Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Hormon DHEA-S

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zizu



Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wielkopolska
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 8:33 pm    Temat postu: Hormon DHEA-S Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Smile Czy ktoś mógłby udzielić mi szczegółowych informacji na temat hormonu DHEA-S? Trudno jest znależć jakiekolwiek informacje, a ktoś mi bliski ma troszkę podwyższony poziom tego hormonu, więc chciałabym się czegoś dowiedzieć.Może moje przypuszxczenia się sprawdzą, no i trochę pomogę zestresowanemu człowiekowi? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hormon młodości (DHEAS)

Siarczan dehydroepiandrosteronu (w skrócie DHEAS) powstaje w korze nadnerczy, gdzie wiąże się z kwasem siarkowym, a następnie z białkami krwi. W organizmie ludzkim część tej substancji przekształca się w hormon płciowy - testosteron.

DHEAS to substancja chemiczna znana od dawna, ale dopiero teraz poznano jej właściwości hamujące procesy starzenia się organizmu, dlatego też nazywa się ją "hormonem młodości".

Ostatnie badania wykazały, że "hormon młodości" chroni przed miażdżycą i że jego ilość we krwi zmniejsza się wraz z wiekiem.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
radlena
Gość









PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok a mozesz mi powiedziec jaka powinna byc norma tego hormonu przy checi zajscia w ciaze, ona przeksztalca sie w testosteron a jezeli testosteronujest za duzo to co?
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 11:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podwyższone stężenie DHEAS, przekraczające wartość 7 mg/ml, (norma 0,8-3,5 mg/ml, 2,2 – 9,5 mmol/L) przemawia za wirylizacją nadnerczową. Jeżeli w teście z deksametazonem dochodzi do obniżenia stężenia DHEAS, to odpowiada to przerostowi nadnerczy, brak reakcji sugeruje obecność guza nadnercza.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Podlacze sie do tematu bo mam podobny problem.

Mam podwyzszone dhea-s. Jestem merzczyzna i mam 24 lata. Moglby mi ktos napisac czego to moze byc przyczyna i dlaczego mam to podwyzszone.


ps. do lekarza mam wizyte dopiero za jakis miesiac a chcialbym sie czegos wiecej dowiedziec.
Powrót do góry
SmakAfryki



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 11:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

coś w tym jest i z testosteronem i tą młodością...
jestem dziewczyną za miesiąc skończę 17 lat i ogólnie wyglądam jak dziecko! ludzie dają mi 14-15 lat, akurat z tym nie mam większych problemów. większy problem mam z owłosieniem, delikatny zarost na szyi, trochę tzw pks, okolice krzyża, ogólnie nogi silniej, ręce też, ale nie jest aż tak źle. depiluję to, ale postanowiłam to sprawdzić u lekarza, czy można coś z tym zrobić, to troszkę krępujące, nie wiem dlaczego mam podwyższony ten hormon, na wynikach miałam po prostu
DHEAS 326,4 ug/dl (norma 70-300). jakiegoś wielkiego przekroczenia nie ma.... ale zawsze. w każdym bądź razie konsekwenscje nadmiaru odczuwam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emma18



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż... widzę, ze od dawna nikt tu nie zagląda, mam jednak nadzieje, że uzyskam jakąś porade... Chodzę do lekarza endokrynologa od pół roku i nadal nie możemy dojść do przyczyny moich bóli. Mam bardzo bolesne miesiączki. Lekarz skierował mnie do szitala. Porobiono mi szereg badań. Wszystkie wyszły chyba dobrze. NA rozpoznaniu mialam napisane: Dyshormonosis. Wyniki badań: testosteron: 0,34ng/mL; prolaktyna: 9,26ng/mL; estradiol: 59,0pg/mL; LH: 5,10mU/ml; FSH: 5,78mU/ml; TSH: 1,31uIU/ml. Endometrium gr 5,6mm zmienne echogeniczne, słabo wysycone. Androstendion dobry. Jedyne co było nie tak to progesteron podwyższony, DHEA 13,5. Nie wiem jaka jednostka ponieważ moje wyniki są u lekarza, a tyle tylko udało mi się dojrzeć w papierach. Lekarz dał mi skierowanie na tomografie komputerową nadnerczy i przepisał tabl. antykoncepcyjne w celu wyciszenia jajników. NA skierowaniu na TK napisał w rozpoznaniu: Zespół androgenny. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć coś więcej na ten temat? Termin tk mam dopiero za miesiąc i bardzo sie denerwuje tym wszystkim... zwłąszcza że moje miesiączki nadal są bolesne i bardzo sie ich boje. ten ból jest nie do zniesienia. Sad czytałam kilka wypowiedzi, ze jak jest podwyzszone dhea to nadmierne owłosienie, łojotok, trądzik... U mnie żAde z tych nie wystepuje. wlosy musze myć co dwa dni, ale mysle ze to nie powód do zmarwień, a mój lekarz też mi sugerował że te cechy przy tych wynikach badań powinny wystepowac, wiec nie wiemy co mi jest. Pozdrawiam i prosze o porade
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 11:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A miałaś robione USG trans waginalne? Może po prostu masz tyłozgięcie macicy...I to jest przyczyną tych bóli...

Zespół androgenny jest to nadprodukcja androgenów. Leczy się go za pomocą tabletek antykoncepcyjnych lub luteiny.

Tabletki Ci nie pomagają? Może trzeba zmienić preparat...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emma18



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałam USG - jest wszystko dobrze. Biore już najsilniejsze tabletki przeciwbólowe, mam juz tak zniszcziny żołądek że szok, ale bezz nich nie moge funkcjonowac, 2 razy bylo pogotowie. za pierwszym razem z bolu stracilam przytomnosc, a za drugim bylo juz bardzo blisko zeby znow do tego doszlo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o tabletki antykoncepcyjne...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group