Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jakie zagrozenia w ciazy? czego unikac zeby nie poronic?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 8:47 pm    Temat postu: jakie zagrozenia w ciazy? czego unikac zeby nie poronic? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie wszystkie starajace sie o dzidzie i te ktore nosza ja juz pod serduchem...zastanawiam sie jakie zagrozenia moga czychac na ciaze w pierwszych dniach, tygodniach od zaplodnienia. slyszalam np. ze jesli jestes w ciazy i ktos Cie przestraszy to mozna poronic albo ze grozi to uposledzeniem dziecka...zastanawialam sie nad tym i na poczatku wydalo mi sie to smieszne i glupie, ale teraz kiedy sama zaczelam starac sie o dzidzie wlasciwie wolalabym znac opinie innych osob na ten temat. jesli znacie tez jakies inne zagrozenia mogace czychac na kobietki w poczatkach a takze w pozniejszej ciazy to napiszcie prosze.../ o dzwiganiu ciezarow chyba kazda z nas wie...Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malutka23



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 231

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie slyszalam teorii, ze od przestraszenia mozna poronic, choc przyznam, ze duzo emocji (zarowno pozytywnych jak i negatywnych) moze miec wplyw na ciaze.
Oczywiscie podnoszenie ciezkich rzeczy moze wywolac poronienie. Jak bylam w ciazy to moja pani ginekolog ostrzegala mnie, abym nie podnosila nic co wazy wiecej niz kilogram. Mialam tez unikac bardzo glosnych miejsc, np. dyskotek, aby nie uszkodzic dziecku sluchu i ukladu nerwowego. W pierwszych trzech miesiacach lepiej unikac farbowania wlosow (moj lekarz zabronil mi tego przez cala ciaze).
Aha, lepiej wziac szybki prysznic, niz wylegiwac sie w wannie. Jesli jednak musi to byc kapiel w wannie to nie wolno wlewac zbyt cieplej wody (co oczywiscie nie znaczy, ze trzeba kapac sie w zimnej)
Nie wolno jesc serow plesniowych,surowego miesa,ograniczyc picie kawy i czarnej herbaty, oczywiscie palic i pic alkoholu, ale to chyba wszyscy wiedza Rolling Eyes
Lepiej unikac gazowanych napojow i pic wode mineralna,soki.
Unikac kontaktu z kotami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czemu nic nie piszecie? moze znacie jeszcze jakies zagrozenia w ciazy? Przypomnialo mi sie ze kiedys kolezanka bedac w ciazy strasznie unikala 2 rzeczy bo lekarz jej tak doradzil...po pierwsze zeby nie zakladac nogi na noge podczas siedzenia,po drugie zeby nie dopuszczac do przeglodzenia sie nawet niewielkiego... co o tym myslicie?/ps ja juz za 3 dni bede wiedziala czy jestem w ciazy...trzymajcie kciuki zebym nie dostala @...Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group