Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bol gardla i kaszel w ciazy

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
123asia



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 5:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okres spoznia mi sie siodmy dzien i tak naprawde nie wiem czy jestem w ciazy, czy nie. To raczej malo prawdopodobne ale jednak ryzyko jest. Dzis ani jutro nie mam szans na kupienie testu, bo mieszkam w malej miejscowosci i juz wszystko pozamykane, a poza tym jestem od wczoraj mocno przeziebiona i leze plackiem w lozku. Do poniedzialku musze stanac na nogi i dlatego powinnam zaczac zazywac jakies tabletki, ale sie boje ze wzgledu na mozliwosc ciazy. Czy sa jakies tabletki, ktore nie szkodza? Nieustający katar, mocne lzawienie oczu, bol gardla i kaszel zmusily mnie do wziecia polowy tabletki Polopiryna S, choc na ulotce bylo napisane, ze w czasie ciazy nalezy ja zazywac tylko kiedy jest to juz niezbedne. Poradzcie co robic!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 5:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może bierz jakieś ziołowe, jedz czosnek, pij herbatę z sokiem malinowym lub miodem. apap lub coś z paracetemolem sobie łyknij
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
123asia



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za szybka odpowiedz! Czosnek jem, na gardlo mam tabletki z 5 ziół. Tylko goraczka mi wzrasta. Rano 37,4 teraz 38,2. W domu mam tylko Polopiryne S i Aspirin, czyli prawie to samo. No coz bede brala polowki Polopiryny i to jak najrzadziej sie da. A moze w koncu doczekam sie miesiaczki i wszystko sie wyjasni. Chcialabym miec dzidziusia, ale nie chce miec takich dylematow. KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie, polopiryna a paracetamol to nie to samo. paracetamol jest bezpieczny a polopiryna nie (no chyba, że chodziło o polopirynę i aspirynę :P)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
123asia



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

17. 01.
Tak chodzilo o Polopiryne i Aspirin. Napisalam, ze Polopiryna i Aspirin to to samo , bo substancja czynna jest w obu przypadkach taka sama (Acidum acetylsalicylicum). Paracetmolu nie posiadam. Sad
Strasznie sie mecze i nic mi nie pomaga. Wiem, ze moze to nie dzial o tym, ale powiedzcie tylko, czy przyspieszone bicie serca moze byc przyczyna przeziebienia lub goraczki?

Emilka bardzo dziekuje za zainteresowanie moim problemem.


HURAAAAAAAA, dzis (18.01.) DOSTALAM MIESIACZKE! NO TO MOJ STRACH BYL NIEPOTRZEBNY. TERAZ MOGE SIE FASZEROWAC LEKAMI. DZIEKI ZA POMOC!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 4:14 am    Temat postu: witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam taki maly problem jestem w 7 miesiacu ciazy i mam strasznie zatkane zatoki gornych drog oddechowych i lekkie bole gardla,a do lekarza moge isc dopiero w poniedzialek..chcialabym sie dowiedziec czy moge cos sobie brac zeby ten nos chociaz odetkac i zeby normalnie oddychac.
prosze o odpowiedzi z gory dziekuje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 12:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może sól fizjologiczna lub takie kropelki euphorbium compositum S ?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a te kropleki nie zaszkodza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, to ziołowe jest i o działaniu miejscowym, więc już w ogóle Smile nawet u niemowlaków można je stosować
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za dobra rade:)

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group