Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Twardy brzuch w ciazy - czy to skurcze?

Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 12:41 pm    Temat postu: Twardy brzuch w ciazy - czy to skurcze? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej jutro zacznie mi sie 38 tydzien ciazy a moj brzuch robi sie co parenascie minut twardy jak skala .Zreszta wczoraj zauwazylam ze leci mi mleko z piersi i mam caly czas taki dziwny bol zoladka jakby mnie cos kulo-czy to onacza ze ze porod moze byc lada chwila
Zgory dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 1:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie jestem pewna jak to jest ze zblizajacym sie porodem poniewaz ja mialam indukcje zakonczaona cc , ale wiem ze jesli brzuch robi sie twardy napina sie oznacza to skurcze macicy,mi wiele razy sie napinal we wczesniejszej ciazy i wtedy zakazywano mi go masowac i glaksac bo to wywoluje jeszcze mocniejsze skurcze,wiem ze wiele kobiet ma w ciazy problem z twardym brzuszkiem,co do siary ktora leci Ci z piersi to tez nie musi oznaczac ze pord nastapi lada moment,ale napewno jest to znak ze bedzie to niedlugo(przeciez do planowanego porodu pozostalo juz strasznie malo czasu)Bol zoladka moze swiadczyc o ucisku ale takze o zblizajacym sie porodzie.Ja mysle ze Towje malenstwo jest juz bardzo bliziutko i za kilka dni albo i wczesniej bedziesz mogla przytulic swojego szkrabeczka.A jak z rchami Twojego maluszka czy zaobserwowalas ze rusza sie o wiele mniej niz wczeniej?Pozdrawiam cieplutko szybciutkiego i lagodnego porodu zycze i duzo zdrowka dla Ciebie i dzidzi Very Happy Trzyma kciuki i napisz nam jak juz bedzie po wszystkim jak sie udal porod i jak tam Twoje najwieksze szczescie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciąża - objawy poprzedzające poród
08-11-2005
Poród jest procesem, który prowadzi do wydalenia na zewnątrz dziecka wraz z łożyskiem i błonami płodowymi. Około 38 tygodnia ciąży płód jest wystarczająco dojrzały, aby opuścić organizm matki i rozpocząć samodzielne życie. Kiedy macica przygotowana jest do wystąpienia akcji skurczowej. Mówimy wtedy o objawach bliskiego porodu. Symptomy zbliżającego się porodu, to: obniżenie dna macicy, częste skurcze macicy, odejście krwistego czopu śluzowego, dojrzewanie szyjki macicy.
Do objawów poprzedzających poród należą:

1. Obniżenie dna macicy. Wiąże się ze wstawianiem się części przodującej (część ciała zagłębiająca się w miednicy matki, najczęściej jest to główka). U pierworódek występuje to w ostatnich 2-3 tygodniach ciąży, a u wieloródek najczęściej dopiero w trakcie rozpoczęcia akcji skurczowej. Rodzące z reguły wyraźnie to odczuwają. Określają: " łatwiej mi się oddycha, zmniejszył się ucisk na żołądek, czułam, jakby cały brzuch obsunął się do dołu". Wtedy pojawiają się też inne dolegliwości: częstsze oddawanie moczu, wrażenie ucisku na pęcherz moczowy, zaparcia stolca, częste bóle mięśniowe kończyn dolnych.

2. Częste skurcze macicy (w podręcznikach położniczych określane jako skurcze przepowiadające). Są to skurcze o charakterze zbliżonym do skurczów porodowych, z tą różnicą, że są one zwykle krótsze, słabsze, nieregularne i nie powodują rozwierania szyjki macicy. Występują one najczęściej w ostatnich dniach przed porodem.

3. Odejście krwistego czopu śluzowego zamykającego szyjkę macicy. Dzieje się to na kilka godzin, ewentualnie dni, przed porodem. Domieszka krwi pochodzi z bardzo drobnych naczyń krwionośnych szyjki macicy, które zostają uszkodzone podczas rozpoczęcia jej rozwierania.

