Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Podkrążone oczy proszę o pomoc.

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
virusix



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 12:41 pm    Temat postu: Podkrążone oczy proszę o pomoc. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! na wstępie chciałbym prosić aby nie usuwać tematu.
Mam 16 lat i mam podkrążone oczy, nie ważne czy śpię 5h czy 9 czy 12h zawsze mam podkrążone oczy. Da się żyć, noszę okulary i jako tako trochę to maskuje. Nie jest źle ogólnie, nie mam z tym większych problemów ale czuję się skrępowany gdy np. rozmawiam z koleżanką itp. niekiedy mam po prostu ochotę się ukryć i nie wychodzić. Nie ma na to wpływu też komputer, byłem na totalnej wsi w górach przez 2 tygodnie w wakacje i odpoczywałem, spałem 9h, 0 komputera, wieczorem trochę telewizji, a tak ciągle aktywne odpoczywanie i dalej były podkrążone oczy Sad. BMI mam w porządku, jestem zdrowy, wada wzroku jest mała 1,25 miałem robione wszystkie badania i wszystko jest OK, pole widzenia bardzo dobre ogólnie z oczami mam wszystko OK. Wyczytałem że to może być genetyczne i że po prostu mam taką urodę ale ja tak nie chcę. Znacie może jakieś dobre sposoby żeby się pozbyć podkrążonych oczu? marzę o tym żeby się rano obudzić i żeby nie mieć podkrążonych oczu... jestem skłonny wydać do 30zł na jakiś środek, raczej nie chcę tapety bo jestem chłopakiem...
Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam.

Ps. Ziele świetlika można o kant **** rozbić...
Z nerkami też mam wszystko OK i innymi narządami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Majama30



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może zrób sobie morfologię i żelazo. Przy niskim poziomie Fe oczęta bywają podkrążone, a skóra blada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 6:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

virusix, słyszałam, że na sińce są dobre okłady z rumianku i herbaty oraz kompresy ciepłe lub zimne z kwiatu lipy, świetlika lekarskiego lub kpru włoskiego; są na to też różne żele i kremy, ale warto trzymać je w lodówce, bo wtedy mocniej obkurczają naczynia .. winne może być zmęczenie, odwodnienie, problemy gastryczne, a nawet problemy hormonalne .. jeśli to przyczyna leży w tym to zostaje pić dużo wody, spać normalnie, przestać palić papierosy i normalnie się odżywiać .. jeśli podejrzewasz problem wewnętrzny trzeba zrobić badania (morfologia, OB, żelazo .. itd.) .. można też zakupić płatki kolagenowe, które stosuje się przy takich zabiegach (można z nich skorzystać w gabinecie kosmetycznym - hydradermia, nowy zabieg z elementami krioterapii) ..
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lipstick



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widziałam w drogerii taki sztyft ze schładzającą końcówką, ale to raczej na worki pod oczami. Może zapytaj kosmetyczki o jakiś krem pod oczy na noc, albo rzeczywiście brak Ci witamin i mikroelementów i powinieneś zrobić morfologię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metycja



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może to po prostu 'taka uroda'? Morfologia nie byłaby od rzeczy, ale czasem nie mamy wpływu na pewne rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może uroda a może nie. Jeśli mowa o kompresach i okładach to spróbuj robić kompresy z soku pietruszki (najlepiej ją rozgnieć), podobno rozjaśnia. Możesz też kłaść plasterki świeżego ogórka - najlepiej jeśli jest schłodzony. Możesz też smarować żelem ze świetlikiem. Wypróbuj sobie np. taki z babką lancetowatą, ten co mam ja z flosleku to koszt około 8zł. A jakiś krem używasz??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marikaz



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo mi się podobają te naturalne sposoby, zacznę stosować niektóre z nich - mam ten sam problem Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yaska



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 12:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam ten sam problem, u mnie nic nie działa, ani preparaty z apteki, ani domowe sposoby, taka już chyba moja uroda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marija333



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może po prostu krem rozjaśniający? Moja koleżanka mi mówiła, ,że jej pomaga Siquens (sama zresztą uzywam, ale na naczynka). Tylko, że wiadomo, ona jest kobietą Smile Więc nie wiem czy cera mężczyzn wymaga innej pielęgnacji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sleeping_beauty



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety niektórzy mają skłonności do opuchniętych albo podkrążonych oczu i jedynym wyjściem jest po prostu maskowanie tego. Proponuje wybrać się do dobrej drogerii, żeby ktoś Ci dobrał korektor do Twojej cery. Są teraz na prawdę super specyfiki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group