Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki a alkohol - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie szybkie. Czy można pić piwo ( nie wódkę ) podczas brania keflex `u?? Proszę o szybka odpowiedź bo to ważne Smile Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raczej małe ilości nie zaszkodzą, może ew. trochę nasilać działanie alko, jednak czasami zdarzają sie reakcje disulfiramopodobne przy cefalosporynach połączonych z alko, dlatego uważam, ze najlepiej jest nie pić w czasie kuracji ;p
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rambus190



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Włochy
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wśród moich przyjaciół jest moda spożywania alkoholu po antybiotykach w celu spotęgowaniu tak zwanej fazy dla mnie to jest chore robić takie mieszanki, raz kumpel dostał zawrotów nie mógł oddychać i wpadł w panikę obyło się bez lekarzy ale nastraszył wszystkich na imprezie więc radzę nie ryzykować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kantor



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 10:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dzisiaj mam o 20 imprezę, wczoraj o 10 rano zażyłem Novamox 1000. Znalazłem już na forum, że amoksyclina nie reaguje z alkoholem w jakiś szczególny sposób, ale jednak ciągle mam stracha. Jaki jest okres półtrwania tego antybiotyku? Czy wystarczą te 30h na w miarę bezpieczne wypicie kilku piw?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
panikara20



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co jeśli weźmie się antybiotyk i zje batonika np. pawełka w którym pisze że jest spirytus? Shocked nie mam zamiaru tak zrobic ale z ciekawości pytam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 6:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Green Laughing Mr. Green
No bez przesady...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
panikara20



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no co podobno po takim batoniku wykazuje 0,2 promila czy jakos tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Maj 09, 2009 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak? Jeżeli przepłuczesz sobie jamę ustną płynem do płukania to będziesz miała około 4 promili.... I co wtedy?
To jest w wydychanym powietrzu a nie w krwi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fanaberia



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 4:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. Potrzebuję porady a widzę że tu kompetentne towarzystwo jest. Zaczęłam dzisiaj brać Duomox. Wiem, że temat amoksycyliny był już poruszany ale zapytanie mam pod trochę innym kątem. Jest poniedziałek, kurację mam przepisaną na 6 dni, do soboty. Jeżeli w piątek już nie wzięłabym leku, lub wzięłabym go rano (wtedy będzie 5 dni kuracji, a w ulotce jest że 5-7 dni) i piłabym alkohol wieczorem, to na ile mogę sobie pozwolić? Przestraszyłam się tych opowieści o tych którzy np. w sylwestra pili z antybiotykami i po piwie już umierali itd. (będę pod namiotem i nawet ratunku szybkiego by nie było więc śmierć na miejscu:P) Ale z drugiej strony kolega tu znalazł kilka argumentów że amoksycylina w ogóle nie wchodzi w reakcje z alkoholem... Zaznaczam, że impreza i okazja jest wyjątkowo bardzo wyjątkowa, jak nie będę mogła pić to chyba w ogóle nie pojadę... :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem tak: nie powinno się nigdy przerywać kuracji antybiotykowej - to na pewno. amoksycylina utrzymuje się tak do 8h po podaniu w organizmie i nie ma danych, żeby wchodziła w interakcje z alkoholem. ale osłabienie organizmu po chorobie plus osłabienie wątroby i upośledzenie jej działania raczej nie jest czynnikiem skłaniającym do polecania picia alko przy antybiotyku
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 15 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group