Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tramal

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomekk



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 11:29 pm    Temat postu: Tramal Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chciałbym sie dowiedzieć jakie są szkodliwe skutki jedzenia tramalu tzn. nie w normalnych ilośćiach tylko w ilościach 7 tabletek. Jestem bardzo ciekaw jakie ma to wpływy na zdrowie psychiczne i ogólnie. Koledzy nie mogą sie nacieszyc jaką to "zajebistą" klepe maja po zjedzeniu 7 tramali i wypici paru kaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 7:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Postacie występowania leku: kapsułki, roztwór do wstrzykiwań, krople doustne, czopki doodbytnicze, czopki
Jak działa lek? Lek działa silnie przeciwbólowo.
Wykazuje także działanie uspokajające, przeciwkaszlowe.

Kiedy lek ma zastosowanie? Stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych bólów np. bólów nowotworowych, zawałowych, pourazowych, pooperacyjnych, a także bólów na tle stanów zapalnych oraz w uśmierzaniu nerwobólów.
Jakie są zasady przyjmowania leku? Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.
Lek przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia.
Lek w postaci iniekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.
Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Jakie mogą być niepożądane skutki? Niekiedy mogą wystąpić zawroty głowy, poty, zaparcia, uczucie suchości w jamie ustnej, nudności lub wymioty.
Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Stosowanie leku może również wywołać: U chorych z nadciśnieniem tętniczym lek może spowodować znaczny spadek ciśnienia tętniczego.
O czym należy poinformować lekarza? Poinformuj lekarza o tym, że chorujesz na wątrobę lub nerki.
Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

W czasie stosowania leku unikaj przyjmowania: Alkoholu.
Zapytaj lekarza, jak stosować lek, gdy przyjmujesz jednocześnie: Inne leki przeciwbólowe.
Leki uspokajające i psychotropowe oraz nasenne.

Zapamiętaj! W okresie stosowania leku nie powinno się prowadzić pojazdów mechanicznych, obsługiwać maszyn

Dodam jeszcze że uzależnia psychicznie i przedawkowanie, jak każdego środka przeciebólowego, może byc bardzo szkodliwe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomekk



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze cos ciekawego czego powyzej nie ma, z doswiadczenia znajomych wiem, ze przez okres ok 7h nie mogli sie wysikać jak i przez podobany czas nie mogli mieć oragazmu ;/

Nie wygląda to zaciekawie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 8:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przetestowałam na sobie Tramal i bardzo dobrze wiem jak działa i to w każdych ilościach.. Często lekarz wypisuje go pacjentowi zamiast Ketonalu.. Jeżeli chodzi o mnie to np. bardzo bolała mnie wątroba..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freya napisał:
Przetestowałam na sobie Tramal i bardzo dobrze wiem jak działa i to w każdych ilościach.. Często lekarz wypisuje go pacjentowi zamiast Ketonalu.. Jeżeli chodzi o mnie to np. bardzo bolała mnie wątroba..
Powrót do góry
koninek
Gość









PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 7:35 pm    Temat postu: tramal Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jeżeli chodzi o leki przeciw bólowe, przy amputacji palców w latach 70 tych, nie było (Tramalu) ale był jest? wspaniały Dolargan jeszcze wiecej (uzależniający ) BYŁ DOSTĘPNY NA ZWYKŁE RECEPTY NIE ŚCISŁEGO ZARACHOWANIA .
użyłem bardzo bardzo dużo oczywiście z bólu. 2001 przed amputacją uda przepisano lek o nazwie Tramal nie pomogło przeciw bólowo ani w kroplach,tabletki, w inekcji. Gdy jest teraz wszystko dobrze nie czuje sie uzależniony to bzdura jeśli ktoś pisze że szkodzi czy uzależnia.

