Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie refluksowe przełyku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rotate



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 5:38 pm    Temat postu: Zapalenie refluksowe przełyku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Wczoraj w nocy obudziłem sie z powodu bolacego zebai zarzyłem 2 tebaletki. Mniej wiecej wtedy czułem cos dziwnego jakby mi lekko stało w przełyku ale nieprzejmowałem sie tym, bardziej zebem. Dzis rano czułem podobne uczucie i myslałem ze to przejdzie. teraz zaczynam sie tym juz troche przejmowac. Po kazdym posiłku badz picu czegos ciepłego czuje bol w przełyku, mniej wiecej na srodku klatki piersiowej, tak jakby cos tam utkwiło lub powstał jakis guz, gruczoł czy cos podobnego. Oprucz czasem odbija mi sie po posiłku. Pytanie brzmi co to morze byc i czy czekac az to przejdzie czy isc do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bochen



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam to samo, nie bylem u lekarza, ale tak mi wszyscy mowili ze to jakis reflux czy reflex czy cos takiego, ale ja mysle ze to wrzody... niech ktos sie wypowie kto o tym cokolwiek wie Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak tak - reflex Very Happy Very Happy Very Happy
Na pewno nie refleks, a refluks jeżeli już. Wink

Też bym obstawiła tę opcję...
Myślę, że to zapalenie refluksowe przełyku.
Trzeba zbadać endoskopem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bochen



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o fucking shit... to brzmi jak wyrok... ciezkie to w leczeniu jest?? i czy wogole da sie to wyleczyc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja raczej nie stawiam na refluks,bo przy tym sa tez inne dolegliwosci takie jak np zgaga.Ja sama mialam refluks,ale zaraz po urodzeniu i jakos sam sie wchlonal,ale sa przypadki,ze trzeba operowac.Poza tym gdyby to byl refluks to juz dawno bys odczuwal jakies dolegliwosci.Jednak dobrze by bylo jak bys poradzil sie lekarza. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nedrin



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 12:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście nie mogę zagwarantować, że to właśnie ten powód, ale możliwe, że w przełyku utknęła jedna z tych nieszczęsnych tabletek, które połknąłeś w nocy. Właśnie dlatego tak ważnym jest, by wszelkie tabletki popijać dużą ilością płynów - o czym zresztą zawsze jesteśmy informowani w ulotce.

Sugeruję, by jeśli objawy nie ustąpią udać się do lekarza i opowiedzieć o tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym przeszła się do lekarza. to nic nie boli, a jest się o wiele spokojniejszym:)
pozdrówka
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andlena



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 4:53 pm    Temat postu: ból gardła promieniujący do ucha i głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od kilku lat mam ból lewej strony gardła , który promieniuje do lewego ucha i do góry , do lewej strony głowy. Badał mnie laryngolog w szpitalu- stwierdził że gardło jest jak po refluksie. Przepisany - Gasek. Ale ten ból wraca, teraz łykam gasek już chyba 2 miesiące i dalej to samo- dzień bez bólu, dwa dni bólu i tak na okrągło. Ból gardła cały czas dokładnie w tym samym miejscu- pod lewym migdałkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group