powiedział, że to zawcześnie.

[zakaz linkowania na forum]

pozdrawiam
Powrót do góry
niuna



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wawa
PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam:) jestem w 7 tc i właśnie odebrałam wyniki badań na toksoplazmoze.. Okazało się , że igG mam 104 a IgM ujemny.. Czytałam to co wcześniej napisał Gość... ale czy te moje IgG 104 to już dużo.. czy nie ma się o co martwić?? Bo nie wiem czy mam sie przestać marwić, czy dopiero zacząć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zabuniak
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 11:18 am    Temat postu: toksoplazmoza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pozdrawiam wszystkich
nie pisalam nigdy wczesniej na tym formu ale temat waszej rozmowy dotyczy mnie bezposrednio
ja urodzialam sie z toksoplazmoza czyli zostalam zakarzona w lonie matki
objawy tak jak czesto sa opisywane w ksiazkach lub artykulach wystapily kiedy mialam 16 lat, jak robiono mi badania kiedy bylam dzieckiem noworodkiem nieby nic nie wykazaly albo tak dokladnie je wtedy robiono
umnie toksoplazmoza uszkodzial narzad wzroku czyli oczy mam zwapnienia i blizny i stale powiekszajaca sie wade wzroku, w roku 2003 ogniska mi sie uaktywnilu i omal nie stracilam oka
nad ciaza i tym wszystkim zastanawiam sie tylko czasam bo bardzo sie tego boje
przez wiele lat pomimo stwierdzonej juz toxo zaden lekarznic nie zrobil nie bralam zadnych lekow tylko krople do oczu ktore lagodzily to co tokso juz wywolala. z toksoplazmozy nie da sie calkowicie wyleczyc bo to choroba podobna do malari jak raz sie juz ja zlapie to do konca zycia sie ja juz ma tylko juz moze nic nie robi
[zakaz linkowania na forum]
poizdrawiam monika
Powrót do góry
zat



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry! Czy może ktoś zinterpretować następujące wyniki toksoplazmozy: IgG 27, IgM 0,06? Z góry dziękuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm.. ciężko powiedzieć, bo różne laboratoria mają różne normy a poza tym są różne metody oznaczania. jeśli chodzi o najpopularniejsze, to wychodzi tak, że igg jest ponad normę a igm w porządku co by oznaczało przebyte zakażenie, ale powinno się to dalej kontrolować, bo jeśli nastąpi wzrost, to należy się poddać leczeniu. ale o normy to musisz się dowiedzieć w tym konkretnym miejscu, gdzie było badanie wykonywane.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ankaa1983



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 1:28 pm    Temat postu: --> Wyniki toksoplazmoza - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam do was pytanie odnośnie wyników Igg i Igm . Jeśli wynik Igg i Igm są dodatnie to jest źle? Natomiast awidnośc jest dodatnia. Z tego co słyszalam to jak awidnośc jest dodatnia to nie powinnam sie niczym przejmowac. Pomóżcie jesli wiecie coś na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

głowy nie dam, ale wydaje mi się, że dodatnie igg i igm oznacza, że chorowałaś niedawno lub chorujesz. jednak im wyższa awidność tym lepiej, bo mówi o dawniejszym zakażeniu, więc skoro określili ją jako dodatnią, to ja bym to zinterpretowała jako przebyte zakażenie. warto za kilka tygodni powtórzyć igm, żeby zobaczyć czy maleje (czasami zdarzają się w ogóle błędy w pomiarach na fałszywie dodatnie - błąd urządzenia)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anetta



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 9:32 pm    Temat postu: toksoplazmoza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej witam jestem w 8 - tygodniu ciąży odebrałam wyniki z toksoplazmozy i wyszły niestety złe. Mianowicie wyniki były takie Igg 48,0 , a Igm 0,83 z tego co wiem jestem chora lekarz przepisał mi antybiotyk i wiele nie mówił na temat samej choroby . Czy ktoś wie jak to może wpłynąć na ciąże?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ania01732



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 7:30 pm    Temat postu: Witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Iza napisał:
Witam

Mam prośbę... Właśnie odebrałam wyniki z toksoplazmozy... No i...
IgM 5,1
IgG 456

A ja jestem w ciąży. Czy ktoś wie o co chodzi?
Wiem że nie jest dobrze, ale może ktoś z Was wie więcej...


Iza słuchaj powinnaś jak najszybciej się zgłosić do Ginekologa i niech on tobie da skierowanie do szpitala, żeby tą toksoplazmoze usuneli Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group