Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Temat zbiorczy: Tlumaczenia - gastroskopia

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Tłumaczenia z Łaciny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dotty



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 9:09 pm    Temat postu: tłumaczenie z Łaciny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
mam ogromną prośbę. bardzo prosze o przetłumaczenie mi rozpoznania po Łacinie rozpoznania choroby. Jest to dla mnie bardzo ważne.
Haematuria in anamnesi
Ureterohydronephresis sin
Ca vesicae urinariae G3 infiltrans
Z góry dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy poprawnie.
krwiomocz anemia(??)
utrudniony odplyw moczu po stronie prawej
rak pecherza moczowego G3 naciekający

G3 (guz wysoko złośliwy)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
benkoda



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 9:16 pm    Temat postu: Rozpoznanie histopatologiczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dostałem wynik badania histopatologicznego ale za bardzo nie rozumiem co mi dolega. Bardzo proszę o pomoc!

Rozpoznanie histopatologiczne:
colitis chronica, activa levis.

Proszę o pomoc bo wizyta u lekarza dopiero za miesiąc Sad

Pozdrawiam serdecznie
benkoda[b][

ten temat przenosze do "tłumaczenia z łaciny" tam szybciej ktoś ci odpisze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przewlekle zapalenie jelit. Aktywność lekka.
Tlumaczenie doslowne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
benkoda



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moge prosić o jakies linki do stron gdzie będzie opisana ta choroba bo coś nie mogę znależć;(????

dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazlam to:
PRZEWLEKŁE ZAPALENIE JELIT

Jest wynikiem ostrego zapalenia jelit, ale może także rozwinąć się pod wpływem przewlekle działających czynników uszkadzających przewód pokarmowy (np.: powtarzające się nieprawidłowości odżywiania, nawracające zakażenie bakteryjne, przewlekłe zatrucia). Choroba objawia się skłonnością do biegunek, nietolerancją niektórych pokarmów, wzdęciami, powolnym zmniejszaniem masy ciała. Leczenie polega przede wszystkim na uregulowaniu diety i odsunięciu czynników szkodliwych.

Musisz szukac na stronach medycznych. Jak coś znajde to dam Ci znac.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka_
Gość









PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazlam jeszcze to: http://www.pfm.pl/u235/navi/199951#p1
Powrót do góry
stm



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 9:00 pm    Temat postu: Problem z wynikiem badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj znajomy dostal wynik badania jelita grubego:
Fragmenty blony sluzowej jelita grubego z obecnoscia nacieku zapalnego z komorek limfoidalnych i pojedynczych neutroidow w podscielisku-wycinki sluzowki z dna katnicy.

Adenoma tubulare cum neoplasta intraepithelialis gradus minoris no III w podscielisku widoczny naciek zapalny z komorek limfoidalnych i neutrofilow polip wstepnicy polip poprzecznicy polip ze zgiecia sledzionowej.


O co w tym chodzi tu podobno sa jakies fazy??

Bardzo prosze o pomoc bo chlopak idzie dopiero we wtorek do lekarza a chcialbym mu pomoc dowiedziec sie jaki jest wynik badania i o co w tym chodzi.Zeby nie martwil sie i nie siedzial i nie myslal o tym.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 10:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adenoma tubulare cum neoplasta intraepithelialis gradus minoris no III to znaczy Gruczolak cewkowy z neoplazją wewnątrznabłonkową(może znaczyć rak przedinwazyjny)mniejszego stopnia.

Więcej na ten temat nie mogę powiedzieć. Musicie spokojnie poczekać do wtorku. Pozdrawiam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stm



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 11:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok dziekuje bardzo przekaze... to najlepszy przyjaciiel mojego ojca i chcialem mu pomoc zeby sie nie denerwowal ze zlosliwy czy cos.

dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Tłumaczenia z Łaciny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group