Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból brzucha / żołądka- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 1:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem powinnaś się udać do gastrologa. no i ja bym jeszcze wykonała badania enzymów trzustki i badanie dróg żołciowych i chyba badania krwi (enzymów wątrobowych), żeby zobaczyć, czy zarówno wątroba jak i trzustka działają ok. jeżeli to nie są wrzody, to może być np. zespół jelita drażliwego lub jakas bakteria?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy ból mija kiedy zjesz coś słodkiego?
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karola39



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 9:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ból nie mija po zjedzieniu czegoś słodkiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
isabella



Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 9:35 am    Temat postu: uporczywe bóle żołądka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, podobnie jak Karola miewam straszne bóle żołądka, maszeruje od jednego lekarza do drugiego, żadnej ulgi, rosnie natomiast sterta najrózniejszych leków, wrzodów nie mam, porobiłam najrózniejsze badania, wykluczyłam kamienie, trzustka tez jest ok, natomiast coraz częściej miewam straszne ataki bólu żołądka, przychodzą nagle i nie potrafię sobie z nimi poradzić, kilkakrotnie lądowałam w szpitalu, dostawałam silne leki rozkurczowe i przechodziło, ale ataki się nasilają, staram się uważać na to co jem i co pije, czy nie ma na to lekarstwa??? nie chciałabym do końca życia jeść tylko biały chlebek i pić herbatke z rumianku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amazement



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 5:40 pm    Temat postu: Ból żołądka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
od dwoch tygodni boli mnie żołądek. Bol szczegołnie odczuwalny w samym srodku nadbrzusza. Kiedys miewalem takie bole ale trwaly jeden wieczor i po wszystkim. Teraz mam taki bol nieustannie od dwoch tygodni. Jest to klucie i bol jest jakby silniejszy kiedy jestem glodny. Dzis poszedlem do lekarza mam zrobic badania krwi, lekarz przypisal mi tymczasowo "Gasec-20". Na ulotce przeczytalem ze nie powinno sie brac tego leku jezeli nie jest sie pewnym ze to nie zlosliwy charakter wrzodu, czyli rak. Teraz nie wiem czy mam brac ten lek, przeciez jeszcze nie mialem robionych badan...co sadzicie?

---edit by mama Julki---
Temat przeniosłam do podobnego tematu "męczące bóle żołądka"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze skoro przepisal Ci go lekarz mozesz spokojnie przyjmowac ten lek,chroni on przed choroba wrzodowa przed wydzielaniem kwasow zoladkowych,co prawda nie mam mozliwosci zajrzec do ulotki ale informacje jakie posiadam o tym leku nie skazuja na to ze w dolegliwoscich jakie wymieniles moglby Ci on zaszkodzic.Nie stosuje sie go tylko w przypadku raka ale takze wrzodow zoladka i dwunastnicy zapaleniu przelyku etc.Pamietaj tylko zeby stosowac go wedlug wskazan lekarza i aby wykonac wszystkie badania.Mam rowniez nadzieje ze bedziesz mial wykonana gastroskopie bo samo badanie krwi to moim zdaniem ciut za malo przy takich obajawach,Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amazement



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 5:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

badania krwi wyszly idealne, zarowno morfologia jak i jakies tam proby watrobowe i trzustka tez okej. Bole nie mijaja. We wtorek ide na gastroskopie, tymczasem nie robie nic tylko wyszukuje w internecie symptomow podobnych do moich. Gasec nie pomaga wiec nie wiem czy to wrzody. W kazdym razie uczucie caly czas podobne, jakby ucisk w zoladku, jakis taki niesmak w ustach, uczucie pelnego zoladka, jakby lekko wzdetego...ale nie trace apetytu ani nie spadla moja waga.
Juz mnie to meczy, mam nadzieje ze we wtorek juz dostane jakies skuteczne leki...ale tak naprawde nie mam pojecia co mi jest, a bol trwa juz przeszlo 3 tygonie, moze nawet 4...nie wiem czy bole wrzodowe moga trwac tak dlugo? i czy gasec moze nie pomagac na wrzodY?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
grzecho



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 12:44 pm    Temat postu: Ból brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam 18 lat i boli mnie brzuch od kliku dni. Nie potrafię powiedzieć w którym konkretnie miejscu (chyba nad pępkiem). Nie czuję głodu i jak jem to bardzo szybko odchodzi mi ochota na jedzenie, przez co jem mało. Nie mam zgagi, mam problemy z oddawaniem kału.
Ból jest najlepiej odczuwany w chwilach gdy jestem wyprostowany lub gdy siedzę. Najlepszym sposobem na pozbycie się bólu jest przyciśnięcie nóg do klatki piersiowej. W chwili gdy musiałem jechać rowerem do miasta załatwić swoje sprawy i się spieszyłem również nie czułem bólu. Będąc wczoraj na 18nastce u kumpla popiwszy (kieliszek wódki i 2 browary-lech), popaliwszy (6 papierosów L&M niebieskie) też nie czułem bólu.
Ból nie jest tak silny że nie mogę nigdzie się ruszyć ale na tyle silny że nie mogę się skupić i najprostszych rzeczy mi się odechciewa.
Proszę o pomoc.

---edit by Wind_of_hope---
Temat przeniesiony do działu o takiej samej tematyce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andrzejec



Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 1:32 pm    Temat postu: Ból brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A więc:

Od paru dni boli mnie brzuch w okolicy pępka, częściej pod pępkiem. Bez przerwy. Brzuch wtedy jest taki "nadęty, twardy". Czasami "szczypie".
Czasami jak idę, łapie mnie ból nogi, na samej górnej częsci, ból przypomina szczypanie, więc gdy idę nagle złapie mnie ten ból, mimowolnie się schylam lub ugina mi się prawe kolano Wink

Chłopak, 15 lat Wink

PS. Widzę że przeniesione ;P Choć u mnie jest inaczej, nie piję, nie palę itd.[/i]


Ostatnio zmieniony przez andrzejec dnia Sob Cze 23, 2007 3:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grzecho moze masz jakies wrzody na zoładku? miałes robiona gastroskopie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group