Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie krtani

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sophie



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 10:14 pm    Temat postu: Zapalenie krtani Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś miesiąca boli mnie krtań. Jako, że jestem palaczem, a w dzieciństwie ciągle chorowałam na zapalenie krtani, postanowiłam wreszcie z tym skończyć, bo oprócz kaszlu ból pojawia się właśnie przy zaciągnięciu dymem. Porada jest jedna - rzucić palenie - to wiem, więc od lekarza to właśnie usłyszę, dlatego po co mu zawracać głowę (niech sobie spokojnie strajkuje Smile, a wydaje mi się, że ból powinien po pewnym czasie ustąpić, ale czy znacie jakieś 'domowe' sposoby czy leki bez recepty do czasu kiedy krtań odpocznie sobie od tytoniu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 1:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj... rzuć to palenie w diabły Razz

leków bez recepty, tabletek do ssania jest okropnie dużo... od syropów zaczynając, po coldrexy na gardło, chlorochinaldiny, tymianki i podbiały... generalnie dobrze jest jeść takie tabletki czy żuć gumy do żucia, bo zwiekszają ilość śliny i nawilża się gardło.

ja proponuje dużo pić i to głównie herbatek ziołowych, słodzonych miodem. tylko nie bardzo gorących. opłaca się też troche pojeść rzeczy, które nie są drażniace (czyli odstawić na jakiś czas suchary, spalone tosty itp Wink ) a więcej zup, kasz, miękkich, płynnych produktów.
można też płukać gardło wywarem z szałwi lub rumianku - też troche łagodzi.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sophie



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
errera



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 5:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma domowych sposobów na leczenie zapalenia krtani- nie próbuj nawet niczego sama, bo możesz tylko pogorszyć swój stan. Przy tego typu infekcjach niestety niezbędny jest antybiotyk. I to nieważne, czym choroba jest wywołana. Wiec polecam udac sie do lekarza i to szybko! Smile Pozdrawiam

eee.. po co odgrzewasz tak stary temat?
sądzę, że przedmówczyni już dawno udała się do lekarza. wszak post pochodzi z 2007 roku- a obecnie mamy 2010 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group