Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

13 tydzień ciąży - nisko położone łożysko a lot samolotem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madhassouni



Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 08, 2016 12:02 pm    Temat postu: 13 tydzień ciąży - nisko położone łożysko a lot samolotem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, dołączyłam do forum, gdyż mam nie lada dylemat... Jestem w trzynastym tygodniu ciąży, usg wykazało, że ciąża jest jak najbardziej ok, dziecko zdrowe, ale łożysko jest nisko położone. Podobno może się jeszcze unieść i wtedy cesarka nie będzie konieczna.
Na ten moment jednak, konkretnie w przyszłą sobotę mam zaplanowany lot do Maroka na 3 tygodniowe wakacje. Nie wiem czy przy nisko połozonym łożysku są jakieś przeciwwskazania do lotów samolotem? Czy któraś z Was miała podobną sytuację, jeśli tak, to proszę o porady i sugestie. Czytałam, że wiele kobiet lata w ciąży bez przeszkód, jednak nikt nie wspominał o nisko położonym łożysku... Bardzo, bardzo prosze o pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teranka



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 08, 2016 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm szczerze mówiąc ciężko powiedzieć, jednoznacznie czy lot w Twoim przypadku stwarza jakieś ryzyko dla ciąży czy nie. W takich sytuacjach najlepiej opierać się na opinii lekarza, który prowadzi ciążę.

Znalazłam tutaj: Latanie samolotem w ciąży że generalnie w ciąży samolotem należy podróżować między 18 a 24 tygodniem ciąży i wcześniejsze latanie to zły pomysł, ze względu na wpływ zmian ciśnienia na narządy rozwijającego się dziecka. Tutaj z kolei jest Czy w ciąży bezpieczne jest latanie samolotem? wskazywany przez learza negatywny wpływ pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenia kontrolne obecne na lotnisku.
Poza tym we wczesnej ciąży zazwyczaj występują mdłości i latanie samolotem może je nasilać.
Nisko położone łożysko (czy masz jakieś objawy z tym związane?) też wydaje się przemawiać za tym, że jednak lepiej nie ryzykować lotu samolotem. No ale ocena lekarza prowadzącego, jeżeli masz oczywiście do niego pełne zaufanie, powinna być decydująca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kobylar



Dołączył: 18 Maj 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 11:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że lot samolotem w ciąży jest sporym ryzykiem, Szczególnie, kiedy coś jest nie do końca prawidłowo. Nie wiem czy odważyłabym się lecieć samolotem w trakcie ciąży. Jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie. Najlepiej będzie, jeśli zapytasz lekarza prowadzącego Twoją ciążę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group