Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

1 tabletka za dużo.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olaprawo



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mam problem- mianowicie tabletki przyjmuję o 22, ale wczoraj wzięłam ją normalnie tyle,,.że w pośpiechu nie zauważyłam,że mam mokre łręcę i że jak ją połknęłam to zobaczyłam,że jakby trochę mi się "rozpuściła" w palcach. Nie wzięłam tabletki drugiej wieczorem (ale bałam się,że może przez to jakby na palcach została jej jakaś część, która się przecież nie mogła wchłonąć), ale rano ze stresu wzięłam jeszcze jedną, bo się bałam;/ Jest to drugi tydzień przyjmowania, a stosunek miałam równo tydzień temu (tabletke przyjęłam dzisiaj rano, przed upływem 12 godzin). Teraz jednak się martwię, czy ta dodatkowa tabletka nie obniży mi skuteczności. Oczywiście resztę będę przyjmować normalnie. Co sądzicie?

Dodano po 8 minutach:

dodam,że tabletka była wzięta z blistra awaryjnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 11:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Że niepotrzebnie wzięłaś drugą tabletkę. Tabletki składają się z 2 warstw, pierwszej swego rodzaju osłonki(ktora sie rozpuscila w palcach) i czesci aktywnej wewnątrz.

Żeby "osłonka" sie rozpuscila musialabys te tabletki trzymac w dloni dluzszy czas...a nie chwile od wyjecia tabletki z blistra, do momentu przyjecia jej...

Teraz mozesz spodziewac sie opoznienia lub zbyt wczesnego pojawienia sie krwawienia z odstawienia, bóli głowy itp. Wszystko masz napisane w ulotce dołączonej do tabletek...

Przyjmuj tabletki dalej normalnie o 22.Jak przyjdzie czas na przerwę zrób ją tylko jej nie przedluzaj...Ma trwac tyle ile normalnie jesli chcesz zachowac ciaglosc antykoncepcyjna.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group