Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przyczyna nadkrwistości

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Someone12



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 5:33 pm    Temat postu: Przyczyna nadkrwistości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry! Bardzo zależy mi na odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się taka choroba - mianowicie nadkrwistość. Na czym polega i czy jest zaraźliwa? Bardzo dziękuję za odpowiedzi;)

nadawaj tytuł bardziej sugerująca problem
edytowałam Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asiunia19915



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

objaw chorobowy charakteryzujący się obecnością nadmiernej ilości krwinek czerwonych we krwi.


Istotą czerwienicy prawdziwej, czyli hipererytrocytozy (nadkrwistości) pierwotnej, jest postępujący rozrost układu czerwonokrwinkowego szpiku kostnego, a więc zwiększenie liczby krwinek czerwonych, hemoglobiny oraz objętości krwi krążącej z wszelkimi tego faktu następstwami, tj. zwiększeniem oporów dla pracy serca, zazwyczaj podwyższeniem ciśnienia tętniczego i żylnego krwi oraz skłonnością do zakrzepów.

Naturalną konsekwencją tych zmian, a niekiedy i skutkiem współistniejących zmian zakrzepowo-za-torowych w mniejszych lub większych naczyniach, jest:

* przekrwienie spojówek,
* zaczerwienienie, a często nawet zasinienie twarzy, warg i dalszych części ciała,
* wrażenie szumu w uszach,
* bóle i zawroty głowy,
* nadciśnienie tętnicze,
* zaburzenia widzenia,
* duszność spoczynkowa lub zadyszka wysiłkowa,
* dolegliwości bólowe typu wieńcowego,
* zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Someone12



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DziękujęWink a czy jest to zaraźliwa choroba?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asiunia19915



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tego to juz nie wiem;] ale poczytaj w necie napewno cos znajdziesz;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że nie...Nie zarazisz się tym...Niby jak?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Someone12



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie kłopot w tym, że tego chcę się dowiedziećWink to jest genetyczne czy jest to choroba wirusowa czy coś w tym stylu? Generalnie nie mogę nigdzie "dokopać" się do tej informacji. Dlatego zwracam się do Was jako do ekspertówWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 4:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę że nie potrafimy czytać. Już tłumaczę łopatologicznie:

Erytrocytoza, nadkrwistość lub czerwienica (bo to jedna i ta sama choroba) wynika z nieprawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego. Najzwyczajniej w świecie szpik kostny wariuje i zaczyna produkować komórki prekursorowe erytrocytów w ilości większej niż powinien.

Już prościej się nie da Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Someone12



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak "łopatą" do głowy^^ jeśli chodzi o biologię, tak, nie potrafię czytać;p Dzięki;) mam nadzieję że to świństwo jest uleczalne;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hematolog powinien sobie z tym poradzić Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Someone12



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że da radęWink a czy człowiek który jest na to chory, może w genach przekazać swojemu dziecku tę chorobę, czy po prostu to nie zależy od genów i każdy może na to zachorować niezależnie od uwarunkowań genetycznych? Wiem, ciężko u mnie z tą biologią Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group