Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zaczerwienienie i sucha skora (okolice nosa i brwi)

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woytas



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:57 pm    Temat postu: Zaczerwienienie i sucha skora (okolice nosa i brwi) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc

Jestem nowy na forum. Mam na imie Wojtek i pozdrawiam wszystkich na wstepie. Bardzo fajne forum napewno bede zagladal
Mam 34 lata (mezczyzna) i problemy za skora w okolicach nosa i pomiedzy brwiami. Sa to zaczerwienienia i bardzo sucha skora w okolicach dolkow. Skora sie delikatnie luszczy tzn. w tych miejscach wyczowam jakby dodatkowy naskorek ktory mozna zdrapac. Najbardziej uaktywnia sie po kampieli - najwieksze zaczerwienienie. Wystepuje okresowo czasami samo znika.
Jednoczesnie nasila mi sie w tym okresie lupiez na ktory nie dzialaja juz prawie zadne szampony ale czasem sam znika lub po uzyciu Nizoralu przez jakis czas ale wraca. Na skore pomaga mi masc Elocom 1mg/g ale nie leczy tego calkowicie.
Mam to juz od kilku lat - od kiedy wyjechalem do Angli. Lekarz rodzinny w Angli - szkoda slow....
Jest to dosc uciazliwe. Wiece co z tym moge zrobic i co to jest?
moge wstawic fotki jakby ktos chcial lub poslac na PMa
Pozdrawiam
Ps. Jezeli to jest moze wazne/istotne robi mi sie tez taki such naskorek w malzowinach usznych



------edited by emilka------
uściśliłam trochę tytuł tematu na bardziej sugerujący jego problematykę

niema sprawy dziekuje Smile


Ostatnio zmieniony przez woytas dnia Pią Kwi 04, 2008 12:36 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do dermatologa.

może to AZS, ale najlepiej byłoby zrobić z tego wymaz, bo równie dobrze może to być zapalenie, może grzybek, liszaj chyba nie choć głowy nie dam. wrzucisz fotkę?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
woytas



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem




wstawilem miniaturki ale wystarczy kliknac na zdjeciu
to fotka zaraz po kampieli pozniej troche sie zmniejsza
zaczerwienienie

dermatologia jest taka sobie w UK a pozatym jestem zabiegany potwornie.
Ale jak trza bedzie to bedzie...
AZS? Akademicki Zwiazek Sportowy? Very Happy Very Happy Very Happy


Ostatnio zmieniony przez woytas dnia Pią Kwi 04, 2008 12:36 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mocny liszaj, lub grzybek. Chociaż hm... Dermatolog kolego Exclamation Idea

AZS- Atopowe Zapalenie Skóry Very Happy

Jeszcze jedno... Stosujesz tam jakieś kremy nawilżające?


Ostatnio zmieniony przez Zibi dnia Pią Kwi 04, 2008 12:35 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a wg mnie właśnie po tych fotkach nie wygląda to na liszaja a bardziej na reakcję alergiczną. może staraj się używać żeli i kremów do skóry atopowej i myj twarz przegotowaną wodą?
w ogóle to swędzi czy nie?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tu widzę dermatologa kurcze. Na pewno sie przyda w tym wypadku... Nie ma co się męczyć. Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
woytas



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie swedzi normalnie ale np. po goleniu i prysznicu
ale delikatnie.
Pojawia sie i znika. Podejrzewam, ze stres to nasila.
stosuje tylko masc Elocom 1mg/g dziala ale doraznie.
Poszukam cos w aptece ale w UK z takimi rzeczami bez recepty
ciezkio. Trudno brac prysznic woda przegotowana Wink
czy lupiez moze miec z tym jakis zwiazek?

PS. Dziekuje za odpowiedzi


Ostatnio zmieniony przez woytas dnia Pią Kwi 04, 2008 12:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No łupież to choroba skóry więc kto wie...

Leć do dermatologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 5:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

woytas napisał:
Trudno brac prysznic woda przegotowana Winki

myślałam, że pojawia się tylko na twarzy a jeśli tak, to możesz normalnie brać prysznic, włosy myć spuszczając głowę do dołu i nie moczyć twarzy. a samą twarz przegotowaną. potem dokładnie osuszać (osobnym ręcznikiem) i wklepywać kremy łagodzące podrażnienia (u nas są oilatum, mustella, lipikar).
zastanawiałam się też nad trądzikiem różowatym skoro objawy się nasilają pod wpływem stresu (pod wplywem zmian temperatury, alkoholu też?). sama nie wiem. bardziej stawiałabym na alergię. warto by było, żebyś się wybrał na testy alergiczne. a dermatolog też by się przydał, bo z maściami to rzeczywiście ciężko dobrać. może metronidazol...
bo to się nie łuszczy?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Martinextra



Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 9:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakbyś już wiedział co to jest to napisz bo mam podobny problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group