Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Twardy brzuch w ciazy - czy to skurcze?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 3:58 pm    Temat postu: dziwne objawy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich
jestem w 14 tygodniu ciąz. jest to moja pierwsza ciąża i może jestem przewrażliwiona ale od jakiegoś czasu zauwazyłam że czasem rano albo w ciągu dnia mam twardy brzuch i prawie bez przerwy boli mnie cały dół brzucha i czasem mam wrażenie że boli mnie jajnik (choć wiem że to jest ponoć niemożliwe). Niewiem co mam robić chciałam isc do lekarza ale ma urlop do sierpnia Sad i niewiem czy iść do innego czy poczekać. pomożcie mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

radze wybrac sie jak najszybciej do ginekologa! Twardy brzuch zazwyczaj robi sie pod koniec ciazy Rolling Eyes a nie w pierwszych miesiacach. Na nic nie zwlekaj-zdrowie dzidzi jest najwazniejsze. Byc moze bedziesz musiala lezec jakis czas? nie wiem...zycze wszystkiego naj naj naj!!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak zgadza sie wybierz sie do ginekologa-twardnienie brzucha moze swiadczyc o skurczach macicy , we wczesnej ciazy moze(ale zaznaczam nie musi)moze byc przeslanka do porodu przedwczenego,jednak nie denerwuj sie bo tak jak napisalam"moze ale nie musi"Ale ciaza to taki stan w ktorym warto kazda watpliwosc skonsultowac od razu z lekarzem,lepiej bys mogla spac spokojnie i nie martwic sie o siebie i dzidzie,bo przeciez takie zamartwianie w ciazy tez jest niewskazane wiec wybierz sie do innego ginia.Trzymam kciuki za Ciebie i Maluszka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z dziewczynami,powinnas jak naszybciej udac sie do innego lekarza,bo takich objawow nie mozna lekcewazyc.Oczywiscie,moze byc tak ze nic zlego sie nie dzieje,ale moze sie okazac,ze tak jak pisala mamaJulki bedziesz musial polezec.Ja sama mialam takie objawy ok 20 tyg i niestety okazaly sie to skurcze macicy,musialam przyjmowac leki i lezec ok 1,5 m-ca.Oby u Ciebie bylo inaczej.Zycze duuuuuzo zdrowenka Tobie i dzidzi.Trzymam mocno kciuki,zeby bylo wszystko OK.Ale pedz szybko do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annaa



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 7:56 pm    Temat postu: dzidzia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko nie stresuj sie zabardzo i nie denerwuj bo nerwy Ci nie pomoga tylko moga jeszcze zaszkodzic bo nie mozemy sie denerwowac w tak pieknych miesiacach.
Prawda twardy brzuch robi sie pod koniec ciazy...ale dol bedzie rosl i bedzie sie robil szybciej twardy bo dzidzia rosnie i wszystko w Tobie tez....jesli jestes bardzo szczupla to te bole moga swiadczyc tez o tym ze macica Ci sie rozszerze bo dzidzia rosnie...ja tez tak mialam ale wszystko jest dobrze. Na wszelki wielki wybierz sie do swojego lekarza albo skontaktuj sie z nia telefonicznie....byc moze poleci Ci cos rozkurczowego...np; Nospe...ale bez konsultacji z lekarzem nie kupuj jej na wlasna odpowiedzialnosc...mimo ze jest polecana na skurcze...lepiej niech Twoj lekarz o tym wie. I niczym sie nie martw...bedzie dobrze...Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia21..



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łukow
PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jestem w 36 tygodniu ciazy i mam twardy brzuch i mam skurcze od strony prawego jajnika nie moge spac po nocach z wyprostowanymi nogami to jest okropne wydaje mi sie ze to ten czas przed porodem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a skonsultowalas sie z lekarzem w tej sparwie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina17i



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobczyce
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 2:08 pm    Temat postu: Pomóżcie!!!ostre kłucia w podbrzuszu!!!!37 t.c.Ważne! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!! Nurtuje mnie pytanie... co to sa te kłucia ktore mam od teraz a jestem juz w 37 tygodniu dziecko juz mam donoszone tak mi lekarz powiedzial... a jak wyczuc skurcze?? co sie wtedy czuje to moja pierwsza ciąża i nie wiem jak mam to rozpoznac i jechac do szpitala?? Lekarz mi mowil ze na dniach urodze,ale niewiem czy te kłucia w kroczu i podbrzuszu i silny ucisk tam w podbrzuszu to cos powaznego i mam jechac do szpitala??nie chce jechac bez potrzeby!!! Co mam robic?? pomozcie bardzo prosze!!! Embarassed Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a podczas klocia twardnieje ci brzuch?? jak tak to radze do szpitala jechac, bo to moze juz sie zaczyna porod albo masz skurcze przepowiadajace czyli porod moze zaczac sie za godzinke albo nawet jutro dopiero ale uwazam ze w ciazy trzeba dmuchac na zimne wiec do szpitala i to migiem !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina17i



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobczyce
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ej no kurcze kochana wystraszylas mnie i to bardzo... brzuszek mam twardy i to jak glaz ale to od kilku dni tak mam i tak jakby mi mala miala zaraz wypasc i taki nacisk jakby cos uchodzilo w brzuszku w dol... nie chcialabym jechac nie potrzebnie... sadzisz ze to juz???Smile Wink

a no i do tego mala mnie strasznie kopie...

i mam bole krzyza straszne... wogole caly brzuszek mnie kluje i boli...Sad co robic???


-----edited by emilka-----
połączyłam wszystkie trzy posty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group