Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kropelkowanie- pytania

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Caroline



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Cytat:
A przed własciwym wytryskiem (czyli ejakulantu w raz z plemnikami) dochodzi do kropelkownia czyli wypuszczenia samych plemników bez ejakuantu.


Nazwę to bzdurą... (Nie gniewaj się na mnie Pawle).



To jest artykuł ze strony Durex:


Czy płyn wydzielający się z penisa przed stosunkiem może zapładniać?

Przykro mi, ale nie mogę na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, skoro nawet zdania specjalistów są w tej materii podzielone...

Zasadniczo płyn wydobywający się przed właściwym wytryskiem jest tylko płynem z prostaty, który wprawdzie spełnia bardzo ważną rolę, ale TEORETYCZNIE nie powinien zawierać plemników.

Pojawiająca się tuż przed wytryskiem właściwym (który raczej łatwo poznać) wydzielina gruczołu krokowego (prostaty) jest rzadkim, lekko opalizującym płynem. W jego podstawowym składzie są przede wszystkim białka, enzymy i kropelki tłuszczu. Płyn ten spełnia bardzo ważną rolę w zapłodnieniu, ponieważ przyczynia się w sposób zdecydowany do ożywienia plemników, zapewniając im większą ruchliwość i jednocześnie rozrzedzając płyn wytryskowy. Ale właściwie nie istnieje zagrożenie ciążą, jeśli ten płyn dostanie się tam gdzie nie powinien (albo raczej – jak chciałaby natura – tam, gdzie powinien).

Jeśli nie stosujecie żadnych zabezpieczeń, należy wykazać się odrobina czujności i uważać, aby nie tylko nasienie, ale również ten płyn przedejakulacyjny nie dostał się w okolice intymne. On też może zawierać plemniki. Może zostały od poprzedniego razu, a może to protoplaści MacGyvera? W każdym bądź razie – lepiej nie ryzykować, zakładając na przykład prezerwatywę za późno o ten „jeden most”...

Ale jest jeszcze inna sprawa, znacznie poważniejsza. Bo ciąża nie jest chorobą, ale... W wydzielinie przedejakulacyjnej, która wydostaje się z członka przed wytryskiem nasienia może się znajdować wirus HIV i wraz z nią może nastąpić przeniesienie wirusa. To jeszcze jeden argument na to, aby prezerwatywy używać raczej wcześniej, niż później...


[zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 4:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda żę nikt ise nie podpisał pod tym artykułem.

Ja zaznaczam iż to co pisze to moja wiedza. A wykształcenia medycznego nie posiadam.

Sama stona którą przedstawiłaś tez ma bardzo skrajne opinie.

Rożdziel tutaj preejakulant od kropelkowania. To dwa różne zjawiska. Niezalezne od siebie.

Kropelkowanie to uwolnienie sie części plemników przed wcześnie. Które jest nie zauważalne i nie wyczówalne. A nazwywa sie to tylko kropelkowanie, chodz z widoczną substancją to nie ma nic wspólnego, owszem plemniki te znajdują sie w pewnej ilości śluzu lecz nie jest ona do zauważenia ludzkim okiem. Pod mikroskoptem już tak.

A ty piszesz o preejakulancie (czyli zostało wyjaśnione już po krótce co to jest) co faktycznei jest zauważalne i wygląda tak jak jest to opisane

Niejasność o której pisza w artykule polega na tym iż nikt nie jest wstanie przewidzieć czy te dwa zjawiska w którymś przypadku nie przebiegną na tyle blisko (czasowo) iż staną sie jednym.

Chodz nadal są dwoma różnymi i odrębnymi zjawiskami (które w niektórych przypadkach mogą przebiegac w jednym czasie).

Myśle że dobrze iż poruszyłaś ten temat, bo te dwie kwesti są często mylone. Co prowadzi niepotrzebny zamęt i panike.

chce tez podkreslić że do kropelkowania oraz preejakulacji nie musi dochodzić zawsze. Nei jest to regółą iż musi to stać sie za każdym razem.


Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia Sro Mar 29, 2006 4:21 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Caroline



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Paweł za poprawkę i przepraszam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co Smile

Ja nie uważam że wiem wszystko, bo ekspertem nie jestem Smile Też mam prawos ie pomylić i zawsze spradzam to, czy napewno nie popełniłem błędu.

dobrze jednak że napisałaś o tym, bo jest to faktyczne mylone, i na samym forum są chyba 3 takie pytania, gdzie nie do końca pytający wiedzieli co jest czym.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie tego gatunku:
czy jak dziewczyna sie ociera o mojego penisa(bez penetracji) ale rozdziela nas moja bielizna i mnie uroni sie kilka kropel preejakulantu czy kropelkowania to czy prawdopodobne jest przenikniecie plemnikow przez majtki na jej narzady rodne?

tzn czy plemniki moga przeniknac bardzo latwo przez majtki jesli takowe sa troche mokre od sluzu?
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha zaznaczam ze do orgazmu i wytrysku z mojej strony nie dochodzi tylko do tej ociupiny przezroczystych w zasadzie kropelek
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczerze w to wądpie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 8:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze to mam chęć kasowsać takie pytania.

