Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Białe plamy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aklom
Gość









PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 1:22 am    Temat postu: Białe plamy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na moim ciele juz jakis czas temu zaczely pojawiac sie biale plamy. myslalam ze po wakacjach po prostu schodzi mi skora, jednak trwalo to zbyt dlugo, miejscowo i bardzo widocznie wiec poszlam do dermatologa, ktory stwierdzil ze jest to uczulenie. na pytanie jakie odpowiedzial "no tego to ja nie moge stwierdzic". znajomi rzucili haslo "skaza białkowa", ale czy to nie wystepuje tylko u malych dzieci? od 3-4 miesiecy moje rece, szczegolnie ramiona, powieki, szyja i dekolt pokryte sa czerwono-bialymi plamami z ciągle łuszczącą się skórą. Leki, ktore przepisal mi dermatolog (Loratadyna, Cutibaza, Cutivate krem i wapno) nie pomogły. Proszę o pomoc w rozeznaniu choroby i sposobie leczenie, prosze!!!! Za 1,5 miesiaca mam studniowke i musze cos z tym zrobic...
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 8:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może zabrzmi jak zbywanie ale to ma naprawde sens - iść do jeszcze jednego dermatologa Wink i omijać rejonowe poradnie - iść do prywatnej któr ma podpisany kontrakt z NFZ - sprawdzone z autopsji Wink

A co do uczulenia to musiał byś robić testy, uczulonym można być na wszystko prawie na wszystko więc to troche niestety czasu zajmie ustalenie dokładnie na co jesteś uczulony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JA NIE CHCE STRASZYC, ALE TO CO NAPISAłES BARDZO PRZYPOMINA BIAłACTWO, TAKA CHOROBA SKóRY, IDZ SZYBKO DO DERMATOLOGA, LEKI KTóRE DOSTAłES JA KUPOWAłAM MOJEJ CORCE JAK MIAłA 2 M-CE I MIAłA SKAZE BIALKOWA, KTORA SWOJA DROGA DAJE INNE OBJAWY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to na pewno łupież psry, wtystarczy Clotrimazol.
Powrót do góry
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 8:43 pm    Temat postu: h Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mowisz ze skora sie luszczy. czy jest na tych lamach znaczna warstwa luski i czy cie to swedzi?? moze masz luszczyce. ja choruje na nia od czwartego roku zycia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym powiedziała że to wygląda na białactwo...ale to najczęściej chyba po lekach na tarczycę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestrasz mnie!, ja biore leki na tarczyce, mam niedoczynnosc, czy od nich mozna zachorowac na białactwo
Powrót do góry
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie powiem Ci na 100%, bo ja nie miałam białactwa. ale też biorę leki na tarczycę.

powiem Ci tak , moja znajoma brała leki na tarczycę, w okresie mniej więcej od 18-25 roku życia. w jej przypadku akurat bylo chyba tak że lekarz jej przepisał za mocne..i właśnie po tym jest ona w kropy białe. ale nie wiem czy przy z byt długim zażywaniu leków tarczycowych można na taką chorobę zapaść. dowiem się i odpowiem na posta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Namona



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak sobie to czytam i tak sie zastanawiam na temat tego białactwa... bo ostatnio zauwazyła u siebie na plecach biała plamke (taka jak snieg) wielkosci mniej wiecej paznokcia, a dzisiaj jak sie myłam zauwazywałm obok kolejna, a ta wczesniejsza sie troszke powiekszyła... czy to moze byc ta choroba? ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kicaja



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aklom...to co opisujesz to pewnie łupierz pstry....mi te same objawy pojawiają się co roku...tego chyba nie da się całkiem wyleczyć-jedynie można to zaleczyć!Mi lekarz powiedziała że jest to od nadmiernego opalania lub poprostu ktoś mi to sprzedał w solarium..kup sobie maść elocom lub elosone mi pomaga...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group