Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Palenie i picie podczas ciąży

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwka



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 7:26 pm    Temat postu: Alkohol podczas ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co moze sie stac z dzieckiem jesli mama w pierwszych miesiacach pije alkochol? czy moze dojsc do poronienia? bo moja kumpela pila ale jeszcze wtedy nie wiedziala ze jest w ciazy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 7:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a robiła jakies badania? jak jest pod stałą kontrolą ginekologa, położnika to powinno byc wszystko ok
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwka



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie jest w 2 miesiacu i dopiero niedano sie o tym dowiedziala bo w 1 miesiacu miala normalny okres a wizyte u ginekologa bedzie miala dopiero w przyszlym tygodniu i strasznie sie boi ze dziecko moze byc na cos chore albo cos w tym stylu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie no powinno byc wszystko w porządku, raczej choroby spowodowane piciem czy paleniem w czasie ciąży wychodzą po porodzie. Moja koleżanka dowiedziała sie o ciąży w 3 miesiącu w przez ten czas było dużo osiemnastek i oczek, tak więc ostro piła, urodziła zdrową dziewczynke i wszystko jest w porzątku. Niech twoja koleżanka na razie się nie martwi ale niech uważa na picie i palenie. Wszystko powie jej lekarz
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 1:58 pm    Temat postu: Palenie i picie podczas ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam chciałam się dowiedzieć jakie są skutki picia alkoholu i palenia papierosów podczas ciąży i czy jest jakaś dopuszczalna ilość na którą można sobie pozwolić. Pytam bo czasem mam ochotę wypić piwo a mówią że jeżeli tak mam to nie powinnam sobie odmawiać. Czy zagraża to bardzo mojemu dziecku? Co do papierosów to przez pierwszy trymest nie paliłam wcale, teraz znów miałam ochotę i paliłam miesiąc ale znów przestałam. Słyszałam że właśnie rzucenie palenia w pierwszym trymestrze jest najważniejsze. Ale żałuję że paliłam ten jeden miesiąc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 5:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponuje zajrzeć tutaj:

http://www.biomedical.pl/ciaza/fas-zespol-alkoholowy-plodu-fetal-alcohol-syndrome-39.html

co do palenia, to stanowi obciążenie dla już obciążonej kobiety (wątroba, nerki) i z tego, co wiem, to u kobiet palących częściej dochodzi do poronień i obumarcia płodu, dzieci rodzą się mniejsze itp.
ale spoko, miesiąc moim zdaniem nie mógł nic uszkodzić. moja mama paliła w trakcie całej ciąży i może faktycznie dużo nie ważyłam bo jakieś 2600 ale większych dolegliwości (chyba) nie mam Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zdecydowana przeciwniczka picia i palenia w ciazy.Sama palilam pierwsze 8 tygodni,przezywalalam wiele stresow wiec palilam chyba 2 razy wiecej niz normalnie(oczywiscie w tym czasie nie widzialam ze jestem w ciazy)Jak sie tylko dowiedzialam (choc nie bylo latwo)od razu odstawilam fajki.W 8 m-cu ciazy zdarzylo mi sie raz wziac przyslowiowego "bucha" Embarassed i na tym koniec z paleniem .Co do picia to jestem raczej piwoszka uwielbiam (oczywiscie nie codzinnie)wieczorkiem napic sie zimnego piwka Embarassed Ale jakos sobie poradzilam , a jak byla jakas okazja do swietowania to wypijalam jedno lub dwa piwka bezalkoholowe , pewnie to i tak nie dobrze ,ale zawsze wybieralam te ktore maja 0% alkoholu a smakiem piwa moglam sie uraczyc.
Wracjac do palenia to oczywiscie nie polecam aczkolwiek nie ma na to reguly.Moja psiapsiula cala ciaze palila po pol paczki dziennie i urodzila zdrowego slicznego chlopca o wadze 4350.Ale nie sugeruj sie tym nie pal.Ona miala pewnie duzo szczescia w tej swojej "glupotce Wink "Ale to nie znaczy ze kazdza ciezarna tak bedzie miala.A przeciez zadana matka nie wybaczyla by sobie gdyby przez jej bezmyslnosc zagrazalo cos jej dziecku.Wielkie buzki dla Ciebie i Twojego skarbusia pod serdusiem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zupelnosci zgadzam sie z mama Julki,ja rowniez nie popieram picia,ani palenia w ciazy i rowniez przez pierwsze 6 tyg palilam,bo nie wiedzialamze jestem w ciazy,ale natychmiat rzucilam,choc mialam wielka chec przez cale 9 m-cy,ale nie skusilam sie ani razu,a co do picia to tez lubie piwko i tak samo jak mama Julki pilam tylko bezalkoholowe,nie chcialam niczym zagrozic swojemu dzidziusiowi,tym bardziej,ze mialam ciaze zagrozona.Tak wiec zrob to dla swojego malenstwa i nie pij i nie pal!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 10:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czym grozi palenie w pierwszym trymestrze ciazy??jakies zmiany w mozgu czy co? Confused
oczywiscie pytam z ciekawosci bo jestem zdecydowana przeciwniczka popielniczki i papierosow bleeeeeee Rolling Eyes Wink
_________________




Ostatnio zmieniony przez wind_of_hope dnia Nie Cze 17, 2007 12:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podobno najbardziej negatywnie na rozwój płodu wpływa palenie w ostatnich 2 miesiącach ciąży...

ale generalnie palenie oprócz ciąży pozamacicznych, odklejania łozyska i rówżnych takich, to w przypadku już samego dziecka, to:
- niska waga
- wady serca
- kolka jelitowa
- większa podatność na choroby wieku niemowlęcego i wczesnodziececego

ps. i to chyba i czynne i bierne palenie!
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group