Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

co to jest zniesiona lordoza szyjna?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masiarena



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 7:41 pm    Temat postu: co to jest zniesiona lordoza szyjna? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o wytłumaczenie mi co to jest zniesiona lordoza szyjna? jak w tym przypadku można rehabilitować? i czy to prawda że nie powinno się pływać żabką przy tym skrzywieniu? ja tylko tak pływać potrafię, dlatego szczególnie mnie to martwi że mogę sobie sprawę pogorszyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skrzywienie pewnego odcinka kręgosłupa - w Twoim przypadku szyjnego.
Można zalecić naświetlanie soluxem. Więcej Ci nie powiem, bo nie orientuję się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
masiarena



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 9:22 am    Temat postu: dzięki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

za info:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lordoza to nie skrzywienie kręgosłupa tylko naturalna jego krzywizna wystepująca w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Jest to wygięcie kręgosłupa "do wewnątrz". Jej zniesienie oznacza "cofnięcie" tej krzywizny - "wyprostowanie" naturalnej krzywizny. To tak w najbardziej obrazowy sposóbSmile
Jeśli chodzi o ewentualną rehabilitację proponowałabym się udać do dobrego ortopedy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
masiarena



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 1:32 am    Temat postu: dzięki:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

za odpowiedz. troche mi sie przejaśniło w głowie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maputto



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich fantastycznych forumowiczow, jest mi milo ze moge wtracis sie do tej jakze sympatycznej rozmowy. Widze ze podejmuje sie tu temaciki rozmaitych chorob. Jesli chodzi o lordoze z tego co się zdazylem naczytac zeby choc troszeczke moc byc pomocnym... juz sluze sympatycznej kolezance malutka porada. Zaleca sie nastepujaca terpie (mam cicha nadzieje ze okaze się pomocna Smile ) : masazyki roznego rodzaju, plywanie ale tylko na grzbiecie, porozciagac czasem mozna nasze cialko, zastosowac lampke biotron, a jesli spanie - to tylko bez poduszeczki, no niestety, pod glowka twardo, ale trzeba sie obejsc niestety Sad dasz rade mala! Oprocz tego leki przeciwbolowe, fizykoterapia, moze kolnierz ortopedyczny jesli zajdzie potrzeba. Ach oby się udalo, zycze duzo szczescia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
masiarena



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 7:48 pm    Temat postu: dzięki napewno sie uda:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group