Przeczytaj sobie najpierw co to jest kropelkowanie a co to jest preejakulancja, a najlepiej to dorośnij!!!

A nie ze 14 latki mysla ze swiat zwojuja biora sie za cos o czym wogule nie maja pojecia.

Powinnes miec prawnie zabronione jakie kolwiek informacje o seksie oraz erotyce nie mówiac o kontaktach fizycznych.

Takich jak ty powinno sie zamykac i wypuszczac w odpowiednim wieku!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lex84



Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł tu jest mase pytan ciezko znalesc cos dla danej osoby kazdy przypadek jest troszke inny pisze w tym poscie bo podpowiedzales mi ze to kropelkowanie i ze nie udzielasz prywatnie na odpowiedzi mogels napisac 2 zdanie czy mam sie martwic czy nie ale chyba mnie zacheciles do napisania tego postu Wink mam kilka pytan

czym jest widzielający sie śluz podobny do spermy u kobiety raz jest gesty raz rzadki i jezeli jej sie wydziela a na moich rekach nie widac gołym okiem ( ale moze byc )spermy i ja dotykam w tym miejsc (nie w srodku tylko masując) moze dosjc do zapołodnie gdy moja reka moze zawierac sperme :-/ Spoznia jej sie 6 dni miesiaczka schudła 1,5 kg wiagu 2 tygodni nigdy jej sie nie spoźniał okres znajomy ( aptekarz) powiedzial test ale mu nie powiedzialem czemu mam takie obawy.Dziekuje za odp jezeli dubluje temat przepraszam siedzialem i czytalem rozne przypadki ale wole spytac sie jeszcze raz (nerwy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe widzisz forum jest tak rozbudowane iz trzeba wiedzieć czego sie szuka.

Zamieszałeś z tym śuzem.
W tym temacie masz odpowiedz na pytanie czym sie różni kropelkowanie do preejakulantu (co jest często mylone).

Gdy czytam pytanie "czy mam sie obaiwć" to aż palce świerzbią by wystukać na klawiszach "a skąd ja to mam wiedzieć przecież nie nagrane co robiliście i nie cofne tego na podglądzie, ani też nie mam w oczach mikroskopu".

Ale tak przeważnie nie odpisuje.

Przypadek który opisałeś, jest omówiony w temacie "petting" i takich tematów jest z kilka na forum.

Widze że masz troche oleju w głowie i widziałem żę przeglądasz ten wontek, myśle że nie udawłeś mają tylko otwartą strone lecz naprawde przeczytałęś ten temat, dlatego nie mam serca odsyłać Cie do tych tematów (chodz dobrze by było gdybyś skorzystał z nich).

Sytacja taka jest naprawde mało prawdopodobna, nie można dać 100% przepraszam bardzo ale jest to awykonalne Wink Chodz naprawde na ilość takich przypadków trzeba mieć naprawde cholerne szczęście (liczone w 1: do iluś tysięcy) albo jeszcz wieksze aby zajść w ciąże.

Test jest dobrym rozwiązaniem. Bo to jest już jakiś obiektywny wynik, a nie same przeczycia, ponieważ nie masz pewności. (przepraszam nie macie pewności).

Proponuje odprężyć sie, pomyśleć ale tak na zimno, czy zapłodnienie jest możliwe. (do niego dochodzi od tysięcy lat tak samo. Możesz znaleść te informacje w temacie "jak dochodiz do zapłodnienia" o góry tego działu ) i niebrać innych jakiś wymyślonych i naciąganych teori Wink No chyba ze chcesz tworzyć nową medycyne Razz

Rozumie żę podczas igraszek naprawde cieżko jest powstrzymać ise od pewnych rzczy. NO jest to tak przyjemne że albo sie nie myśli albo nie daje sie rady.
Dlatego dobrze jest na sam początek (nie zawsze swojego życia seksualnego, często też z nową partnerką/partnerem) stopniować doznania. Może sie to wydać pewnego rodzaju reżyserowaniem. Nie, nie chodzi tutaj o jakiś sadyzm względem dró?iej osoby, czy też reżyserowanie, poprostu seks zaczyna sie na myśli a kończy sie na spokoju ducha.

O czym często młodzi ludzie nie pami etaj bądz nie wiedzą, przekonując sie o tym dopiero w tedy gdy zaczynają sie obawiać i wymyślać naprawde przeróżne torie. KTóre można czasem poczytać sobie tutaj Wink

Nie ma co sie martwić,t eraz trzeba spokoju i opanowania i sprawdzić poprostu jaki jest stan faktyczny.

A na następny raz inaczje to rozegrać Wink

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Następny
Strona 2 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group