Pozdrawiam koninek
Freya napisał:
Przetestowałam na sobie Tramal i bardzo dobrze wiem jak działa i to w każdych ilościach.. Często lekarz wypisuje go pacjentowi zamiast Ketonalu.. Jeżeli chodzi o mnie to np. bardzo bolała mnie wątroba..
Powrót do góry
odira



Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dlaczego piszecie ,że po dużej dawce masz zaparci i tego typu rzeczy!?
nikt nie ma odwagi napisać jakie są tego uboczne skutki
jeżeli przedawkujesz cale ciało swędzi tak jak po heroinie która ma wiele wspólnego z tramalem bo w jego skład wchodzą opiaty
po dłuższym braniu budzisz sie w środku nocy i nie czujesz ani rak ani nóg, przez dłuższy czas,drętwieje ciało a krążenie krwi staje sie bardzo wolne,można też dostać zapaści
uzależniasz się tym bardzo szybko,pózniej trzeba wciąż zwiększać dawkę
takie są realia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karolcia0880



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 10:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Wiem z doświadczenia, że tramal po złączeniu z alkoholem działa pobudzająco tzn wywołuje tak zwane "fazy". Przyjęłam najpierw 2 tabletki i popiłam piwem, ale nie odczuwałam żadnych zmian w moim zachowaniu. Potem wzięłam następne 2 i popiłam wódką- to nie było zbyt mądre, ale chciałam się przekonać jak będę się po tym zachowywać. To, że byłam sama w domu to miało swoje wady Very Happy Gdybym była na dysko to by zupełnie inaczej wyglądało. Ale czułam się niesamowicie lekko i miałam bardzo dobry humor. Następnego dnia miałam powiększone źrenice, trzęsłam się, a serce okropnie waliło...
Wczoraj przyjęłam jedną tabletkę w tym celu żeby przeszedł mi ból głowy. Niestety nic mi nie pomogło- męczyłam się z tym 6 godzin. Odczuwałam uboczne skutki- miałam przyspieszoną akcję serca, płytki oddech, pociłam się, miałam zawroty głowy, nudności, ręce mi się trzęsły i jak to moja siostra określiła- z wyglądu byłam zielona Smile
Jestem taką osobą, która szybko się nie uzależni od tego typu rzeczy więc ostrzegam innych, którzy chcieliby tak zrobić jak ja Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grand123



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tramal? To jest jazna, ale nie na dłuższą metę. Niestety, inaczej się nie da. bardzo uzależnia. Bardzo. I najciekawsze, ze, jak heroina robi w mózgu syf nie z tej ziemi. Jak zażyjesz jeden raz, nie możesz przestać myśleć o Nim, dlatego znów bierzesz. I tak w kółko. Zwykły schemat uzależnienia. Po dwóch tygodniach brania, nawet 50 mg dziennie, rodzi się uzależnienie. Ba, już po tygodniu, jak odstawiasz, to wychodzisz z siebie. Fizycznie, jest to taki ból, że można się targnać i wcale nie żal życia. Naprawdę. Ale są też i tacy, którym wśród moich znajomych jest może ze dwóch, po których tramal spłynął, a raczej wypłynął i zapomnieli o sprawie. Są też i tacy, jak ja i moja koleżanka. My już 10 lat żyjemy na tym. Ja nawet dobrze nie pamiętam, jak to jest bez. Co mam z tego? Wydaje mi się, że wiele. Ulgę, ogólne znieczulenie, olewka. Denerwuję się tylko wtedy, kiedy nie ma albo nie mam kasy. U nas na rysku Tramal stoi po 1,50 zł za 50 mg, gdzie w aptece za jedną kapsułkę płacisz 0,80 gr. To jest zdzierstwo w biały dzień. Ale "dealerzy"Smile wykorzystują fakt, że połowa miasta jest od tego uzależniona i zrobi wiele, żeby to mieć. Żaden lekarz w naszej okolicy Ci tego nie wypisze. Nie ma -----. Wiedzą, że my to ----- na hektary. --------------------------------------


---------edited by emilka--------
edytowałam posta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
frank n furter



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wawa
PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
ja akurat kocham dormicum, od dwóch lat nie palę jointów i musiałam to czymś zastąpić, bo mam cholerne problemy z zasypianie. z dormicum było tak , że na pocztku po prostu świetnie mi si zasypiało, ale pojakimś czasie zaczęłam po nim czuć błogostan. niestety mam problemy ze zdobyciem ,do niedawna chodziłam do znajomego weterynarza, ale ostatnio powiedział, że już nie może mi ich przepisywać. zastanawiam si nad wizyt u psychiatry, ale boj się że wydam kasę na wizytę a wcale mi ich nie przepisze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group