Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki a alkohol - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fanaberia



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 23, 2009 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o, dziękuję. No polecać na pewno nie... Kiepsko, baaardzo kiepsko. Wygląda na to, że zupełnie inaczej niż planowałam będzie wyglądała ta impreza. Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak to jest z neuroleptykami a alkoholem?
dobrze, że tego ścierwa już nie biorę.
wiem, że napewno osłabia działanie leku,.
i wiem, że jest się bardziej sennym. pare razy tak miałam, że padałam jak kawka, a potem byłam senna przez cały dzień.
czy połączenie np zolafrenu i alkoholu może wywołać agresję?
bo ja bywam agresywna nawet bez lekarstw... nawet jak alkoholu nie wypije Wink. ale tak z czystej ciekawości pytam. bo zastanawiam się czy to też mogło być powodem moich agresywnych zachowań....


Temat zamkniety.proszę pisać w dziale zdrowie/leki
carboczar
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomek84



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 7:48 pm    Temat postu: [PILNE] Alkohol po antybiotyku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, witam wszsytkich.
Mam pytanie, można rzec, nie cierpiące zwłoki.

Sytuacja wygląda mniej więcej tak: w niedzielę wieczorem przyjąłem ostatnią dawkę antybiotyku Augamentin, oprócz tego brałem kilka innych leków, m. in. Aerius. Jutro mój szwagier ma imieniny i w związku z tym wydaje taką kameralną imprezę tylko dla najbliższych przyjaciół. A jak każdy dobrze wie, szwagrowi się nie odmawia, szczególnie gdy jest solenizantem. I tutaj kieruję pytanie - czy będę mógł się razem z nim napić? Nie chodzi mi tutaj o jakieś "zalanie się w trupa", bo organizm jest osłabiony po chorobie i nie mam zamiaru dokładać sobie większych kłopotów związanych z syndromem dnia następnego, ale czy kilka kieliszków by mi nie zaszkodziło? Dzisiaj rano przyjąłem po raz ostatni tabletkę Aerius.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tomek84
Nie jestem zwolennikiem alkoholu w czasie antybiokoterapi jak i w krótkim czasie po leczenia, jednak spożycie alkoholu takim czasie po leczeniu nie powinno mieć wpływu na stan zdrowia.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
arlet



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ze swiata
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jezeli juz nie bierzesz to chyba nic sie nie stanie. przede wszystkim alkohol oslabia dzialanie leku, ale nie bedziesz zapijal tabletki alkoholem wiec nie bedzie tego problemu. poza tym reakcji ubocznych tez nie powinno byc jesli skonczyles leczenie i jutro juz nie bedziesz bral lekow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
essaywhuman



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.
dzisiaj zamierzam zacząć brać Klabax. jak to jest z piciem alkoholu w trakcie kuracji antybiotykowej? wyczytałem gdzieś, że to całe to 'bierzesz - nie pij' to jest urban legend i skutków ubocznych nie ma, no ale nie jestem tego do końca pewien. jeśli opuściłbym dawkę na ten jeden wieczór, wypił kilka drinków - co by się stało?

dodam, że lek został mi przepisany na ból gardła i kaszel, poza tym jestem zdrowy, nie jestem osłabiony, gorączki nie mam i w ogóle.

ile czasu działa ten lek? może w ogóle na moje objawy branie go mija się z celem?

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 12:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

essaywhumana co CI pisze na ten temat w ulotce?
branie jakichkolwiek leków i spożywanie alkoholu nie idzie w parze. nigdy do końca nie wiesz jak zareaguje na taką mieszankę Twój organizm.
opuszczenie dawki nic pewnie nie da- aż tak szybko lek nie jest metabolizowany.
zaleca się odczekać co najmniej kilka dni.
a co do celowości zażywania leku może wypowiedzieć się jedynie lekarz- ten który Cię badał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
essaywhuman



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 1:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
essaywhumana co CI pisze na ten temat w ulotce?


w ulotce nie ma ani słowa o alkoholu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
arlet



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ze swiata
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 1:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a to dziwne. zawsze pisze jak wplywa na prowadzenie samochodu czy spozycie alkoholu. ale jesli nie ma to moze nic sie nie stanie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

essaywhuman

Trudno mi jest ocenić czy lek został prawidłowo zaordynowany.Nie jestem w stanie tego sprawdzić.Jeśli lekarz uznał za celowe,widocznie była przyczyna.Generalnie przy antybiotykach nie pije się alkoholu.I nie ma czegoś takiego jak opuszczenie dawki.Czy przyjęcia podwójnej jak sie opuściło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Strona 16 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group