Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Morfologia - analiza wyników badania

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Coconut_chocolate



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 9:56 pm    Temat postu: . Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

granice granicami...
ja bym chciała wiedzieć co to dla mnie oznacza...

niski poziom wbc i zbyt wysokie eozynofile Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale mieszcza sie wyniki w granicach czy nie.

Wpisalas gole wyniki - a nie wszyscy maja w domu jakies tabele czy ccos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Coconut_chocolate



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WBC 4300 - 10 000
Eozynofile 2 - 4
Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 12:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po pierwsze: google nie gryzie Wink

"Poniżej normy (leukopenia)
# W samoistnym uszkodzeniu szpiku kostnego lub w przebiegu chorób krwi, przerzutach nowotworowych, w wyniku działania leków, promieniowania jonizującego
# W białaczce włochatokomórkowej
# W szpiczaku mnogim
# W chorobie Addisona-Biermera
# W ciężkich zakażeniach bakteryjnych - bakteryjne zapalenie wsierdzia, posocznica, dur brzuszny
# W zakażeniach wirusowych - wirusowe zapalenie wątroby, AIDS, grypa, odra, różyczka, ospa wietrzna
# W zakażeniach pierwotniakowatych - malaria
# W kolagenozach
# W wyniszczeniu ogólnym
# Podczas stosowania takich leków, jak: niesterydowe leki przeciwzapalne, sulfonamidy i niektóre antybiotyki, doustne leki przeciwcukrzycowe, tyreostatyki, leki przeciwpadaczkowe"

ja miałam robione dwa dni temu badanka, bo musiałam uaktualnić książeczkę sanepidu przed praktykami i też mi wyszło trochę mało białych krwinek. tyle, że lekarka stwierdziła, że bardzo mało mi brakuje (mam 3,68 a norma zaczyna się od 4,4) i powiedziała, że albo tak mam po prostu, albo jeszcze po chorobie (miałam mononukleozke) nie do końca się wszystko unormowało. w każdym razie kazała mi się tym nie przejmować i powtórzyć badania na jesieni.

co do eozynofilów to są granulocyty kwasochłonne i jak się to wpisze w google, to też wyskakuje wszystko np. "Zwiększenie ich wartości wywołują choroby alergiczne, zakaźne, hematologiczne, pasożytnicze, astma oskrzelowa, a także katar sienny, łuszczyca, jak też zażywanie leków (np. PAS, streptomycyna, penicylina, nitrofurantoina, chloropromazyna)" Wink

a i tak najlepiej zinterpretuje je lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu. pozdrawiam
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pziolkow



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 6:18 pm    Temat postu: podwyższone PDW, MPV i P-LCR Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Forumowiczów,
Mam pytanie dotyczące wyników badań krwi. Szczególnie interesują mnie 3 parametry: PDW, MPV oraz P-LCR.
Trzy miesiące temu zrobiłem badanie krwi i wykazało ono podwyższone parametry tych wskaźników:
PDW - 21,21 fl norma 9-17
MPV - 15,01 fl norma 9-13
P-LCR - 63,91 % norma 13-43
Przed tygodniem ponowiłem badanie i uzyskałem ponownie podwyższone wskaźniki:
PDW - 20,61 fl norma 9-17
MPV - 14,31 fl norma 9-13
P-LCR - 59,61 % norma 13-43

Czy ktoś z Forumowiczów mógłby powiedzieć czym spowodowane mogą być takie podwyższone wskaźniki ??
i czy związane jest to może z jakąś chorobą ??
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pziolkow, wiesz co, badań krwi nie powinno się rozpatrywać i interpretować po pojednyńczych wskaźnikach. podobno akurat te wskaźniki to dodatkowe parametry krwi i jak są lekko podwyższone, to nie jest to problem w momencie, gdy reszta wyników jest w normie. ale do końca się nie znam. tak na logike, to jeśli chodzi o MPV, to jak jest podwyższone, to może świadczyć o małopłytkowości? w każdym razie młodsze płytki mają większą objętość niż starsze...
a nie poszedłeś do lekarza z tymi wynikami?


PDW - wskaźnik anizocytozy płytek krwi (róznicowania płytek pod względem wielkości komórek)
MPV - śr. objętość płytek krwi
P-LCR - wskaźnik dużych płytek krwi
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pziolkow



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droga Emilko,
Dziękuję za szybką odpowiedź Wink trochę mnie pocieszyłaś Wink...
wprawdzie z wynikami nie byłem jeszcze u lekarza, ale wszystkie pozostałe wyniki mam w normie, także sądzę, że będę żył Wink
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PawelM



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 4:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć a ja mam dodatkowe pytanie w badaniu kwri w częsci rozmaz to są następujace skróty

NEUT (podwyzszony)
LYMPH
MONO(podwyższony)
EO (podwyższony)
BASO

co one oznaczają i czym moze być spowodowane ich przekroczenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak jak już pisałam wyniki krwi muszą być rozpatrywane razem. to tak nie ma, ze biorę sobie kilka wskaźników i okreslam. mogę napisać Ci, co oznaczają podwyższone te wskaźniki ale o interpretacje będzie trudno.

podwyższone neutrocyty mogą świadczyć np. o zakażeniach miejscowych i ogólnych, chorobach nowotworowych, po urazach, krwotokach, chorobach metabolicznych
monocyty: gruźlica, kiła, bruceloza, zapalenie wsierdzia, dur, mononukleoza, zakażenia pierwotniakowe, nowotwory, urazy chirurgiczne
leukocyty kwasochłonne są podwyższone najczęściej albo przy pasożytach przewodu pokarmowego, alergiach, astmie oskrzelowej, chorobach zakaźnych.

może jesteś chory na jakąś zakaźną albo pasożytniczą?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PawelM



Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 12:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
tak jak już pisałam wyniki krwi muszą być rozpatrywane razem. to tak nie ma, ze biorę sobie kilka wskaźników i okreslam. mogę napisać Ci, co oznaczają podwyższone te wskaźniki ale o interpretacje będzie trudno.

podwyższone neutrocyty mogą świadczyć np. o zakażeniach miejscowych i ogólnych, chorobach nowotworowych, po urazach, krwotokach, chorobach metabolicznych
monocyty: gruźlica, kiła, bruceloza, zapalenie wsierdzia, dur, mononukleoza, zakażenia pierwotniakowe, nowotwory, urazy chirurgiczne
leukocyty kwasochłonne są podwyższone najczęściej albo przy pasożytach przewodu pokarmowego, alergiach, astmie oskrzelowej, chorobach zakaźnych.

może jesteś chory na jakąś zakaźną albo pasożytniczą?


fuck no to nie brzmi najlepiej Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Następny
Strona 2 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group