Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

16 lat, zgrubienie sutka

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlodzian



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 9:11 pm    Temat postu: 16 lat, zgrubienie sutka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jestem chłopakiem, mam 16 lat. Około 2 lata temu zauważyłem, że mam większy nieco sutek. Od kilku tygodni jest jakby wrażliwszy na dotyk, jak się lekko przyciśnie to czuję zgrubienie. Sutek jest bardziej wypukły od drugiego i grubszy. Jest to ten od lewej strony.

Proszę o pomoc, bo nie wiem co to może być, a troche się martwie. Kiedys mama mi wspomniala, że brat cioteczny ma też jeden sutek większy od drugiego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wystraszona1



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 9:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu mój kolega z klasy miał guzka na sutku. I właśnie poznał to po zgrubieniu.

Ja bym radziła udać się do lekarza i sprawdzić to dokładniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przydało by się foto...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sutki są wrażliwe na dotyk tak czy siak. Pojawiło się to koło 14 roku życia, to normalne w czasie dojrzewania - dziewczynom rosną piersi, chłopcom też tej tkanki gruczołowej przyrasta, oczywiście mniej bo za dużo to ginekomasta. W każdym bądź razie jest to dość powszechne, że się ma nierówne sutki. Ale jeżeli jest to dla Ciebie aż tak niepokojące to możesz udać się do lekarza, on sobie pomaca i zdecyduje czy na USG trzeba iść.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mlodzian



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 10:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie. Do lekarza na chwilę obecną się nie wybiorę, bo mama stwierdziła, że takie coś już w rodzinie było i że jest to w wieku dojrzewania, jednak wiadomo czasem lepiej się upewnić. Jako, że jest to forum medyczne, postanawiam zapytać Was.
Załączam zdjęcie, na którym widać dysproporcję jednego sutka do drugiego.

Oczywiście zgrubiony sutek znajduje się po prawej stronie [lewa strona klatki piersiowej], jest on wrażliwszy na dotyk i gdy ściśnie się zgrubienie to potrafi mocno zaboleć. Liczę na Waszą pomoc...

http://imageshack.dk/imagesfree/Nj251507.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wg mnie to kwestia dojrzewania Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
husky999



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

/.../

Ostatnio zmieniony przez husky999 dnia Pon Sie 04, 2008 4:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maniek09



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 11:23 am    Temat postu: elo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy dowiedziałesś się co z tym zrobić ??? bo ja mam chyba taki sam problem. Pewnego razu jak szedłem spać poczułem ból ( sutka) nadrugi dzień zauważyłem ze jest on wiekszy i boli jak sie go dotknie. Niewiem czy można to masować zeby znikłoczy nie?? nie mam wogóle pojecia co z tym zrobić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 9:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po kolei.
mamy lipomastie i ginekomastie.
Lipomastia tooblanie piersi tluszczem. Nic groznego ale srednoi to przyjemne dla oka..
Ginekomastia to "kobiece piersi" to juz niestety sprawa horomnow.W skrocie gino to przerosniecie samego sutka. Jesli sutek boli to lekarz. Nie ociagac sie bo potem moze byc ała.
Na to masci nie pomoga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maniek09



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 2:41 pm    Temat postu: .... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To co mam zrobić ???? Pierwszy raz poczułem że mnie sutek boli jak kładałem sie spać , kilka dni bolał mnie(jezeli dotykałem) potem przestał a teraz jest tak srednio.

Dodano po 1 minutach:

Gdzieś ktoś pisał że trzeba cwiczyć żeby znikło (brać na klate), żeby to spalić.
PS; co wy proponujecie????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group