Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bol kregosłupa podczas okresu

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwka



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 1:11 pm    Temat postu: bol kregosłupa podczas okresu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam zazwyczaj mam bradzo bolesne okresy sa to bole kregoslupa jak i brzucha na bole brzucha zawsze pomaga mi imuprom i no spa ale to nie dziala na te okropne bole kregoslupa czy zna ktos jakies sposoby na zmniejszenie tych bolow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze jaksi zastrzyk? moja kolezanka tez zaawsze cierpiała podczas okresu,dochodziło nawet do omdlec Shocked Confused dopiero jak rodzice ja zawiezli na pogotowie to lekarz dyzurny dał jej jakis zastrzyk-bol minał jak reka odjał... Exclamation moze przejdz sie do gina i powiedz o bolesnych okresach,byc moze przepisze Ci tabletki anty Very Happy po co masz cierpiec?a dzieki nim i okres bedzie mniej bolesny i bardziej skapy Wink pozdrofffki Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwka



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety tabletki anty raczej odpadaja bo nie mam regularnego okresu a podobno jesli sie nie ma regularnego ti gin nie przepisze anty Sad a nie powiem chciala bym je dostawac bo mam tez problemy z cera a one podobno na to tez pomagaja i nie musiala bym sie martwic o antykoncepcje podczas stosunku bo teraz zawsze musze myslec o patentexie i o durexach :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

qrcze no to rzeczywiscie problem.. Confused ale czy napewno jesli ktos ma nieregularne to nie moze brac anty..? mi sie wydawało ze własnie na uregulowanie okresu lekarz je przepisuje.. Rolling Eyes sama juz sie zamotałam...poczekajmy na wypowiedz kogos kto wie mniej wiecej o tabsach Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja niesteyt wiem czego to moze byc przyczyna Sad
Doktor mi mowil ze to bardzo czesty objaw przy zaawansowanym stadium nadzerki! wiec szybko idz do lekarza z tym i nie lekcewaz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi pomaga na bole kregoslupa masc przeciwbolowa np. z zywokostu lub na jadzie zmii (ewentualnie inne jest ich duzo w aptece).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również miewam bardzo bolesne i obfite miesiączki. Ginekolog stwierdził u mnie tyłozgięcie macicy i podejrzewam, że właśnie to tyłozgięcie jest przyczyną bólu pleców (bóle krzyżowe). Przy znacznym wysiłku "czuję macicę", może to dziwnie brzmi ale rzeczywiście tak jest. Prawdopodobnie (nie wiem bo bałam się tej kuracji) miesiączka będzie przebiegać łagodniej (choć krawienie będzie większe), gdy tydzień przed miesiączką aż do jej pojawienia, będzie się zażywać 1 tabl. no-spy i 1 tabl. aspiryny -1 raz dziennie. Nie stosowałam sie do tych zaleceń z obawy przed wystąpieniem krwotoku (miesiączki i tak mam b. obfite).

Rzeczywiście sa jakieś zastrzyki, które eleminują ból na długo, ale niestety nie znam nazwy ... Sad

Życze udanej walki z bólem.
Pozdawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bolesne miesiaczki to juz inna nieco sprawa, tu przyczyn moze byc znacznie wiecej.
Bole tylko kregoslupa to bardzo typowa przypadlosc w czasie miesiaczki.
Pierwszy raz slysze,ze tylozgiecie jest choroba ktora trzeba leczyc, fakt,ze powoduje to pewne niedogodnosci i czasem problemy, ale too raczej fizjologia, a nie choroba.
nie reklamujemy konkurencji - link kasuje -----emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 7:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałam ten sam problem, bol byl nie do zniesienia, mdlałam nawet wymiotowałam z bolu. lądowałam co miesiac na pogotowiu. a te bole na poczatku mylilam z bolem nerek. no niestety ale niektore z nas maja bole z krzyza juz w czasie miesiaczki. ja polecam leki przeciwbolewe typowe dla bolow menstruacyjnych. zapytaj w aptece.
lekarz w koncu sie ulitował i przepisał tabletki anty na uregulowanie cyklow i zmniejszenie moich katuszy!

poprostu udaj sie do lekarza i powiedz o swoich mękach...


----edited by emilka-----
jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji "zmień". znajduje się w prawym górnym rogu każdego Twojego posta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
ale czy napewno jesli ktos ma nieregularne to nie moze brac anty..? mi sie wydawało ze własnie na uregulowanie okresu lekarz je przepisuje.. Rolling Eyes

No i dobrze Ci sie wydawało. Jeżeli ktoś ma nieregularne miesiączki, nie oznacza to rezygnacji z antykoncepcji hormonalnej, wręcz przeciwnie.
No chyba, że pacjentka jest na coś chora - wtedy musi ginekolog zadecydować o zażywaniu tabletek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group