Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból w prawym boku pod żebrami

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to dobrze że bierzesz:) Nic wiecej nie moge Ci poradzić poza wzieciem leku rozkurczowego i ewentualnej wizycie u lekarza:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
no nie wiem



Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok;) dzieki za pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
no nie wiem



Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lo teraz to z lewej strony boli"Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulcia



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 3:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm ja mam cos podobnego. mialam to okolo pazdziernika, trwalo do listopada z przerwami. bylam z tym 2 razy u internisty i 1 raz i gina, byly robione badania krwi i moczu i niby wszystko w porzadku. w grudniu jakos przeszlo. teraz zjadlam paczke czipsow i znowu sie zaczelo.

to jest bol pomiedzy zoladkiem a biodrem, czasem blizej biodra, a czasem blizej pachwiny. wydaje mi sie, ze to cos z jelitem (kolka?). bol jest raczej jednostajny, lekko nasila sie jak sie intensywnie ruszam lub jak sie w ogole nie ruszam (leze w lozku i probuje zasnac). z tej bolacej strony slysze jakby "przelewanie sie" i "bulgotanie". do tego lekkie mdlosci (nie, nie jestem w ciazy ;>).

powinnam isc do gastrologa, ale wiem, ze jest okrutna kolejka. jesli pojde prywatnie, to jedna wizyta nie wystarczy, a za dalsze badania typu gastroskopia trzeba placic ogromne kwoty. czy usg jest w stanie pokazac jakies wzdecie lub cokolwiek, co moze pomoc lekarzowi mi pomoc? poradzcie cos, bo moj internista to partacz :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli USG robi dobry specjalista, dokładnie a nie "po łebkach" i na dobrym sprzęcie, to jest w stanie zobaczyć pogrubione ściany jelit, co świadczy o stanie zapalnym w jelitach. Ale samo USG tu nie wystarczy, bo żeby postawić trafną diagnozę konieczne jest pobranie wycinków z błony śluzowej przewodu pokarmowego (żołądek, dwunastnica, jelita), w celu zbadania ich na hist.-pat. czyli pod mikroskopem. Bez tego się nie obejdzie. Czasami lekarze oszczędzają na badaniach i "na oko" oceniają, że jest to zespół jelita drażliwego (IBS) i ludzie latami męczą się nie zdiagnozowani właściwie.

A powinno się zacząć najpierw od badań nieinwazyjnych, czyli badanie kału na krew utajoną, na pasożyty, bakterie, grzyby itp. A potem jeżeli jest to konieczne to badania endoskopowe np. gastroskopia i kolonoskopia. Oczywiście do tego jest potrzebny dobry specjalista gastrolog lub gastroenterolog. Od lekarza pierwszego kontaktu lepiej wziąć tylko skierowanie do takiego specjalisty, bo lekarze POZ przeważnie kiepsko się na tym znają.

Żeby szybko trafić na badania, bo to jest przecież najważniejsze, to najlepiej trzeba wyszukać dobrego specjalistę gastroenterologa, takiego który pracuje w dużym szpitalu na oddziale wewnętrznym i na co dzień zajmuje się takimi przypadkami. Wtedy trzeba iść do niego na pierwszą wizytę prywatnie, a on już potem daje skierowanie do swojego szpitala i osobiście robi badania, oczywiście na NFZ. Je nie jestem lekarzem, ale ciągle leczą przewlekłe zapalenie jelit i tak właśnie sobie radziłem. Na badania nie czekałem dłużej niż tydzień. Podał bym Ci link do informacji na temat chorób jelit, ale na tym forum podobno tego nie wolno Evil or Very Mad , więc wpisz sobie anulcia w Googlach takie słowa jak np. "colitis ulcerosa" lub "crohn", a na pewno trafisz na wiele informacji w tym temacie, w tym na takie specjalistyczne forum ludzi z problemami jelitowym. Tylko od razu sobie nie wmawiaj wszystkich możliwych chorób, bo u Ciebie to wcale nie musi być to Smile ale badania u dobrego specjalisty lepiej zrobić.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wassermelone



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nieważne
PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 10:44 pm    Temat postu: Te bóle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie jest to watroba ani pęcherzyk żółciowy. Najpierw sprawdź naciskając w to miejsce,czy twoja wątroba jest powiększona i czy odczuwasz ból, naciskajac. Jęśli nie jest nic powiekszone,masz miękki brzuch w tym miejscu,to znaczy ,że to więzadła międzyżebrowe,które dość często ulegają podrażnieniu. Na wszelki wypadek zwróć się do lekarza. Ja też miałem podobny problem,też myślałem,że to wątroba,ale jednak się okazało,że to nie to. Nie można postawiać jednoznacznej alegorii. Najlepsza jest wizyta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group