Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jedynie basowy głos

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rekram



Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 2:02 am    Temat postu: jedynie basowy głos Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, nie za bardzo wiem jak to nazwać, nie potrafię wydobyć żadnygo piskliwego dźwięku nawet wyższego, poprostu nie jestem w stanie, tylko syczenie, głuchy przepływ powietrza, jestem oczywiście po mutacji mam 19 lat, wcześniej już się z tym pogodziłem jednak o dziwo po wypiciu znacznej ilości alkoholu i mocnym przy okazji śpiewaniu któregoś dnia po imprezie mogłem jakby używać tego cieńszego głosu też nie w pełni sprawnie.

Czy jest jakaś opcja odblokowania strun głosowych? (nie są one raczej zalepione śluzem) może jakoś nie tak wyrosły jak trzeba czy taka operacja niesie ryzyko zmiany dotychczasowej barwy głosu (zazwyczaj mam basowy niezbyt dźwięczny)

CZasem mi ta usterka przeszkadza bo często chciałoby się użyć tego cieńszego głosu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 2:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przejdź się do foniatry.

Z domowych sposobów mogę Ci jedynie polecić "rozciąganie" skali głosu, czyli śpiewasz sobie pojedyncze dźwięki (tylko to muszą być konkretne dźwięki z gamy, najlepiej dobrze "trafione", co na samym początku będzie dość trudne).

Przykładowo: masz dźwięki c, d, e, f, g, a, h, c2 to sobie jedziesz po kolei najpierw dźwięk c, później jak już c wyśpiewasz czysto bierzesz się za d itd, coraz wyżej. Najlepiej robić to na samogłoskach (ja osobiście lubię samogłoskę "u"), do tego starać się dźwięk pokierować bardziej nosowo niż gardłowo 9mniej więcej jak śpiewacy operowi) tylko nie na pełnej głośności na samym początku, żeby gardła nie zedrzeć, bo na samym początku będzie ciężko śpiewać nosowo... Jak jest Ci trudno na gamach to możesz sobie wziąć jakiś utwór, polecam partie Eric'a z "Upiora w operze" bo tam są dźwięki od niskich po wysokie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group