Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

2 pigułki na raz

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kłopotka ;-))
Gość









PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 3:18 pm    Temat postu: 2 pigułki na raz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć
chciałam sie poradzić w takiej sprawie która przydażyła mi się po raz pierwszy
w czoraj czyli w sobotę wziełam dwie tabletki mercilonu w odstępach 3 godzinnych
pierwszą wziełam tak jak to zwyklę biorę o 20 a drugą wziełam o 23 byłam jakaś zakręcona i pomyliły mi sie dni i wziełam tą drugą
a ona przypadała na dziś czyli na niedziele=ę
teraz zastanawiam się co zrobić
mam jeszcze 2 całe opakowania tabletek
i zastanawiam się czy nie wziąść dziś z tego drugiego opakowania tabletki za niedziele i je potem po prostu wywalić bo będzie już wybrakowane i wtedy niby wszystko by szło tak jak należy tylko że było by w miesiącu 22 tabletki a nie 21
czy poczekać do poniedziałku i wziąść kolejną tabletkę tak jak zawsze i było by to 21 tabletek w miesiącu tylko że 2 tabletki wzięte by były prawie że na raz
wydaje mi się że ten wariant jest niebezpieczny bo licząc od wczoraj od 23 do poniedziałku do 20 to mija więcej niż 24 godziny i moja antykoncepcja staje się nieskuteczna
czy mam wybrać wariant pierwszy z wzięciem jednej tabletki z nowego opakowania i je potem wywalić
Powrót do góry
aniammmmm
Gość









PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 8:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz wziąć następną tabletkę o normalnej porze, z tego samego dnia.Jedyna konsekwencją będzie skrócony cykl o 1 dzień. Powikłań nie powinno być ponieważ był odstęp m9iędzy jedna a drugą . Ja brałam 32 tabletki dziennie ponieważ musiałam zatrzymac miesiączkę, bo byłam po operacji. Możesz być spokojna i kontynuować to samo opakowanie. pozdrawiam ania
Powrót do góry
aniammmmm
Gość









PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

brałam 2 tabletki dziennie, przez przypadek wcisnęłam trójkę. Wink
Powrót do góry
anula
Gość









PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 4:30 pm    Temat postu: jaka jest różnica? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaka jest róznica pomiedzy tabletkami jedno- dwu- i trzy- fazowymi? ja biore juz 3 opakowanie tabletek jednofazowych novynette a moja kolezanka zaczela od niedawna tez brac tabletki antykoncepcyjne jednak lekarz przepisal jej jakies dwu-fazowe? jaka jest miedzy nimi roznica? czy to oznacza ze jak biore jedno- to jest słabsze zabezpieczenie od tych dwu- fazowych??
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie,tabletki jednofazowe nie stanowią słabszego zabezpieczenia niż dwufazowe.Dla młodych dziewcząt są one bardzo polecane ze względu na mniejszą szkodliwość(nie wpływają aż tak bardzo na gospodarkę hormonalną organizmu).Oczywiście warunkiem solidnego zabezpieczenia przed ciążą jest ich właściwe przyjmowanie,najlepiej o ustalonej porze dnia i zgodnie z ulotką informacyjną.Widocznie lekarz Twojej koleżanki miał powody aby zastosować u niej tabletki dwufazowe.Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Annula
Gość









PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki Netka rozwiałas moje wątpliwosci Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group