Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak karmić 4-miesięczne niemowlę?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 8:52 pm    Temat postu: Jak karmić 4-miesięczne niemowlę? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, odzywam sie po dośc długim czasie. Poród super, dziecko śliczne, troche chorował ale jest już ok. ja z pytaniem: po ile mililitrów dawać mleko 4 miesięcznemu dziecku? karmię go NUTRAMIGENEM1 i mieszam z kleikiem ryżowym. Zaczynam pierwszą porcję o 6:00 160ml bo tyle wipija. Ile na dzien powinien takich porcji wypić i po ile ml? dodam, że po południu daję mu zupkę jarzynową zamiast jednej porcji mleka. Nie wiem jak dalej wprowadzac nowe pokarmy np.owoce i jak wtedy by wyglądał schemat karmienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.Juz taki duzy ten Twoj maluszek?alez ten czas leci...A co do karmienie to ja Ci powiem tak:jesli chodzi o ilosc mleka jaka powinien maluszek dostawac to nie ma tu ustalonej miarki,wiec dawaj tyle ile dziecko zechce zjesc,oczywiscie w granicach rozsadku.Dziecko 4 m-czne powinno nadal jesc o okreslonych w miare porach,czyli np co 3-4 godziny,ja z tego co pamietam to dawalam synkowi ze 3-4 razy na dzien mleko,potem na obiadek jakas zupka,na podwieczorek deserek owocowy,a na noc kaszke.Jesli chodzi o zupki czy deserki to zaczynalam najpierw dawac po pol sloiczka,a potem zwiekszalam ilosc do calego,co do wprowadzania nowych pokarmow to rowniez musisz robic to pomalu i w malych ilosciach,na samym poczatku dawaj dziecku jedno czy dwu-skladnikowe dania,zeby wykryc ewentualne uczulenie.Oczywiscie mozesz juz sama cos ugotowac np,marchewke z ziemniakiem,potem zamiast marchewki daj brokuly,potem mozesz dodac skrzydelko z kurczaka i tak powolutku cos nowego,mozesz do kazdego dania dodawac odrobinke masla i wegety,zeby mialo jakis smak.I wazne jest to,zebys narazie nie dodawala pietruszki i selera,bo te warzywa czesto uczulaja dzieci.Mam nadziej,ze troszke pomoglam.Pozdrawiam. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 10:20 am    Temat postu: Jak karmić 4-miesięczne niemowlę? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o tak leci ten czas... a jaki już duży, waży 7500. Tak pomogłas mi, bardzo dziękuję. czyli dobrze robię dając ok 5 razy po 160 mleko i 1raz zupka, wprowadze jeszcze deserek około południa. mi on nie chce jesc co 3 godziny, jak mu dam mleko o 6:00 to potem dopiero najwczesniej po 10 zje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 11:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze nie ma takiej potrzeby Smile ? nie chce to mu nie dawaj na siłe Wink sam zapłacze jak zgłodnieje Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

noworodek to moze placze za jedzieniem... a taki duzy to bez przerwy brechta hehe niestety trzeba samemu godzin pilnowac, je mi ladnie do dna. ale nie wiedziala tylko ile ml łącznie powinien wypijac ja policzylam ze wychodzi 800 razem 5razy 160 nie wiem jaka jest norma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma normy,dziecko je tyle ile potrzebuje,ale powiem Ci,ze duzy ten Twoj synek jak na 4 m-ce,moj mial 5 m-cy jak wazyl 7 kg,ale tylko sie cieszyc jak dziecko chce jesc,bo moj ma teraz juz 2,5 roku i prawie nic nie chce jesc,a o mleku to juz nie wspomne,bo tego to nie je odkad skonczyl 10 m-cy. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam od dwóch dni pewien problem... mały zaczął mi sie budzić w nocy koło 3-4, kręci się wierci i nie wiedziałam co mu jest, robie mu piciu bo jedzonka nie można w nocy ponoć, ale wtedy nie budzi mi sie jak kiedyś o 6 tylko po 7!!! i na dodatek nie chce już wcale spać!!! kiedyś przesypiał całą noc do 6, robiłam mu jeść i spał dalej do ok 8:30-9:00 a teraz to nie wiem? Może go za wcześnie kłade spać (20:30) Jak myślicie?poradzcie coś!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Daleczego w nocy nie mozna karmic?? Karmi sie dziecko na żadanie Smile Jesli dziecko się domaga jedzenia to ja bym mu je dała... Nie jestem jeszcze matką ale pracuje z dziećmi w szpitalu więc jeśli dziecko domaga sie jedzenia w nocy to karmimy Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No więc powiem tak... Kiedy mój synek miał 2,5 miesiąca wylądowaliśmy w szpitalu. Mieli tam taki rytm karmienia że ostatni posiłek dziecko dostawało o 21 a takie jak mój malutkie o 12, później dopiero o 6:00 rano bo tłumaczyli że dziecko trzeba odzwyczajać od jedzenia w nocy. I jak mi się budził w nocy to dawali 100ml kleiku na wodzie Sad ja juz sama nie wiem co robić, może za wcześnie go kłade spać???? a może ząbkuje? dziś sie okaż o której sie obudzi, jak o 4 to dam mu to mleko i zobaczymy o której znów się obudzi. Jak o 8 to bedzie dobrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 12:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mysle,ze powinnas dawac dziecku jesc w nocy jezeli sie tego domaga,tymbardziej,ze jest jeszcze malutki,prawie kazde dziecko w tym wieku budzi sie na jedzenie w nocy.Moj synek niby od 2 m-cy przesypial cale noce,ale jak mial jakies 8 m-cy to zaczal znowu sie budzic i potrafil jesc mleczko o 3.00 czy 4.00,wiec nie widze w tym nic dziwnego,ze Twoje dziecko sie budzi.A co do kladzenie spac to ja kladlam synka pozniej,bo o 21.30-22.00. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group