Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie chrząstek międzyżebrowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pdeta



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 11:23 pm    Temat postu: Zapalenie chrząstek międzyżebrowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna przyczyny zapalenia chrząstek? Boli mnie to już od dobrych kilku lat, ale teraz jest znowu gorzej-nie mogę się nawet dotknąć i posmarować balsamem,zapiąć stanika,nie mówiąc już nawet o nachylaniu sie.Czym to się leczy?Czy ktoś może mi pomóc?

przeniosłam do bardziej odpowiedniego działu.
co jak co ale do neurologi nijak mi to nie pasuje.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 7:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pdeta
Przyczyna jest często nieznana.Uważa się jednak,że znaczny wpływ na taki stan ma:Infekcja górnych dróg oddechowych,Urazy klatki klatkę piersiowej czy,intensywny wysiłek fizyczny.
Choroba ma łagodny przebieg a rokowania są dobre( pełne wyleczenie)
Jako leczenie:Ograniczenie wysiłków fizycznych,odpoczynek,rozgrzewanie lub zimne masaże.Leczenie farmakologiczne(środki p.zapalne i przeciwbólowe,czasem sterydy)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pdeta



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 7:47 pm    Temat postu: podziekowanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz-niestety u mnie trwa to juz kilka lat i sa okresy nasilenia i troche lepsze,ale praktycznie ciagle boli.Mam marskosc watroby 2* i nie bardzo moge brac ciagle tyle tabletek.A pracowac trzeba i tu nie ma "zmiluj sie".Jeszcze raz pozdrawiam i dziekuje.!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group