Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Oponiak-czy to straszne?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SPINEPT



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z Was byl zdiagnozowany z oponiakiem na wysokosci C1-C2 w szyji? Jaki rodzaj leczenia zostal zaproponowany?
Czy po przejsciu radiacji - Gamma, byly jakies skutki uboczne?
Bede wdzieczna za kazda odpowiedz. pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ksm



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 7:26 pm    Temat postu: oponiak objawy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

żadnego bólu głowy, oponiak rósł bez mojej wiedzy i bez mojego zezwolenia. Ale objawy były tylko ja nie wiedziałem że to od oponiaka. I tak np bywało że w czasie rozmowy czułem że przychodzi uczucie ciepła nasilało się i nagle opuszczało trwało to kilka sekund ale nie mogłem wrócić do tematu rozmowy jakiś format dysku mi się włączył. Inny przypadek idąc też podobne uczucie, ciepła nawet przyjemne i na sekundę traciłem orientacje. I teraz jeszcze taki życiowy objaw, parę malutkich kieliszków wódki i traciłem świadomość, a kaca wcale jakbym pił oranżadę. lekarz powiedział że pod wpływem alkoholu puchł i uciskał mózg. teraz jestem po operacji i jedyną wadą jest to że wszystkie kobiety mi się podobają Very Happy ale to może taki wiek. cya
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fisher325



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 65

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No mnie tylko boli głowa, i czasami na kilka dni wolniejsza orientacja. Ten ból to takie kłucia, a dzisiaj to myslałem i nadal myślę, bo nadal boli, że rozsadzi mi łeb. Po bokach tak jakby coś chciało mi głowę poszerzyć. A teraz jak mnie 5 minut temu nad prawym okiem, nad prawą brwią zakłuło to kłuje teraz już cały czas :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SPINEPT



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 6:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ksm, jakiego rodzaju zabieg operacyjny zostal przeprowadzony, jak dlugo Ci zajelo aby powrocic do normalnego funkcjonowania? Dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cks



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja gdy oponiaków jest kilka.Moja mama miała operacje usunięcia oponiaka 4 lata temu w klinice w Krakowie.W zeszłym tygoniu została skierowana na tomografię która wykazała kilka opniaków w głowie.jak wygląda leczenie w takiej sytuacji??Wiem,że niezbedna jest operacja ale co jeśli jest więcej niż jeden oiponiak?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ksm



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest ok

Ostatnio zmieniony przez ksm dnia Nie Sty 23, 2011 11:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anebela



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Moja mama miała oponiaka na kręgosłupie na wysokości klatki piersiowej. Przed operacją poruszała się o własnych siłach, chociaż bolały ją kolana ponieważ ten oponiak powodował ucisk. Od operacji minęło już 1,5 miesiąca i niestety nie może chodzić. Jedna noga, w której jest czucie nie ma niestety na to siły. Na dodatek teraz pojawiają się utraty przytomności i nagłe spadki ciśnienia. Czy to jest normalne po takiej operacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anebela
Aby ocenić stan konieczne jest zapoznanie się z wynikami przed i po zabiegu ,kartą chorobową.Za mało jest informacji aby oceniać taki stan.Bardzo możliwe,że wystąpiły zmiany pooperacyjne ale bez badań nie podejmę się oceny.Jedyne co mogę poradzić to wizyta u neurologa z całą historią choroby,badanie fizykalne i wykonanie dodatkowych badań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 3:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grinbut
Odpowiedziałem już w innym poście,dlatego ten usunę.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edka133



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

(...)

Ostatnio zmieniony przez edka133 dnia Pią Gru 18, 2009 1:06 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 6 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group