Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zwichnięcie rzepki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JustynaŁ
Gość









PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 5:39 pm    Temat postu: rzepka rzepka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwichnęłam kolano pierwszy raz w wieky 10 lat.Teraz mam 21.Moi rodzice zaniedbali to zupełnie.
To mi sie robi kilka razy do roku.Zima w ogóle nie moge wychodzić na dwór,co jest duzym utrudnieniem bo mieszkam tylko z kolezanką.
W zeszłym roku uderzyłam sie jeszcze w to rozwalone kolano.(pies pociagnął mnie po lodzie).
Z tego co tłumaczył mi lekarz- kompletnie niekompetentny moim zdaniem(zamiast mnie badac - podrywał) trzeba skrócic wiezadło z jednej strony.Zlecił tylko przeswietlenie co moim zdaniem jest jakims nieporozumieniem.Problem jest tylko taki,ze mam wrazenie ,ze moje chrzastki w kolanie są w bardzo złym stanie,czasami czuje sie jak pajacyk króremu noga urwała sie z jedego"zawiasu",cos mi tam bez przerwy przeskakuje.
Czy ktos poleci mi dobra przychodnię/szpital najlepiej gdzies gdzie zrobia mi rezonans magnetyczny i USG i to państwowy?
Bo na przywatne leczenie zupełnie nie mam pieniędzy.
Powrót do góry
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinnas udac sie do ortopedy ktory odpowiednio zdiagnozuje kolano. Ciezko mi cokolwiek poradzic, sama mam problemy z kolanem, nawet niektore objawy podobne do Twoich:przeskakiwanie i bol. Mialam robiony rezonans 3 lata temu i bylo ze mam w malym stopniu uszkodzona lakotke, teraz wersja jest inna: uszkodzenie chrzastki. Obecnie chodze na zabiegi polem magnetycznym i mam sie zastanowic nad zastrzykami za 600zl!! Jesli to nie pomoze to czeka mnie artroskopia.
Pojdz do ortopedy!!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aagusia



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc wszystkim:)

Wczoraj zwichnęłam sobie rzepkę...U lekarza założyli mi tylko szynę na razie a później sie okaże co dalej... Mam pytanie czy jak raz sie zdarzy taki uraz to będzie się on powtarzał...Bo ja gram w klubie w siatkówkę więc chciałabym wiedzieć bo jest to dla mnie bardzo ważne bo kocham ten sport...Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia :DF



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nowy Targ
PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 3:18 pm    Temat postu: zwichnięcie rzepki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemka!! Mam na imię Agata i mam 18 lat. Od 3 lat mam zwichnięcie rzepki. Najczęściej uraz zdarza się w zimie lub latem. Przez 2 lata chodziłam do lekarza (ortopedy-chirurga) aby mi pomógł, bo to straszny ból. Zawsze jak mi sie to zdarzało lekarz dawał nogę do gipsu. Mówił ze to lekkie naciągnięcie mięśnia... Wyjmował wodę z kolana i do gipsu. Myślałam i cieszyłam sie ze to tylko tyle, ale w tą zimę (2006/2007) podczas zawodów w narciarstwie moje kochane kolano przypomniało sobie ze trzeba spieprzyć mi życie i karierę i wtedy nagle niespodziewanie zwichnęła mi sie rzepka. Stary lekarz znowu upierał sie przy swoim, ale już miała dość gipsu, kul i dochodzenia do normalnej sprawności ( np. wchodzenia po schodach , biegania). I poprosiłam lekarza o napisanie mi nr kontaktowego do kliniki sportowej w Żorach. Dał mi nr kontaktowy. Wiec udałam się tam , aby sie dowiedzieć co mam robić. Lekarz który mnie badał bardzo się zdziwił ze mi nikt nie powiedział ze ta moja kontuzja to zwichnięcie rzepki i już nawet jest zaawansowane. I tak 10 września trafie na stół operacyjny..... :/ O ludzie a przecież trzeba było tak od razu.... :/
Mam tylko nadzieje ze potem będę mogła wrócić do narciarstwa... ??
Pozdrawiam..... oj i przy okazji opisałam Państwu moją historię z kolanem... Smile Wink Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj tacy nasi niedoświadczeni lekarze niestety są...to jest przerażające..
zawsze warto i nawet trzeba nie patrząc bardzo na ceny wizyt udac się do specjalisty..

moja koleżanka też miała coś z kolanem i dużo chodziła po lekarzach (ok 2 lat) az w końcu ktoś nakierował ją na klinike w Nałęczowie.. w maju miała operacje na kolanko i teraz już sprawnie sobie pomyka:)

nu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cwaniara17



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja także miałam artroskopię, nic strasznego Smile w ten sam dzień wyszłam do domu. Miałam chondromalacje kości kłykci udowej, ale trafiłam na bardzo dobrego lekarza - można powiedzieć, że miałam szczęście Smile 2 tygodnie po operacji nie chodziłam, dopiero później zaczęłam ćwiczyć kolano. Jak narazie minęło 5 lat od operacji i wszystko jest ok. Mam całkowita sprawność ruchową kolana, ale muszę uważać, żeby go nie przemęczać, bo może pojawić się ból.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nensi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co moge zrobic by zapobiec ponownemu zwichnieciu rzepki bylam u wielu lekarzy i zawsze to samo musze isc na zabieg mieszkam obecnie w niemczech i nie mam takiej mozliwosci na ewentualna operacje prosze pomuzcie mi czy jest jakis inny sposub na to ? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Troszke nie rozumeim twojego postu. Nagle opisujesz co zrobic żeby... Przeglądnąłem watek brak informacji o co tak dokładnie chodzi... Trudno powiedzieć co możesz zrobić. Jedyne co ( z tego wnioskuje ) to zakup opaski z wypustką na rzepke. Nie wiem czy dobrze rozumuje po tym poście. PzD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nensi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak dobrze zrozumiales przepraszam za trudnosci Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marecki



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam w kwietniu tego roku też zwichnąłem rzepke. Sad
Nie miałem operacji ale w gipsie chodzilem cały miesiąc a potem zmieniłem gips na orteze. Zanim wsadzili mi noge do gipsu czekałem trzy dni ponieważ wcześniej robili mi punkcje i bali sie ze jeżeli tak szybko wsadzą mi tą noge do gipsu to w kolanie znowu zbierze się krew.
(Punkcja troche boli zwłaszcza przy odsysaniu resztek krwi a jeżeli napniesz mięśnie to wtedy igła się rusza pomiędzy kościami).
Teraz już trzeci raz rzepka mi wypadła no i czeka mnie operacja troche sie boje bo słyszalem że czasami lekarzom czasem coś nie wychodzi.
No i co ja mam zrobić??? Crying or Very sad

_Edited by Gonzi_
Uzywaj max 3 znaków interpunkcyjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
Strona 2 z 33

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group