Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

"mrowienie" kończyn

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aga L.
Gość









PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 5:48 pm    Temat postu: "mrowienie" kończyn Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
mam 21 lat, ostatnio coraz częściej doskwiera mi drętwienie, "mrowienie"stóp i rąk. O czym to może świadczyć?
Na nic nie choruję, o ile mi wiadomo... Czy to oznaki braku jakiś witmin lub minerałów?
Powrót do góry
Iwa
Gość









PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze magnez i potas? A moze jakies problemy z kregosłupem?
Powrót do góry
tig
Gość









PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mrowienie konczyn jest charakterystyczne na stwardnienia rozsianego ale nie boj sie temu towarzyszy masa innych objawow... a czy leczylas sie kiedys pod katem nerwicy ? brzmi to niefajnie ale bardzo duza czesc ludzi choruje na nerwice i nawet o tym nie wie, bo to nie jest chrooba ktora da sie jednoznacznie okreslic sklada sie z roznych odruchow psychosomatycznych i majac nerwice nie jestes wariatka Wink Very Happy nie boj nic ...
Powrót do góry
adrian22l
Gość









PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 10:34 pm    Temat postu: mrowienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam podobne objawy od kilku miesiecy, ostatnio coraz bardziej odczowam mrowienie szczegolnie prawej stopy i prawej reki, czesto takze mam uczucie oslabienia tych konczyn, czasem nawet troche kuleje na prawa noge tak jakby noga byla slabsza. niestety w npolsce nie mamco liczyc na szczegolowe badania i leczenie tak wiec poczekam az nie bede mogl chodzic to wtedy moze cos pomoga :>
Powrót do góry
endoex



Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuje badania w ramach kasy chorych przplywowe krwi w tej nodze tzn USG Doppler i bedzie wiadomo czy to nie jest problem z naczyniami, a dopiero potem uda sie do neurologa zeby zerknal ... i oczywiscie zdjecie kregoslupa bedzie potrzebne ale juz Neurolog zdecyduje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 6:02 pm    Temat postu: Mrowienie nóg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj wieczora do teraz mam co jakiś czas coś takiego, że moje nogi robią się zimne jak sople lodu i czuję w nich delikatne mrowienie. Co prawda mam pełne czucie w nogach, ale skąd to mrowienie? Już miałem kilka razy tak, że miałem zimne nogi, ale mrowienie? Jak czasem śpię i przycisnę sobie rękę czymś, to krew do niej nie dochodzi, jak puszczę, to dochodzi i wtedy czuję mrowienie, to w przypadku moich nóg właśnie takie mrowienie czuję, ale bardzo delikatne. Co to może być?

Żeby była jasność, nie piję, nie palę, nie ćpam, mam 18 lat, problemów z sercem nigdy nie miałem.

Dodam jeszcze, że bolą mnie od łydek w dół, jak po bardzo solidnym spacerze. Mowa o obydwu nogach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ojej bardzo ciężko powiedzieć, co to może być, ponieważ takie objawy występują przy wielu dolegliwościach: od zwyczajnego braku magnezu, potasu, wit. PP, poprzez anemię, początki żylaków, stwardnienie rozsiane po neuropatię czuciową. spróbuj łykać magnez lub zrób badania krwi. jakby to nie pomogło, to juz ktoś na forum o tym pisał, żeby zrobić badania przepływowe krwi. potem ew. do neurologa. ale pewnie to zwyczajny brak pierwiastków.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
djfafa



Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam czasami takie objawy, ale piję hektolitry Smile kawy, więc wystarczy jak przez kilka dni wezmę magnez i przechodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@emilka
No to mnie pocieszyłaś z tym stwardnieniem rozsianym. Dziś np. miałem spokój aż do teraz, czyli jest ok 18:10, znowu zimne nogi i delikatne, ale to bardzo delikatne mrowienie. Wziąłem wczoraj magnez zdrowitu i jakby lepiej przez to może. Nie mam pojęcia.

//edit
Teraz pomyślałem, że to może być RLS (niespokojne nogi), gdyż strasznie dużo czasu spędzam w pozycji siedzącej.

Poczytałem trochę o SM i nie mam żadnych objawów świadczących o tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nitrox ;P
nie no, wypisałam tylko możliwości. przy stwardnieniu często jest odczucie mrowienia. ale pisałam, że te objawy są przy wielu różnych chorobach. mam nadzieje, ze wystarczy magnez Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group