Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jakie testy na obecność pasożytów/robaków w jelitach?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinchory



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Chrzanów / małopolskie
PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 6:57 am    Temat postu: Jakie testy na obecność pasożytów/robaków w jelitach? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moi Drodzy. Jestem szczuplym wysokim i wysportowanym facetem 25 lat, ale po zjedzeniu niektórych rzeczy (np. chipsy, mięso gotowane, kawa) robi mi się potężny wielki nadęty brzuch. Standardowo: wtedy jest problem aby się wypróżnić i boli mnie brzuch. Poza tym często puszczam wiatry.

Cała rodzina ma alergie/astmę, ja także na niektóre rzeczy, notorycznie mam katar/szybko się przeziębiam, pojawiają mi się rany na dziąsłach i w jamie ustnej (zapalenia). Ostatnio przeczytałem ciekawy artykuł w którym zostało udowodnione że te wszystkie przypadki wraz z programi jelitowymi biorą sięz pasozytów/robaktów w jelitach. Mimo ćwiczeń na siłowni, biegania itd. w miarę dobrego odżywiania mój stan zdrowia jest niezadowalający. Również lewatywy nie przyniosły zadowalających rezultatów.

Kiedyś robiłem standardowe badnia do książeczki sanepidu i nic nie wyszło. Chcę zrobić kompletne testy na obecność pasożytów i robaków w jelitach. Teraz pytania:

1) Jak nazywają się te badania, gdzie je można zrobić i ile kosztują?
2) Najważniejsze: czy mogę się profilaktycznie zabezpieczyć ew. jak usunąć z organizmu niepotrzebnych gości?


Ostatnio zmieniony przez marcinchory dnia Czw Cze 26, 2008 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co. Pójdź do przychodni, poproś o badanie ( na kartce do morfologii krwi, na drugiej stronie jest ramka badanie kału, więc to jest pewnie to ) Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tutaj znajdziesz szczegóły odnośnie samego badania a ceny to różnie. zależy od laboratorium i zakresu, bo mogą być same pasożyt, można to rozszerzyć na lambie i grzyby i wtedy jest drożej.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcinchory



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Chrzanów / małopolskie
PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
tutaj znajdziesz szczegóły odnośnie samego badania a ceny to różnie. zależy od laboratorium i zakresu, bo mogą być same pasożyt, można to rozszerzyć na lambie i grzyby i wtedy jest drożej.


Informacje spod linka przeczytałem, dziękuję. Słuchajcie, Interesuje mnie badanie obejmujące jak najwięcej pasożytów wraz z grzybami, lambiamy i ew. inne rzeczy które też pojawiają się w organiźmie i psują zdrowie. Zatem o jakie badania mam prosić w przychodni? Ile zapłacę za takie kompleksowe badania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ja_82



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej skonsultuj się z lekarzem.Możesz wykonać bad kału na pasożyty,najlepiej 3-krotnie co 2-3 dni.Mi to jakoś nie wygląda na pasożyty?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcinchory



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Chrzanów / małopolskie
PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja_82 napisał:
Najlepiej skonsultuj się z lekarzem.Możesz wykonać bad kału na pasożyty,najlepiej 3-krotnie co 2-3 dni.Mi to jakoś nie wygląda na pasożyty?!


Mam nadzieję, że badania kału będą wskazówką. Problem leży zapewne w jelitach bo brzuch nadyma się u mnie mocno po jedzeniu czasem malutkich porcji niektórych potraw i wtedy boli. Napewno to nie jest połykanie powietrza. Poza tym znalazłem też ciekawy arykuł na temat Metabolitów pasożytów, polecam zainteresowanym: ------niestety na forum zabronione jest podawanie linkow do innych for, więc musiałam usunąć. emilka------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
balolajka



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JA rowiez jestem zainteresowana takimi badaniami - MArcin udalo Ci sie dojsc prawdy - jakie testy zrobiles?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group