4. Dojrzewanie szyjki macicy. Niedojrzała szyjka macicy jest zamknięta, ma twardą konsystencję, długość ok.. 2 cm i znajduje się bliżej kości krzyżowej. W ostatnich tygodniach przed porodem staje się ona miękka, bardzo rozciągliwa. Dojrzałość szyjki macicy, czyli tzw. gotowość porodową u pierworódek stwierdzamy, gdy szyjka jest częściowo lub całkowicie "zgładzona" znacznie skrócona) i otwarta co najmniej na 1 cm. Procesowi temu towarzyszy przemieszczanie się szyjki macicy w oś kierunkową porodu. O gotowości porodowej u wieloródek mówimy, gdy szyjka jest skrócona, a jej ujście otwarte jest na 2 cm. Świadczy to o tym, że macica przygotowana jest do wystąpienia akcji skurczowej. Są to objawy bliskiego porodu.

5. Objawy ogólne. Przed porodem może wystąpić ogólny niepokój, kołatanie serca, nerwobóle uciskowe (najczęściej w okolicy nerwu kulszowego), nawracające bóle okolicy krzyżowej itd. Mogą pojawić się objawy ze strony przewodu pokarmowego, jak wymioty, biegunka, uczucie parcia na kiszkę stolcową oraz objawy ze strony narządów płciowych, np. w postaci zwiększenia wydzieliny pochwowej. Kobieta najczęściej zgłasza osłabienie ruchów dziecka przed porodem.

źródło: www.biomedical.pl
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przylaczam sie do wypowiedzi mamy Julki,twardniecie brzucha jest spowodowane skurczami macicy,ja takie niestety juz mialam od ok 20 tyg i mialam zagrozenie przedwczesnym porodem,ale w 38 tyg jest to zalkowicie natiralne.Jednym slowem macica trenuje juz przed prawdziwymi skurczami porodowymi,a to juz niebawem.Zycze szybkiego i lekkiego porodu i duuuuzo zdroweczka dla Ciebie i dzidzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje wam za odpowiedz -napewno napisze jak juz bedzie po wszytskim i bede z moim synkiem w domu.Tak bardzo chcialbym miec juz go przy sobie i przytulic tym bardziej jak wiem ze juz ciaza i tak jest jako donoszona ,ale pomimo to nie robie nic aby przyspieszyc porod mysle za maly wie sam kiedy ma wyjsc i nie wybaczylabym sobie tego gdybym mu czyms zaszkodzila-poczekalam 38 tygodni wiec wytrzymam jeszcze te dwa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:04 pm    Temat postu: twardnienie brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny to znowu jja- nie wiem co sie dzieje ale moj brzuch robi sie co 5 min strasznie twardy i trzyma tak o.k 1 min natomiast od godziny jet caly jak kamien i robi sie miekki na o.k 20 sekund i na nowo twardy- do tego mam takie dziwne bole plecow jak przy miesiaczce
Prosze poradzcie cos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heja wg mnie juz jedna noga jestes na porodowce... Wink Justyna moze zadzwon do swego lekarza prowadzacego i zapytaj o wszelkie watpliwosci,ale na moje oko dzidzia bedzie przed terminem,takze pakuj sie i lec do szpitala- tam bedziesz pod ciagla obserwacja Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 11:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie.To sa skurcze przepowiadajace,jesli beda sie nadal utrzymywac,albo nasilac i bedzie to bolesne to jedz do szpitala.Ja takie skurcze mialam od ok 20 tyg i mialam zgrozenie przedwczesnym porodem,ale Ty juz spokojnie mozesz urodzic.Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej- no wlasnie tak jest ze te skurcze utrzymuja sie caly czas ale nie nasilaja sie ani nie bola. Moj brzuch natomiast jest caly czas twardy i jak mowilam wczesniej robi sie tylko na 20-30 sekund miekki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,czyli,ze macica trenuje przed wielkim finalem.Niebawem te skurcze zaczna bolec!A tak wogole to mozesz przejsc sie do sowjego lekarza,albo na izbe przyjec i sprawdzic na ktg te skurcze,ale jesli nie bola to znaczy,ze narazie sa przepowiadajace.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group