Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Normy bHCG i HCG (part.4)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 5:27 pm    Temat postu: Normy bHCG i HCG (part.4) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 6:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

netallica233 jest to niemożliwe aby test (oczywiście prawidłowo wykonany i nie wadliwy) pokazał ciążę dopiero w 3 miesiącu. Testy zazwyczaj wykrywają gonatropinę powyżej 25 jednostek, chyba, że jest coś nie tak, albo testy są wykonywane nieprawidłowo. Natomiast zaświadczenie od lekarza otrzymasz kiedy ciąża będzie widoczna i potwierdzona przez badanie usg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agagaga



Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
proszę o pomoc. Staram się o dziecko od 1,5 roku. Cykle mam stymulowane i monitorowane. jakies 8 miesiecy temu udalo nam się zajść w ciążę ale ciąża od poczatku sie źle rozwijala (slaby przyrost bety,potem spadajaca beta) i w 5 tyg po odstawieniu duphastonu nastapilo poronienie. Potem badania, wyszło że jest jakas zakrzepica (zbyt niski poziom biala s) przez co od jakis 2 miesiecy biorę Claxene 40,0mg (przeciwzakrzepowo). Tym razem też był cykl stymulowany, monitorowany i podany pregnyl w 12dc. Usg w 14dc wykazalo pęknięcie pęcherzyka. 15 dni po pregnylu, czyli juz dzien w ktorym powinna nastapic @ Beta-HCG 23,7 mlU/ml. Wspomagam się duphastonem. Czy to nie za niski poziom bety? Dzwonilam do gina, powiedzial ze ok wszystko i zeby dalej brac duphaston, clexane i przyjsc za tydzien i na pytanie czy powtorzyc bete po 2 dniach zapytal "a po co?" oczywiscie ja nie wytrzymam i dzis powtorze (mija 24h od tamtej bety) badanie ale wynik doopiero jutro. Dodam ze w popdrzedniej ciązy poronionej mialam w tym samym dc bete 86. Czy wiec te 23 teraz to nie za malo?
Proszę o odpowiedź. Bardzo się denerwuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agagaga Sam wynik bety nie jest tak istotny jak jej przyrost, sens jest sprawdzanie przyrostu co 48h, który powinien wynosić minimum 66%. Stosuj się do zaleceń lekarza, zakrzepica to dość poważna sprawa i należy to monitorować cały czas w ciąży i po również.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agagaga



Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 5:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję WIKI16 za odpowiedź. Wiem że jest sens sprawdzanie przyrostu, dlatego powtórzylam dzis bete ale wynik dopero jutro po poludniu. Martwię się tylko tak niskim pierwszym poziomem bety 14 dni po owu Sad
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mon32nik



Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 8:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
Czy wynik Beta Hcg 3 377 mlU/ml oznacza ciążę?
dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MAsz na wyniku przecież normy Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mon32nik



Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 11:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O to chodzi, że niestety norm na wyniku u mnie brak ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to powiem tak Wink ciąża jak nic Wink))
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 8:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powyzej 5 jest ciaza wiec gratulacje Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group