Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciągłe mdłości i bole zołądka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariuszz



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 8:50 pm    Temat postu: Ciągłe mdłości i bole zołądka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

d razu powiem ze nie pisze w mojej sprawie, chodzi o moja kobietke o ktora sie bardzo martwie.
Zaczeło sie kilka miesiecy temu ostrym bulem brzucha w okolicy zołądka.
Potem mdlosci. W koncu usg i wyszly kamienie na woreczku zolciowym. Objawy wskazywaly na co innego z tad tez lekarz kazal zrobic gastroskopie. Wyszly jakies wybroczyny czy jakos tak to nazwali ogolnie zołądek w kiepskim stanie i zapalenie dwunastnicy. 1,5 miesiaca na tabletkach po ktorych zaczely bardziej wypadac wlosy. Kolejna gastroskopia diagnoza ze jakies tam zmiany cofniete rzaladek wporzo. No ale nic dalej mdlosci i bol rzaladka, centralnie na srodku pod zebrami. Teraz jest znowu na jakis tabletkach kuracja ma trwac 2 tygodnie, lekarz mowi ze jak nie pomorze to on nie wie co jest grane. No i tak...
Ludzie zyja z kamieniami czasami jakies ataki ale nie zeby codziennie sie meczyc przez ponad pol roku i dalej to samo czyli nic nie wiadomo.
Moze ktos cos pomoc zasugerowac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro lekarze nie wiedzą po zrobieniu badań, to nie wiem, czy cos pomożemy..

powiedz, czy:
- bóle są o stałym nasileniu, czy nie. jeżeli nie, to w jakich sytuacjach (pozycjach, po posiłkach itd) się nasilają
- czy są to bóle przewlekłe i stałe czy nawracające
- czy są ostre czy raczej nie
- czy oprócz nudności występują inne objawy: zaczerwienienie skóry, biegunki, brak apetytu, zaparcia itp)

co do badań, to należy zrobić:
- rtg płuc
- EKG
- morfologia (krwinki białe!)
- usg jamy brzusznej
- kolonoskopie
- oznaczyć aktywność amylazy we krwi lub moczu
napisz, co było robione i jakie były wyniki

mozliwe, że to kamica pęcherzyka żołciowego ale to łatwo wykryć i leczenie powinno przynieść efekty. trzeba na pewno rozważyć zapalenie trzustki, przepuklinę roztworu przełykowego, wzmożoną czynność motoryczną żołądka, zespół okrężnicy drażliwej... ale bóle nadbrzusza mogą być spowodowane nawet chorobami kręgosłupa, nerwicą czy półpaśccem).


powiedz dokładnie, jakie badania robiliście i co z nich wyszło i czy sa inne dolegliwości przy tym, czy tyko i wyłącznie bóle brzucha i nudności.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariuszz



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 6:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz Smile

Byly 2 gastroskopie, 2 badania na obecnosc helicobacter pylori wynik ujemny.
Byly liczne nadzerki na dwunastnicy i wybroczyny w zoladku. Po kuracji polprazolem przeszlo ale objawy są dalej czyli bol zoladka i nudnosci.
Nie sa one zwiazane z posilkami. Sa tez dni ze jest ok tylko delikatne mdlenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a morfologia i amylaza?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariuszz



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 9:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żadnych badań na krew jej nie robili tylko na obecność Hp :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 9:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a te kamienie na woreczku zolciowym to ma?? USG wykazalo tak... i lekarz nic z tym nie robi??
moja mama miala podobnie, cigle bol zoladka i brzucha, nic nie mogla zjesc bo po posilkach sie nasilalo , w ciagu miesiaca schudla 15 kilo i oczywiscie miala kamienie na woreczku zolciowym ale lekarz powiedzial ze ludzie z tym zyja.... dopiero mama zawziela sie w sobie i tak dlugo meczyla az wzieli ja do szpitala na usuniecie tych kamieni, dopiero jak ja otworzyli okazlo sie ze juz woreczek jest w takim stanie , ifekcja w pelni ze o malo co doszlo by do pekniecia , rozlewu i zapalenia otrzewnej a co za tym idzie w najgorszym wypadku zgon Confused ( moja babcia wlasnie w taki sam sposob zmarla Crying or Very sad )..... i tacy sa lekarze .... ja proponuje pomeczyc ich o ten woreczek bo te bole moga byc tym spowodowane i to jak najszybciej Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariuszz



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 9:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie każdy lekarz mówi co innego. Jeden twierdzi że jeśli nie ma ataków to jeszcze nie trzeba się decydować bo to mikrozłogi a drugi że małe kamienie są bardziej niebezpieczne bo mogą pójśc w przewody i żółtaczka mechaniczna, ogólnie sumując twierdzą że to nie są objawy kamicy bo przecież tyle ludzi żyje z kamieniami i nie mają ciągłych mdłości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 9:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak gadaja, mojej mamie tez tak mowili ze z kamieniami mozna zyc... ale ja uwazam ze kamienie na woreczku zolciowym to trzeba usowac, moja mam w koncu sie doprosila i ja zoperowali... moze troche pom4eczcie tych lekarzy co??
a tak na amrginesie to ja mam kamienie na nerkach , mam ataki ale nie operuja mi ich bo z kamieniami na nerkach mozna w miare normalnie funkcjonowac a kamienie na woreczku sa grozniejsze....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariuszz



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 9:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Boimy się tylko że po operacji te bóle i nudności nie ustąpią i okaże się że to coś zupełnie innego. Lekarze rozkładają ręce Sad Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group