Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

objawy ciąży pozamacicznej

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki ty jesteś miły. Świetnie odpowiadasz na zadawnane przez ludzi pytania.Jeśli nie masz ochoty odpisywać na posty to wcale nie pisz!
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 6:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A można jaśniej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kalamila
Gość









PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 12:03 am    Temat postu: mam podobny problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od trzech dni boli mnie brzuch tak samo jak Ciebie. Lekarz swierdzil że może to byc wyrostek albo ciąża pozamaciczna. Wydaje mi się jednak, że ciązę moge wykluczyć. Ostatnią miesiączkę miałam regularną i obfitą. Poza tym nie występują u mnie wszystkie objawy ciąży pozamacicznej. Boli mnie tylko brzuch po prawej stronie, ale nie boli mnie kregosłup ani nie mam plamienia. Zrobiłam badanie krwi i moczu. Badania wyszly dziwnie, poniewaz nie ma zadnych zmian we krwi a w moczu wykryto tylko lekkie zapalenie cewki moczowej. Oprocz tego lekarz pytał czy nie mam problemów z nerkami. Przepisal mi tabletki na zapalenie, a brzuch tak jak bolał boli. Nie wiem co mam zrobić, skoro wykluczono ciążę i wyrostek. Przeciez takie badania powinny wykryć jesli bylabym w ciazy, albo miala chory wyrostek?
Powrót do góry
natalia



Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 8:05 pm    Temat postu: ciąża pozamaciczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cze byłam dzisiaj u ginekologa i powiedział że wykrył u mnie ciąże pozamaciczną bądz możliwe że pęknął pęcherzyk czy coś skierował mnie na badania i kazał zrobić test ciążowy?pytanie czy jest jeszcze możliwość że płód się przesunie do macicy ?jeśli byłabym w 2 tyg. ciąży?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jest nie możliwe. Ciąża poza maciczna jest wtedy, gdy zapłodnione jajeczko juz sie zagnieździ w jakimś innym miejscu niz macica. A mogą byc to np, jajniki, jajowody,itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ana2



Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Spain
PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciaza pozamaciczna to bardzo niebezpieczna sprawa! Moja szwagierka o malo co przeplacilaby taka ciaze zyciem....doslownie!!! Gdyby lekarze zorientowali sie 20 min.pozniej co sie dzieje juz by jej nie uratowali.Ogolnie lekarz,ktory przeprowadzal operacje (ciaza ta byla usuwana operacyjnie-jak cc) stwierdzil,ze przez 20 lat jak pracuje w zawodzie,takiego przypadku jeszcze nie mial.Nie potrafie wytlumaczyc dokladnie w jakim miejscy zagniezdzil sie zarodek,w kazdym badz razie na usg wszystko wygladalo w porzadku,jakby zarodek byl w macicy (a tak nie bylo).Szwagierka juz okolo poltora tyg.przed operacja miala ogromne bole -przede wszystkim w dolnej czesci plecow.Jeszcze dzien przed operacja zapewniano ja,ze z ciaza jest wszystko w porzadku,bo na usg wygladalo jakby dzidzia byla w macicy.To byl 12 tydzien ciazy i normalnie (to slowa lekarza) jak zarodek zagniezdzi sie w tym miejscu w ktorym zagniezdzil sie u mojej szwagierki,w krotkim czasie obumiera.U niej jednak rozwijal sie i doprowadzilo to do krwotoku (szwagierka stracila prawie litr krwi).Dzis juz czuje sie dobrze i kazda chwile poswieca swojej dwuletniej coreczce.Opisalam to zdarzenie aby wszystkie kobiety,ktore sa w ciazy nie lekcewazyly zadnych boli w podbrzuszu ,badz boli plecow (szczegolnie w okolicy obojczykow),bo moze to byc wlasnie pierwsza oznaka ciazy pozamacicznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja kolezanka byla w ciazy poza macicznej i odczówala silne bole podbrzusza, gdyby w ostatniej chwli nie trafiła na stół operacyjny to doszło by do krwotoku wewnetrznego i by umarła Exclamation Takze dziewczyny nie lekcewazcie zadnych niepokojących objawów.
Powrót do góry
ryba1548



Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 12:46 am    Temat postu: ciąża pozamaciczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej.mam takie pytanko:czy ciąże pozamaciczną można poznać na rutynowym badaniu u ginekologa?tzn.chodzi mi o to czy jesli zatrzyma sie okres i pojde do lekarza to czy on podczas badania jest w stanie stwierdzic taka ciaze?bo słyszalam,ze na tescie ciazowym ona wychodzi a na USG nie.jakie są jej obiawy?Dzięki za fachową odpowiedz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy ciąży pozamacicznej przedewszystkim dokucza ból brzucha i nie wolno zwlekać z wizyta u lekarza jeśli podejrzewasz taką ciąże. Najczęściej usuwa sie jajowód, przy którym zagnieździło się jajeczko.
Ciąża pozamaciczna może sie bardzo źle skończyć, jeżeli urośnie, możesz stracić narządy rodne i nigdy nie miec dzieci.
Niechce Cie straszyć, ale jeżeli podejrzewasz że jesteś w ciąży pozamacicznej jak najszybciej udaj sie do ginekologa i poinformuj go o swoich obawach, powinien wykonać takie badanie na którym będzie w stanie stwierdic czy jestes w ciązy pozamacicznej czy nie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiula78



Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 2:39 pm    Temat postu: Ciaza pozamaciczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie witam .Mialam niestety ciaze pozamciczna,i laparoskopie w zwiazku z tym.Chcialabym zapytac,czy sa moze tutaj kobiety,ktore przeszly to samo?!czy udalo Wam sie ponownie zajsc w zdrowa ciaze?! i jak dlugo mialyscie przerwe po tym przykrym wydarzeniu.
Mnie lekarka ,ktora operowala,powiedziala,ze moge juz w nastepnym cyklu bez problemu rozpaczac starania.Nie ukrywam,ze wlasnie skonczyla mi sie miesiaczka po operacji i rozpoczely dni plodne.Czy dobrze robie?!!moj ginekolog zas kazal odczekac i stwierdzil,ze wszystko jest czyste i w porzadku.Sama nie wiem ,tak bardzo sie boje ,ze znowu sie to powtorzy Sad na dodatek odpowiedzial mi,ze nie wie dlaczego u mnie sie tak stalo.Wszystko jest u mnie w porzadku,jesli chodzi o moje narzady.
Doradzcie,jesli temat ten nie jest Wam obcy Crying or Very sad
Pozdrawiam .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group