Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Krew w moczu

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
julka



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 4:58 pm    Temat postu: Krew w moczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. przy oddawaniu moczu leci mi krew, przechodza mnie jakby dreszcze. nie czuje zadnego bolu w nerkach lub jajnikach. przeziębienie ??? j.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 5:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja oddajesz mocz to szczypie cie cewka moczowa?? bo jezeli tak to pewnie zapalenie pecherza chociaz czasami nie musi bolec nawet, idz do lekarza i niech ci da skierowanie na badanie moczu a wszystko sie wyjasni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tygrysek_sl



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 7:04 am    Temat postu: krew w moczu i nasieniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co może być przyczyną pojawiania się od czasu do czasu krwi w moczu i nasieniu. Pojawia się to co parę dni potem samoistnie zanika. Co to może być? Jak to leczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BIEGNIJ DO LEKARZA czym prędzej;] !!
krwiomocz i krew w spermie to nie są zarty;]
przyczyn może być wiele ale żadna z nich nie powinna pozastać bez konsultacji z lekarzem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DRIWER



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kędzierzyn
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 6:01 pm    Temat postu: Oddawanie moczu z domieszką krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od miesiąca czasu mam kłopoty-chyba z nerkami. co 4-5 dni pojawia sie u mnie silne parcie na pęcherz a w rezultacie oddaję niewielką ilość moczu. Występuje przy tym silne pieczenie i ból a na koniec pojawia się za każdym razem kilka kropli krwi. Niekiedy występuje promieniujący ból od pęcherza aż do lędźwi. Póżniej pare dni spokój i znowu to samo. Biorę tabletki ziołowe Urosept i piję roztwór debelizyny,ale jakoś niebardzo to pomaga.Co może być przyczyną?Może najwyższy czas udać się do lekarza bo zaczyna mnie to martwić. Confused


-----edited by emilka-----
temat został przyłączony do innego tematu, dotyczącego krwiomoczu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 6:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przy krwiomoczu zawsze trzeba sie udać do lekarza i to niezwłocznie;] ziółka niestety w takich wypadakach nie zawsze pomagają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amade



Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 1:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krew w moczu i ból przy oddawaniu to bardzo poważne objawy...nie ma co zwlekać z badaniem moczu i wizytą u lekarza.Parę latek temu też miałam takie objawy i okazało się po zrobieniu analizy moczu , że oprócz krwi była tam także ropa ( której nie dało się dostrzec ).Efekt : dwa tygodnie zwolnienia i silne antybiotyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania88



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 10:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

takimi objawami charakteryzuje sie np. kamienie nerkowe.. czy osadzenie sie piasku na nerkach z czego pozniej podczas zlekcewazenia powstaja kamienie.czasem sa mniejsze i wydalamy je z moczem coo okropnie boli(twn.rodzenie kamienia nerkowego) a przy wiekzych konieczna jest operacja.
Jednak czasem okazuje sie ze to tylko bakterie ktore dostaja sie do wewnatrz, konieczna jest czesta higienia okolic imtymnych, bardzo temu sprzyja moczenie w rumianku lub w fiolecie do kapieli dla niemowlat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oliwka18



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 11:18 am    Temat postu: krew w moczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od niedawna odczuwam silny bol przy odawaniu moczu...i nie tylko przy tym..dzis pojawila sie krew w moczu..malo ale jednak.Co chwile biegam do wc-caly czas (doslownie) chce czuje ze mam pelen pecherz..Najgorzej męczy mnie ta krew.Mieszkam w malej miejscowosci i do poniedzialku poprostu nie mam sie gdzie z tym udac..
Poradzcie mi cos..Czy to moze byc powazne?? Czy musze isc do lekarza??? bo jakos sie tego boje..
Bardzo prosze o odpowiedz
pozdrawiam
oliwka


-----edited by emilka----
przyłączyłam temat do pokrewnego w dziale choroby i urazy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 11:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To na pewno zapalenie pecherza moczowego lub jakieś problemy z nerkami. Ja bym poszła jak najszybciej do lekarza, po prostu jedz na jakąs izbę przyjęc do szpitala.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group