Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co to za krosty?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bucheche.. nie, lekarzem nie jestem Smile lekarską wiedze to mam prawie że jeśli chodzi o infekcje intymne (z własnych zmagań), a dermatologicznie, to samo życie. mam wrażliwą skorę (przez to jako noworodek nie dostałam 10/10 punktów), trochę więc się interesowałam. potem przez chwile byłam związana z branżą kosmetologiczną i tak jakoś. do dzisiaj mi pozostało czytanie skladu kremów, róznych preparatów itd. Wink

ale czytanie etykiet to jest moja pasja. ostatnio przeczytałam na składzie babki drożdżowej, zakupionej w pewnej dość znanej cukierni cyt: "skurki pamarańcza" Shocked
aż sprawdziłam w słowniku, czy aby na pewno skórka się pisze przez "ó" Very Happy
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hahaha skurki Laughing fu nawet brzydko wyglada Laughing ze tez nikt tego nie spr. wczesniej Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mastek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Również mam podobny problem. Swędzące krosty wyskakują mi na dłoniach, rękach i czasem na udach. Byłem już u trzech dermatologów, ale żaden mi nie pomógłSad U pierwszego dostałem maść Travocort - pomagała na objawy, teraz już nie. Drugi dermatolog zapisał mi Novate i Elo-baza - również skutkują tylko na objawy, ale co raz słabiej. Ostatni skierował mnie na testy alergiczne - nie jestem na nic uczulony. Kolejnym badaniem były testy płatkowe - również nie wykazały nic. W końcu skierował mnie na badanie swoistej IgE zestawem allergopharma na jajo kurze (w całośći), kakao i białko mleka krowiego.
Wyniki są następujące:
jajo kurze - klasa 1,2; kU/I 0,42 - niskei stężenie swoistej IgE
kakao - klasa 0,0; kU/I <0.35 - obecność swoistej IgE niewykrywalna
białko mleka krowiego - klasa 1,5; kU/I 0,53 - nieskie stężenie swoistej IgE.
Podobno interpretacja tych wyników jest taka, iż jestem uczulony na te pokarmy i powinienem ich unikać. Dostałem również Zyrtec raz dziennie. Jednak zauważyłem, że nawet jeśli nie jem wymienionych pokarmów oraz ich przetworów, krostki również czasami się pojawiają.
Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z czymś podobnym? Proszę o poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koles



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 9:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi tez wyskoczyly na nadgarstach i lokcui ,rok temu w waacje tez mi cos takiego wsykoczylo,swedzi i nie chce zejsc ,co to mzoe byc ,od slonca ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tzw. potówki? jak można się ich pozbyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kropek23



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 10:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam dostałem krostek białych na rękach i łokciach strasznie mnie one swędzą i nie schodzą mam ich dużo jak drapie to robią się takie krosty jak by komar mnie ugryzł od czego one mogą być. zrobiło mi się to po powrocie z zakopanego i Słowacja proszę o po pomoc!!!


----edit by emilka-----
1) nie pisz dwóch identycznych postów w innych tematach - jeden zupełnie wystraczy
2) nie pisz więcej niż 3 znaków przestankowych obok siebie
3) nie pisz całych postów innym kolorem czcionki niż czarna jak równiez nie pogrubiaj jej i nie powiększaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group