Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zlamanie II kosci srodstopia - ból

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buakawTrebor



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:40 pm    Temat postu: Zlamanie II kosci srodstopia - ból Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam...
W wakacje 2007 okolo sierpnia doznalem zlamania II kosci srodstopia w lewej nodze. Sytlacja byla dosyc glupia bo okolo 8 dni chodzilem z bolem nogi i opuchlizną, zpoczatku myslalem ze to zwykle zbicie, ale gdy bol byl coraz silniejszy zglosilem sie do lekarza 1-szego kontaktu.. na poczatku podejzewal ze to zapelenie nerwu stopy dla pewnosci dostalem skierowanie na przeswietlenie jej. Przeswietlenie wykonalem 7 dni pozniej gdy zauwazylem twarda wypoklosc na śródstopiu. nigdy niebylem polamany wiec moja niewiedza okazala sie bolem dlamnie. ból po miesiącu niebyl dokuczliwy ale w tej chwili cala stopa mnie boli nawet niemoge wrocic na treningi boksu tajskiego a już długo trenuje. często nawet chodzenie sprawia mi ból. nogi nawet niemialem w gipsie bo i tak chyba za późno by było.

Chciał bym sie dowiedzieć czy jest jakiś sposób na pozbycie sie bolu albo zmniejszenie go i czy wogole da sie od nowa ja złamać chirurgicznie i nastawić <już w gipsie>

PROSZĘ O POMOC SZCZEGÓLNIE JAKIEGOŚ LEKARZA CHIRURGA...
Pozdrawiam...



-----edited by emilka----
zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący treść postu i przypominam że na forum nie ma lekarzy! ew. ludzie, kształcący się w tym kierunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

śród stopia sie nie wsadza w gips... to sie poprostu zostawia tak jak jest i czeka;] nie obciaza nogi itp. ból przejdzie po jakimś czasie raczej.. chyba ze kość uciska np. nerw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buakawTrebor



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jeżeli uciska?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to bedzie bolało;] no chyba oczywiste:) nerwy to nerwy.... co prawda wiązki nerwowe są pancerne ale pozostaja newami idź do lekarza i sie dowiesz może jakiś zabieg rehabilitacje. na odległość można jedynie wskazówki daćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buakawTrebor



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no oki dzieki ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJ



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 12:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jezeli moge sie wtracic.
zlamanie drugiej kosci srodstopia przypuszczam ze chodzi o zlamanie podglowe jest przewaznie zlamaniem przeciazeniowym. generalnie jezeli dochodzi do przemieszczenia kosci mozna to operwoac ( u sportowcow nawet nalezy) z mianowicie takiego powodu ze dochodzi do zaburzenia architektoniki stopy.
stwierdzenie ze kiedys przestanie bolec kiedy uraz miala miejsce w wakacje 2007 jest troche niepowazny- nie bierz tego do siebie mikmik.
rehabilitacja tez nie da zbyt wiele.
warto ze zdjeciem udac sie do ortopedy.
i mysle zebys pomyslal o wkladce do buta ale nie bede sie wypowiadal jakiej bo cie nie widzialem.
a i zabiegi operacyjne polegajace na osteotomi nie naleza do najlatwiejszych ale sie wykonuje takie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem z doświadczenia ze złamanie śródstopia boli baaardzo długo jeżeli sie to zlekcewarzy;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJ



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 11:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie powinienes tego lekcewazyc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 12:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale ja nie zlekceważyłem... kolega wyżej zlekceważył i obciązał noge i na 100% sa przemieszczenia i od tego własnie go boli i zalezy co te kości uciskaja ale skoro aktywnie uprawia sport to pewnie bez zabiegu sie nie obejdzie
a rówież z doświadczenia wiem ze łamanie do ponownego nastawienia:p nie jest przyjemne:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJ



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akurat przemieszczenia nie musza byc z powodu obciazania tylko typu zlamania. a kosci nie musza niczego uciskac by byly dolegliwosci bolowe wystarczy ze zaburzy sie architektonika stopy.
akurat jakos nie widze szansy na "kolejne lamanie tej kosci" - tego typu zabigi polegaja na osteotomii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group