Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból brzucha / żołądka- zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
e



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 6:00 pm    Temat postu: Ból brzucha / żołądka- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni mam dziwne bóle brzucha. Mam wrażenie jak coś jeździ mi po jelitach. Ból nie utrzymuje się non stop. Są to jakby skurcze. Kiedy biorę głęboki oddech trochę ustaje. Do tego dziś pojawił się ból kręgosłupa i gorączka 37 i cztery. Co mi jest?
Proszę o odpowiedź.
Dzięki!

dziewczynka

przykleiłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 7:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ból może być spowodowany np. jajeczkowaniem,co potwierdzałaby podwyższona temperatura ciała.Może być to również objaw zbliżającej się miesiączki,a podwyższona temperatura spowodowana jest przeziębieniem Very Happy Mam nadzieje,że szybko Ci przejdzie, a jeśli nie,to udaj się do lekarza.Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
e



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Netka. Jestem tuż po miesiączce, więc to chyba nie to. Nigdy nie miałam problemów z żołądkiem, ani jelitami. Zaczynam się denerwować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
obolała
Gość









PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj...mam to samo... Sad juz nie wyrabiam...mam takie silne skurcze, ze zwijam się z bólu...właśnie wróciłam od lekarza...wykluczyli wyrostek, zapalenie jelit i zapalenie wątroby...teraz podejrzewają LAMBRIĘ - pasożyt który znajduje się w końcówkach bananów...moja rada ...jak najszyciej idz do lekarza...
Powrót do góry
e



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam u lekarza tydzień temu. Pani doktor mnie zbadała i nic nie stwierdziła. Powiedziała, że albo jakaś niestrawność (nie sądzę), albo stres (niczym się nie stresuję). Nie zleciła mi żadnych badań. Kazała jeść nospę. Jutro idę na usg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jel
Gość









PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 2:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I co wykazało usg?Mam podobny problem... Pozdrawiam.
Powrót do góry
Nicole



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 12:56 am    Temat postu: ból brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.Od bardzo dawna , co jakiś czas mam bardzo silne bóle brzucha. To ból nie do zniesienia. Dokładnie boli mnie w dołku między żebrami. Mój lekarz podejrzewał kamicę, usg tego nie wykazało. Nie wiem co mi jest i chciałabym się dowiedzieć Question Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k_sandra



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej, ja mam to samo. Na poczatku myslalam, ze to wrzody ale USG tego nie wykazalo. Moj lekarz rodzinny zaproponowal gastroskopie i chce niedlugo sie wybrac. Byc moze okaze sie, ze to jakies bakterie, ktore bedzie mozna wyleczyc antybiotykiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej:) moze to byc kamica... ja tez tak mam i boli mnie strasznie, nawet jak mam atak to cale plecy i brzuch bola a leki przeciwbolowe juz mi nie pomagaja... na poczatku USG tez mi nie wykazalo zadnych kamieni ale to nie znaczy ze ich tam nie ma bo moze to byc tylko "piasek".... jezeli znowu zacznie cie bolec to wez NoSpe Forte ( z tego co pamietam to jest chyba na recepte wiec popros lekarza swojego o nia ) i napusc cieplej, bardzo cieplej wody do wanny i wejdz sie wygrzej... mi to pomaga:) aha i jak ma sie kamice to dosc czesto pojawia sie zapalenie pecherza i krwawienie podczas oddawania moczu jezeli tak masz to mysle ze to jednak kamica.... pozdrawiam i zycze zdrowk:) a lekarz na pewno niedlugo stwierdzi dokladnie co ci jest:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karola39



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:09 pm    Temat postu: Męczące bóle żołądka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od jakiegoś czasu (ok. 2 miesięcy) męczę się z powodu bólu żołądka. W sumie występuje u mnie kilka charakterystycznych rzeczy. Pierwsza z nich to taka że za każdym razem kiedy się obudzę (także przebudzenie w nocy) potwornie boli mnie żołądek. Trudno opisać ten ból ale jakbym miała go do czegoś porównać to tak jakby taki ssący ból czy coś w tym rodzaju. Kiedy wypiję coś ciepłego np herbatrę to ból trochę przechodzi. Drugą sprawą jest to że boli mnie też w ciągu dnia ale to już jest nieco inny ból pojawia się zwykle ok 20-30 min po jedzeniu. Wtedy odczuwam coś w rodzaju "uczucie pełności" mimo że nie nie objadam wiec to nie jest ból z przejedzienia jest to męczący ból że nawet trudno mi się oddycha a szczególnie jak jestem w pozycji stojącej. Poza tym często pojawia się u mnie zgaga i takie uczucie jakbym to co zjadłam chciało się cofnąć z powrotem (to nie to samo uczucie jak sie komuś zbiera na wymioty) i towarzyszy czasem temu odbijanie. Niestety to nie koniec moich dolegliwości. Przez większość dnia mam bardzo wzdęty brzuch (jakbym połkneła balona) co też jest bardzo męczące bo czasem trudno nawet się dopiąć. Poza tym występują u mnie zaparcia. Dodam że te dolegliwości raczej nie są związane z tym co jem bo występuje to niezależnie od tego co zjadałm.
Dodam jeszcze że jakieś 8 lat temu miałam ostry stan zapalny żołądka i przełyku (nie byly to jeszcze wrzody) a poza tym zwykle na wiosnę i jesień pobolewa mnie czasem żołądek ale to nic takiego nigdy nie było.

Proszę o rade co z tym mam zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group