Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dni płodne i niepłodne----temat specjalny

Idź do strony 1, 2, 3 ... 95, 96, 97  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alina25
Gość









PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 8:12 pm    Temat postu: Kiedy dokładnie są dni płodne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich!mam problem z ktorym nie moge sobie poradzic jestem po slubie juz 3 lata i wspolnie doszlismy do wniosku ze juz czas na dzieci staramy sie dopiero od 2 miesiecy ale niestety jeszcze nic nie wyszlo.Kiedy sa dni plodne wiem ze w polowie cyklu(14dzien)ale kiedy jeszcze??
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 12:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w artykulach na stronie.
Oto link: http://www.biomedical.pl/antykoncepcja/naturalne-metody-planowania-rodziny-plodnosc-kobiety-a26.html
http://www.biomedical.pl/antykoncepcja/kiedy-kobieta-jest-plodna-a48.html
Jest tam opisany cykl kobiety.

Są też dostępne elektroniczne urządzenia, które badając poziom hormonów w moczu wskazuja na dwa najbardziej płodne dni w cyklu. Koszt takichb urządzeń jest dosyć spory od 350-600 zł

Lekarz ginekolog również może przeprowadzić badania i wskazać Ci najbardziej płodne dni w twoim cyklu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
roza1
Gość









PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:52 pm    Temat postu: Dni płodne - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem bo staramy sie z mezem o dzidziusia Zaczelam obliczac dni plodne ale nie ma zadnego rezultatu.Moze ktos mi pomoze obliczyc zebym byla pewna.Wiec tak okres zaczyna mi sie 29a trwa3-4 a caly cykl trwa 31dni kiedy moge zajsc w ciaze byla bym wdzieczna za pomoc i z gory dziekuje
Powrót do góry
roza
Gość









PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki Smile ale korzystalam juz z tych kalendarzy i nic :)zobaczymy jak to bedzie tym razem Smile a za powodzenie nie dziekuje Razz
Powrót do góry
agnese
Gość









PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 1:59 pm    Temat postu: objawy ciazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obliczylam to wg twoich danych: a wiec jesli dostalas miesiaczke 29 stycznia to dni plodne wypadna ci miedzy 10 a 18 lutego, a dzien w ktorym najlepiej sie o to postarac to 15 lutego:) Jeszcze raz powodzenia:)
Powrót do góry
roza
Gość









PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 2:07 pm    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie dziekuje:) Jak juz bede wiedziala to napisze "Smile co i jak Milego dnia zycze i dziekuje za obliczenie
Powrót do góry
basia
Gość









PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 5:10 pm    Temat postu: Kiedy są dni płodne i niepłodne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wiec ciagle szukam informacji jak to jest naprawde i jak najdokladniej z tymi dniami plodnymi i nieplodnymi no i juz w ogole wszystko mi sie calkiem wymieszalo....bo wszedzie pisza co innego.no wiec jesli moglby mnie ktos troszke oswiecic i podzielic sie doswiadczeniem to bardzo bym byla wdzieczna Very Happy no wiec jezeli ktos ma cykle raczej regularne(przynajmniej obserwuje je od ok3 mcy i za kazdym razem maja one 29 dni a krwawienie trwa tak ze 6 dni) to przed miesiaczka powiedzmy tak 5-6 dni az do niej samej to sa dni nieplodne...??czy jak??bo z moich obserwacji wyszlo ze i sluz byl nieplodny a tempka ciut podwyzszona no a dzis dostalam miesiaczke i ona nieznacznie spadla.wiec moge obstawiac ze chociazby 4 dni przed okresem to byl czas nieplony??z gory dzieki za wszystkie komentarze:Dniedoswiadczona jeszcze jestem no musicie mi pomoc sobie to poukladac:D:*

----edited by Yalissea
Proszę nie nazywać tematów "ehh te dni plodne:)". Proszę nazywać tematy sensownie, tak by po przeczytaniu nazwy tematu, było wiadomo o czym będzie dyskusja.
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Twoim przypadku 14-15 dzień cyklu jest szczytem owulacyjnym.Najlepiej 5 dni przed i 5 dni po przyjąć za dni płodne,czyli u Ciebie płodnośc trwa od 9 do 20 dnia cyklu.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eewelkaa



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 12:25 am    Temat postu: ciąża, dni płodne... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze to głupie ale mam pytanko zastanawiam się czy jeżeli plemniki dostaną się do środka w dni płodne to zawsze dochodzi do zapłodnienia???bo z tego co wiem to zalezy indywidualnie ale... wolałabym sie upewnic dzieki z góry Razz pozdrowienia:)

i wiem ze zalezy to od owulacji czy przed czy po i czy plemniki ,,zdąrzą" hehe Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 7:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, mimo dotarcia plemniak do narządów rodnych kobiety zapłodnienie nie musi wystąpić.

Po pierwsze jajeczko musi być w jajowodze.
Plemnik musi być wystarczajaćo silny aby sie dostać tam oraz przebić przez powłoke jajeczka.
Potem zapłodniona komórka musi sie zagnieździć, w ściance macicy.

I w tedy dopiero można mówić o ciązy Smile Jak widać wcale to nie takie łatwe, jak by sie mogło zdawać, chodz ostrożność oraz rozwaga jest jak najbadziej wskazana Wink

A bardziej szczegółowe informacje znajdują sie w temacie:
http://www.biomedical.pl/forum/jak-dochodzi-do-zaplodnienia-vt426.html

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 95, 96, 97  Następny
Strona 1 z 97

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group